Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

Ghotti pisze:Kinto się nie opłaca jak chcesz wykupić w ogóle. Tez liczyłem vs leasingu wyszło 40-50 tys netto więcej
Można po 3 latach Kinto wziąć normalny leasing operacyjny i mieć go na następne np. 3 lata i potem wykupić. Jak najbardziej może to się opłacać
BShKF
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2022, o 14:39
Model Lexusa: NX
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: BShKF »

Łączkowski pisze:
Ghotti pisze:Kinto się nie opłaca jak chcesz wykupić w ogóle. Tez liczyłem vs leasingu wyszło 40-50 tys netto więcej
Można po 3 latach Kinto wziąć normalny leasing operacyjny i mieć go na następne np. 3 lata i potem wykupić. Jak najbardziej może to się opłacać
Nie wiem jak miałoby to się opłacać skoro przez te 3 pierwsze lata ostro przepłacisz za auto, a potem po prostu weźmiesz normalny leasing na resztę wartości (która i tak będzie zawyżona).
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

BShKF pisze:Nie wiem jak miałoby to się opłacać skoro przez te 3 pierwsze lata ostro przepłacisz za auto, a potem po prostu weźmiesz normalny leasing na resztę wartości (która i tak będzie zawyżona).
No tak, ze przez te 3 lata Kinto place nizsze raty niz byloby to w przypadku zwyklego leasingu. Wyzszy wykup, limit km, ale za to mam nizsze raty. Cos za cos. Oczywiscie jest jeszcze mozliwosc dobierania dodatkow do tych rat jako plus.
Bestia285
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2022, o 21:02
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Bestia285 »

Zasada jest taka, nie widzisz nie jedziesz. A gdy nie stać Cię to nie kupujesz. Ależ rozkminy... :doh:
BShKF
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2022, o 14:39
Model Lexusa: NX
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: BShKF »

Łączkowski pisze:
BShKF pisze:Nie wiem jak miałoby to się opłacać skoro przez te 3 pierwsze lata ostro przepłacisz za auto, a potem po prostu weźmiesz normalny leasing na resztę wartości (która i tak będzie zawyżona).
No tak, ze przez te 3 lata Kinto place nizsze raty niz byloby to w przypadku zwyklego leasingu. Wyzszy wykup, limit km, ale za to mam nizsze raty. Cos za cos. Oczywiscie jest jeszcze mozliwosc dobierania dodatkow do tych rat jako plus.
Nie wiem, chyba obaj znamy inną matematykę. Kinto to produkt dla klienta, który chce pojeździć autem np. 3 lata, oddać je i wziąć następne. W Kinto teoretycznie możesz wykupić auto na koniec, ale kwota wykupu jest zawyżona i niewspółmierna do spłaconych rat. Wykup, nawet za gotówkę, nie sprawi, że cała operacja stanie się opłacalna (chyba, że wartość auta w międzyczasie wystrzeli, co w zasadzie dzieje się właśnie dziś). A jeśli jeszcze wykup za gotówkę zamienisz na kolejny leasing to okaże się, że na koniec za auto zapłaciłeś grubo ponad 140% co nawet przy dzisiejszych stopach byłoby szaleństwem.

Jeśli natomiast z góry wiesz, że chcesz tym autem jeździć dłużej, to po prostu bierzesz leasing/kredyt o odpowiedniej dla Ciebie długości, wpłacie na start i wysokości wykupu. Nie ma tańszej opcji poza gotówką.
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

BShKF pisze:Nie wiem, chyba obaj znamy inną matematyki.
Ja akurat z matma mam poukladane, natomiast caly czas sie zastanawiam nad roznymi opcjami. A leasingu wczesniej nigdy nie bralem to i nie mam gotowych jego obliczen.
wawa69
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 6 lis 2021, o 08:46
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: wawa69 »

Czy wykupienie GAP w obecnej sytuacji jest opłacalne,skoro samochód po wyjeździe z salonu zyskuje na wartości?
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

wawa69 pisze:Czy wykupienie GAP w obecnej sytuacji jest opłacalne,skoro samochód po wyjeździe z salonu zyskuje na wartości?
Nie ma to znaczenia czy zyskuje czy nie. Pytałem się o to doradcy z salonu wczoraj
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Łączkowski pisze:
wawa69 pisze:Czy wykupienie GAP w obecnej sytuacji jest opłacalne,skoro samochód po wyjeździe z salonu zyskuje na wartości?
Nie ma to znaczenia czy zyskuje czy nie. Pytałem się o to doradcy z salonu wczoraj
a jaśniej? Bo te samochody zamówione w 2021 to są dobre 50k+ na wartości.
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

Ghotti pisze:a jaśniej? Bo te samochody zamówione w 2021 to są dobre 50k+ na wartości
To nie ma znaczenia w tym sensie ze i tak dostaniemy zwrot taki który pokryje nam stratę, więc nic nie będziemy musieli jeszcze oddawać firmie. Natomiast inną kwestią jest taka, że realnie będziemy pewnie w tyle bo inflacja, bo wzrost cen aut, więc jak będziemy chcieli kupić, leasingować nowe auto od nowa to będziemy musieli więcej płacić, czyli na mniej korzystnych warunkach niż wcześniej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości