Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
gpson
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2022, o 18:07
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: gpson »

Lewsey 89 pisze:
machony79 pisze:Czy ktoś zamówił w ogóle Plug-Ina 450h czy wszyscy tylko 350h ?
PLUGIN jest w ogóle nieopłacalny w moim przypadku. Większa moc i "prestiż" z bycia bardziej "EKO" nei jest wart 50 000zł.

Nie uwzględniłeś jednej istotnej rzeczy, mianowicie wartości samochodu przy odsprzedaży... np. po 3 latach... Poza tym różnica w cenie 50 tyś. to różnica cennikowa - uwzględniając rabaty robi się z tego coś koło 42 tyś. pln. Osobiście 80-90% przebiegu będę generował w mieście więc przy korzystaniu z PV przebiegi te będą realizowane za praktycznie 0 zł... (chyba że zapomnę naładować :D). Napewno mniej opłacalne będzie to dla osób które za prąd będą musiały płacić...
Myślę że w totalu po 3 latach napewno nie będę stratny na tym wyborze...

Poza tym wydaje mi się że bardzo optymistycznie potraktowałeś zarówno spalanie jak i ceny benzyny :D
Lewsey 89
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Lewsey 89 »

gpson pisze:
Nie uwzględniłeś jednej istotnej rzeczy, mianowicie wartości samochodu przy odsprzedaży... np. po 3 latach... Poza tym różnica w cenie 50 tyś. to różnica cennikowa - uwzględniając rabaty robi się z tego coś koło 42 tyś. pln. Osobiście 80-90% przebiegu będę generował w mieście więc przy korzystaniu z PV przebiegi te będą realizowane za praktycznie 0 zł... (chyba że zapomnę naładować :D). Napewno mniej opłacalne będzie to dla osób które za prąd będą musiały płacić...
Myślę że w totalu po 3 latach napewno nie będę stratny na tym wyborze...

Poza tym wydaje mi się że bardzo optymistycznie potraktowałeś zarówno spalanie jak i ceny benzyny :D
Nie brałem pod uwagę wartości przy odsprzedaży samochodu ponieważ nie znam rynku PHEV , a NX 450h to pierwszy LEXUS PHEV więc nie wiadomo jak będą kształtować się ceny.

Wyliczenia są na dzień dzisiejszy. Cena benzyny jest aktualna na dzień dzisiejszy. Za rok może być zarówno 4 zł jak i 8zł.

Czy rabaty na PLUGIN są wyższe niż na HEV?

Przyjmując 42 tys zł różnicy ponieważ to jedyna liczba jaką podałeś i spalanie na poziomie 8 l (ES i Camry zużywają około 5,5 - 6l w mieście, na podstawie doświadczeń znajomych):

42000zł/ 0,46zł/km= 91300km

(91300 km = 85% przebiegu miasto) = 107400 przebieg całkowity w 3 lata. Spalanie benzyny w phev przyjąłem takie samo jak w HEV( bardzo, bardzo optymistycznie)

Zakładając, że masz całkowicie darmowy prąd i nigdy nie będziesz ładował się na publicznych, płatnych ładowarkach(bardzo optymistyczne, bardziej niż spalanie HEV :wink: ) to 16 000km i tak przejedziesz na beznyznie. 16000kmx0,46zł/km=7360zł na benzynę.

42000zł + 7360zł= ponad 49000 zł drożej.

49000zł/0,46zł/km= 106500km tyle km możemy przejechać HEV na różnicy w cenie pomiędzy zakupem 350H a 450h. Po blisko 107 tys km PHEV zacznie na siebie "zarabiać". Jesli jeździsz ponad 35 tys km rocznie z czego 30 tys km po mieście, to po 3 latach jesteś na 0 , jeśli chodzi o różnice w cenie.

30000 km rocznie to 576 km tygodniowo, 82 km dziennie od poniedziałku do niedzieli, dzień w dzień. Lexus twierdzi, że w mieście powinno udać się przejechać od 89-97km na prądzie. Załóżmy, że to prawda. :wink:

Lexus podaje, że średnie spalanie NX 350h to dla E-FOUR 6,0–6,4l/100km. Załóżmy, że to prawda. :wink:

Jeśli posłużymy się wartościami katalogowymi to okazuje się, że różnica w cenie 49000 zł wystarcza na zakup 8500l paliwa. Przy spalaniu katalogowym daje to około 140 000km. :jazda:
Awatar użytkownika
pawelwone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:52
Model Lexusa: IS250/ IS200t / NX300H / ES300H / NX350H
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pawelwone »

Telega86 pisze:Plugin jest nieopłacalny, bo droższy o 50 k, nie ma ML, nie ma dachu panoramicznego, jak się rozładuje to waga pojazdu swoje robi.
Dlatego ja wziąłem 350h. Różnica w cenie nie miała większego znaczenia, chciałem 450h+, ale dla mnie priorytetem był ML, a żona chciała dach panoramiczny.

