Lexus IS250 vs GS300

Historia modeli oraz dane techniczne

Moderator: klexus

Lexus IS250 vs GS300

Postprzez neeur » 26 lis 2011, o 00:34

Takie 2 pytanka:
1. Jakie wady i zalety względem siebie mają Lexus IS250 i GS300 ?
2. Znajdę GS-a 300 w dobrym stanie i bardzo dobrym wyposażeniu za 60-65 tys ?

@moderatorzy
Niedawno pisałem temat związany z IS-em. Teraz piszę kolejny, ale tym razem porównawczy. Jeśli uznacie, że zaśmiecam forum, napiszcie.
neeur
Lex user

Model Lexusa: IS 250 w planach

Re: Lexus IS250 vs GS300

Postprzez BeeMiX » 26 lis 2011, o 00:35

Zalezy czy potrzebujesz tylnej kanapy czy nie, w IS jesli siedzisz wygodnie z przodu to jest ciasno z tyłu.
BeeMiX
Lex Driver

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez neeur » 26 lis 2011, o 00:51

Raczej potrzebuję. Mam trójkę dzieci, w tym dwóch, którzy mają ponad 180 cm ;p
A co do pytania 2 ? Znalazłby się GS-300 w dobrym stanie, z dobrym wyposażeniem (automat, NAVI, skóra) w cenie 60 tys ? Jak nie w Polsce to w Niemczech ?
neeur
Lex user

Model Lexusa: IS 250 w planach

Postprzez forest » 26 lis 2011, o 11:04

chcesz GSa z navi, skóra, automat.... wydaje mi się że innego wyposażenia nie ma, wszystkie GS III generacji mają to w "standardzie" (chyba) ale za 60k chyba dobrego nie znajdziesz.... za 60k to możesz mieć zajebist***go ISa z AWD
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez wOOx » 26 lis 2011, o 11:21

forest napisał(a):chcesz GSa z navi, skóra, automat.... wydaje mi się że innego wyposażenia nie ma, wszystkie GS III generacji mają to w "standardzie" (chyba) ale za 60k chyba dobrego nie znajdziesz.... za 60k to możesz mieć zajebist***go ISa z AWD

Tu się nie zgodze. GSa300 prędzej znajdziesz za ok 60 tys w wyposażeniem ISa Prestige z Europy. W lutym znajomy sprzedawał swojego GS300 2006 160 tys przelotu jak nowy za 67 tys. Gdyby nie fakt że mój garaż nie przewiduje aut powyżej 4.6 metra to bym go wziął. Zanim go mierzyłem to obejrzałem ok 7 GSów w przedziale cenowym 60-80 tys z Europy i Polski i znacznie łatwiej było znaleźć coś takiego niż ISa ładnego z Europy. Paradoks podobny do BMW E60 i E90 Łatwiej znalesc za 40 -50 tys BMW E60 ( 5 tka) niż ładne z pełnym wyposażeniem E 90 ( 3ka ) za 50 tys. Podobna sytuacja ma się z Mercedesem. Więcej E klas niż C klas ładnych. Między tymi autami również jest zależność pewna. GS czy E klasa czy 5 tka będzie mieć większy przebieg ponieważ częściej te auta są używane do przemieszczania się po autostradach. Prawda jest taka ze IS jest raczej dla singli lub małżeństw z małymi dziećmi.

PS. Wklej jakiegoś zajebistego IS250 AWD Prestige z informacja bezwypadkowy z allegro za 60 tys. a pojadę go obejrzeć i obalę Twoją teorię :)
wOOx
Lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez forest » 26 lis 2011, o 11:42

no nie wiem, tu jest to co znalazłem w PL za 50k - 65k

IS: Nr1 Nr2 Nr3 Nr4 Nr5 Nr6 Nr7 Nr8

GS: Nr1 Nr2 Nr3 Nr4 Nr5

...gdybym kroił szukanie tylko do pojemności 3.0 i wer. EU to wybór byłby jeszcze mniejszy, i pamiętaj że szukamy auta do 65k. choć powyżej 70k można już lepiej wybierać :wink: aha i oblukaj ISa Nr 5 :D możesz jechać, daleko nie masz .... powiedz jak już oglądniesz bo sam się czaje na niego :D
Ale zgodze się z tym że IS jest dla "małych" rodzin
Obrazek
forest
Moderator

Postprzez janasek » 26 lis 2011, o 11:53

GS300 mają wadę silnika do której Lexus oficjalnie się nie przyznaje, przy przebiegu rzędu nawet 100k km potrafią brać olej nawet po 3k km 1 l. Znajomemu wyliczyli naprawę w ASO Lexus na 2k zł ale to w jego konkretnym przypadku. Podobno przyczyną są wadliwe popychacze...

GS300 dostaniesz prędzej zadbanego za 60-65k nawet z salonu PL ale przebieg nie będzie niski pewnie ze 200k km. Większy i bardziej komfortowy jest z pewnością GS, więc jeżeli chcesz woziśc trojkę dzieci na tylniej kanapie (a chyba niektóre masz troszke starsze niż 10 lat) to tylko pozostaje GS nie licząc LS.

Tutaj jest ładny GS: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1954113990 ale jest sporo droższy.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez wOOx » 26 lis 2011, o 12:32

NR.1
Okazje to w Realu ;) nie podał przebiegu nawet. Rejestracja GS. Auto stoi w Mielcu... Kupił sprzedaje od razu ? Po zdjęciu nadkola widać ze ma nieoryginalne śruby nadkola czyli było cos odkręcane.
NR.2 to już któryś komis z rzędu któy go sprzedaje pamiętam go sprzed roku bo ma dość specyficzne wyposażenie. Szyber felgi od Sporta. Kraj pochodzenia Niemcy a cyfebrlat z USA i brak sprysków ;) ? USa bezwypadek akcyzja 18.6 ;) ?

Kolego ale NUMERU 6 TO BYŚ NIE WKLEJAŁ Z CZYSTEJ PRZYZWOITOŚCI ;) Nie wiem czy oglądałeś każdego czy poprostu tak wkleiłeś przykładowe. Ten z nr.6 ma zdjęcie zegarów z CHECK VSC i świeci się check engine...Kupujący raczej nie przemyślał tego zdjęcia ;)

Reszty z autohandlów raczej nawet bym nie brał pod uwagę bo w komisach rzadko stoją dobre auta sprowadzone z USA.

Jedyny sensowny to ten za 60 tys z Krk. Szkoda ze z USA... Pisze ze sprowadzony w całości a nie bezwypadkowy ;) Poza tym w tytule pisze OKAZJA a to słowo działa na mnie jak płachta na byka... Dobre auto nie potrzebuje się reklamować w ten sposób.

Ani jeden z wyżej wymienionych nie jest samochodem który ma pewną historię od nowości. Większość jest z USA.

Mam dostęp i korzystam od paru lat z paru kont aukcyjnych w USA i sciągnąłem za czasów dobrego kursu $ trochę większego i mniejszego złomu i niestety mało jest aut w okazyjnej cenie które opłaca się przywieźć opłacić naprawić i mieć taniej niż kupić tu... Oczywiście w cenach do 70 tys zł.

Co do GSa chciałem wkleić tego samego srebrnego. Może się uda shandlować do 71 tys :) Poza tym kupując samochód używany podstawowym błędem jest zakładać budżet na dany model z dolnego zakresu cenowego występującego w ogłoszeniach.
Ostatnio edytowano 26 lis 2011, o 12:46 przez wOOx, łącznie edytowano 1 raz
wOOx
Lex user

Postprzez forest » 26 lis 2011, o 12:45

no niestety... taki mamy rynek ISów i GSów w PL ;) ja i tak bede musiał coś sobie wybrać... a że wybór mały to bedzie ciężko kupić "ideał"
ja ogólnie się nastawiłem na ISa bo mam ograniczony budżet i o dobrym GSie moge zapomnieć ;/ no i w ISie chciałbym mieć navi a to już bardziej zawęża moje poszukiwania :D taki kraj
Obrazek
forest
Moderator

Postprzez wOOx » 26 lis 2011, o 12:50

forest napisał(a):no niestety... taki mamy rynek ISów i GSów w PL ;) ja i tak bede musiał coś sobie wybrać... a że wybór mały to bedzie ciężko kupić "ideał"
ja ogólnie się nastawiłem na ISa bo mam ograniczony budżet i o dobrym GSie moge zapomnieć ;/ no i w ISie chciałbym mieć navi a to już bardziej zawęża moje poszukiwania :D taki kraj

Moge Ci sprzedać w przyszłym roku mojego Prestige z hisotrią udokumentowaną w Lexus katowice od 1 kilometra oraz dać namiar na 1 właściela:) Aczkoliwek cena będzie trochę odmienna od tych z USA:) Mój okres znudzenia samochodem przypada między 6 a 8 miesiącem użytkowania mniej więcej. No i zaczne polowania na A5 tkę :)
wOOx
Lex user

Następna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus