Pytanie dotyczy IS250 4x4 AWD wersja USA

Historia modeli oraz dane techniczne

Moderator: klexus

Pytanie dotyczy IS250 4x4 AWD wersja USA

Postprzez zoltrex » 14 mar 2013, o 21:42

Witam
Chciałem się spytać o koszty utrzymania Lexusa IS 250 4x4 AWD wersja USA.
http://gielda.autocentrum.pl/lexus-is25 ... 98021.html
Czy utrzymanie tego modelu jest dużo droższe np. od Toyoty Avensis, Mazdy 6, Hondy Acord itp?
Czy jest problem z serwisem, dostępem do częsci itp?
Czym więcej czytam tym już mniej wiem :(.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
zoltrex
zoltrex
Nowy lex user

Model Lexusa: mazda 323 F (95 r.)

Re: Pytanie dotyczy IS250 4x4 AWD wersja USA

Postprzez janasek » 15 mar 2013, o 18:32

Opini jest zawsze sporo i po to właśnie dzięki naszemu umysłowi mamy możliwość wyselekconowania informacji, które nas interesują i potrafimy stwierdzic, których opini jest więcej: pozytywnych czy negatywnych. Taka ocena należy już do Ciebie. Części są normalnie dostępne, moim zdaniem eksploatacja wersji z USA (4x4 na polskim rynku jest tylko z USA/Kanady) nie naraża użytkownika na dodatkowe kłopoty czy koszty. Czy jest droższe od popularnych aut klasy średniej? Raczej tak, bo są to juz auta klasy premium, ale myślę że nadal tańsze w utrzymaniu od niemieckiej konkurencji klasy premium. Musisz sobie odpowiedzieć czego oczekujesz od auta: czy ma to być tanie auto do wożenia tyłka czy mozesz sobie pozowlić na trochę droższe aby dawało frajde i przyjemność z jazdy. A Lexus niewątpliwie taki jest. Musisz zdecydować czy możesz sobie pozowlic aby do tego, może nie dużo ale jednak troche dołożyć. :)
Luxusem jadę... :)
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez zoltrex » 16 mar 2013, o 09:19

Ciekawe i (względnie) drogie hiobby. Wiem, że niemickie samochody są droższe w utrzymaniu od dobrych japończyków, dlatego jestem na tym forum.
Obecnie mam mazdę 32F z 95 r., olej syntetyczny 5W-40, nie ma rdzy, jeżdżę nią 8 lat i co 2 lata coś tam wniej wymieniam (amortyzatory, tarcze, klocki akumaltor itp.),ale nie będe chwalił mazdy bo to forum lexusa ;p. Przy obecnym samochodzie przychomikowałem kasę :) i tak się zastanawiam jak będzie z lexusem. Pomimo, że mój obecny samochód jest bezawaryjny ale jest tylko wozidłem, nie nadaje się na dłuższe trasy. W sumie rzadko jeżdzę w trasy więc rozsądek mówi nie kupuj lexusa, taniej będzie od czasu do czasu wypożyczyć samochód. ale jak może kupię będzie wiecej okazji do jeżdzenia :).
pozdrawiam wszystkich, którzy nie liczą kosztów i kupują co im się podoba :)
zoltrex
Nowy lex user

Postprzez janasek » 16 mar 2013, o 14:13

Myślę, że jak jeździsz niedużo w trasie, (a na trasy IS tez jest dobry) i paotrzysz na zużycie paliwa (ale w granicach rożsądku, przy chęcie posiadania jakiegoś fanu z posiadania Lexa :)) to możesz kupiś sobie takiego IS-a. A w F-ce masz LPG? Jeżeli nie, to pali Ci pewnie te 8l/100 km beny, a Lexem jeźdząc w trasie możesz zejsć nawet poniżej 9l/100km. Z tego co wiem to pala one w normalnych warynkach miedzy 10 a 12l/100km. Swoją drogą chcesz ywkonac skok do przyszłości skaczą z rocznika '95 na '06. A może jeżeli Lex to poprzednia generacja IS-a?
Luxusem jadę... :)
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez zoltrex » 17 mar 2013, o 10:11

Z tego co czytałem to IS 250 jest lepszy na trasy niż na miasto, auto ma trochę charakter sportowy, a więc zawieszenie bardziej twarde, wyciszenie nieco gorsze niż w GS. Mazdą jeżdżę na benzynie, rocznie 10 tys. km. Poprzednia wersa IS'a jakoś mi nie podchodzi. Odnośnie skoków to czym większe tym bardziej są ekonomiczne, np. niektórzy kierowcy kupują nowe samochody i później jeżdża nimi przez 15 lat, zauważ że jeszcze na drodze są samochody z czarnymi tablicami. Rozważam też zakup mazdy 6 w benzynie 2,0, ale trudno trafić na dobre i wypasione egzemplarze :( i do tego jeszcze z automatem.
zoltrex
Nowy lex user

Powrót do Informacje na temat marki Lexus