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

Włóż sobie to spalanie katalogowe między bajki, bo wychodziło to w poprzednich modelach :)
Ta hybryda w trasie przy 140/160 km/h będzie miała zbliżone spalanie do benzyny 2.4 dostępnej poza EU.
Ratuje go miasto kiedy działa bateryjka i się doładowuje... robiąc mniejsze spalanie w trybie mieszanym.
Dalej to kosztem ecvt ;/

Jedno i drugie nie jest eko, a szczególnie plugin do którego budowy potrzeba ogromu ogniw oraz prądu z węgla...
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Ja widze takie wady plug-in.
1.Utrata sprawnosci baterii po tych 100 tys km napewno bedzie wynosila kilka lub nawet kilkanascie procent. Przeliczcie sobie ile to jest cykli ładowania.
2. Trzeba wziasc pod uwage ze przy odsprzedazy 450h+ bedziesz kierował swoja oferte tylko do tych co maja garaz z pradem lub mieszkaja w domku. Ja twierdze ze 350h straci mniej na wartosci ale to tylko moja teoria.
3. Spalanie benzyny (po wyczerpaniu baterii) w 450h+ napewno bedzie wieksze niz 350h ze wzgledu na dodatkowe 200kg. Mysle ze 0,5 do 1litra. Na trasie pewnie wiecej.

Tak ogolnie ci co pisza ze prąd maja za darmo.... tylko Panowie wezcie pod uwage ze wydaliscie na fotowoltaike po minimum 20 tys zl.... i zapewniam was to nie koniec kosztów w ciagu 15 lat eksploatacji paneli fotowltaicznych. Nie twierdze ze ten koszt 20 tys tylko na ladowanie auta ale musieliscie przewartosciowac swoja instalacje co tez kosztowalo kilka tys zl.

Moim zdaniem doplata 50 tys zl jest absurdalna dopłata do plug-in. Roznica 20-25 tys zl mialaby dla mnie sens.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

+ koszt foto to jedno, ale jednak ono miało odciążyć dom, jak ktoś nie ma sporo paneli to jednak zapłaci to w rachunku ;)

To 350h jest spoko, ciekawi mnie jak to jeździ ale trzeba czekać na demo.
Brakuje 350 benzyny, no ale UE twierdzi, że to nie jest EKO, choć jest totalnie pozbawione logiki jak większość ostatnich decyzji UE ; )
Ghotti
Lex Master
Posty: 1377
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

nikt nie zakłada fotowoltaiki, żeby ładować plugina (zdrowo myślący) to jest dodatek do pompy ciepła czy innych odciążeń rachunków za prąd. Czy plugin się opłaca jak ktoś nie patrzy na $? Oczywiście, że tak moim zdaniem jeśli ktoś ma fotowoltaikę, sam o tym myślałem tazuna + design w prestige vs Omotenashi + Luxury i wziąłem tą drugą opcję. Stawiam, że obydwie wersje będą tak samo taniały a patrząc na to jak rośnie cennik, inflacja, jak są obcinane rabaty to się okaże, że te nasze zamówienia za 3 lata to będą może 5-10% mniej warte na rynku wtórnym ...
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Ghotti pisze:nikt nie zakłada fotowoltaiki, żeby ładować plugina (zdrowo myślący) to jest dodatek do pompy ciepła czy innych odciążeń rachunków za prąd. Czy plugin się opłaca jak ktoś nie patrzy na $? Oczywiście, że tak moim zdaniem jeśli ktoś ma fotowoltaikę, sam o tym myślałem tazuna + design w prestige vs Omotenashi + Luxury i wziąłem tą drugą opcję. Stawiam, że obydwie wersje będą tak samo taniały a patrząc na to jak rośnie cennik, inflacja, jak są obcinane rabaty to się okaże, że te nasze zamówienia za 3 lata to będą może 5-10% mniej warte na rynku wtórnym ...
Szczerze... ja bym własnie bral pod uwage wieksza ilosc paneli bo wiadomo w ktora strone idzie mototoryzacja. Tymbardziej ze panele fotowoltaiczne to inwestycja na najblizsze minimum 15 lat. Dolozenie 2kwp mysle ze by wystarczylo na pokrycie codziennego kosztu ładowania 450h+ a to mniej wiecej dodatkowy koszt 10 tys zl.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: machony79 »

Dlaczego wszyscy zakładacie,że ładowanie będzie się odbywać tylko w domu? Nie macie dostępu w miejscu pracy do gniazdka np.230V?
U mnie by się to sprawdziło. Codzienne dojazdy to 2x 6km więc cały rok na bezpłatnym prądzie :biggrin2:
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: miru54 »

Nie wiem kto kupuje samochód za 300 tys. i liczy ile zaoszczędzi na zużyciu paliwa? Jakieś 20 lat temu mój znajomy kupił Audi A8 i pytam " Ile to pali, a on mówi ile się wleje." , więc po co ta czcza dyskusja. Ja uważam że powinno się kupować taki na jaki mnie stać go utrzymać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości