Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Ghotti
Lex Master
Posty: 1384
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Dokładnie, już w tym roku miało nie być
kovalsky
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 4 sie 2022, o 12:06
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: kovalsky »

U mnie wygląda to tak:
Zamówienie na NX 350h Sonic Titanium Omo + Luxury + Teammate + hak złożone 29.10.2021
Pierwotnie data odbioru końcem czerwca 22 (max połowa lipca)
W kwietniu podczas jazdy testowej dowiedziałem się, że dostawa przesunięta na koniec września,
W czerwcu ponownie zapytałem i... ponownie dostawa przesunięta na 30.11.2022.
Sprzedawca twierdzi, że poinformuje mnie przy następnej zmianie terminu dostawy (ale jakoś wcześniej to zawsze z mojej inicjatywy ten fakt wychodził, więc kto wie, może już 30.11 jest nieaktualne ;) )
Ghotti
Lex Master
Posty: 1384
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Wyślij maila do handlowca nic prostszego
kovalsky
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 4 sie 2022, o 12:06
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: kovalsky »

Ghotti pisze:Wyślij maila do handlowca nic prostszego
Dwukrotnie tak już robiłem także tego... dzięki za radę :ok:

Teraz już i tak mogę tylko cierpliwie czekać. A sednem mojego komentarza było to co już niektórzy tutaj pisali, tzn. trochę lexus ma bałagan w systemie albo sprzedawcy lubią dostawać wiele maili z zapytaniem "kiedy?", choć twierdzą inaczej. Tak czy siak, w aktualnej sytuacji z półprzewodnikami itp., standardem przy zamówieniu samochodu powinno być informowanie na bieżąco o zmianie terminu (wg sprzedawców tak jest, w rzeczywistości już nie).
lesiu005
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2022, o 23:30
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: lesiu005 »

MacM pisze:W gwarancji ceny jest niestety spora niepewnosc. W umowie jest zapis, ze Lexus gwarantuje cene, ale pod warunkiem, ze nie zmieni sie stawka podatku vat i zostanie utrzymana obnizka akcyzy na auta hybrydowe. O ile stawka vat raczej sie nie zmieni, to obnizona akcyza obowiazuje do 31.12.2022. Nigdzie niestety nie znalazlem informacji, ze jest planowane przedluzenie tego terminu, wiec wszystkie auta odbierane w 2023 moga byc drozsze mimo zapisu o gwarancji ceny. Chyba jednak wolalbym odebrac samochod nawet w grudniu tego roku, niz w marcu (taka wlasnie dotalem informacje), z rocznika 2023, ale z doplata okolo 20.000 zl :szok:
W umowie mam (zamówienie zdnia 29-11-2021)
6. KUPUJACY oswiadza, ze SPRZEDAJACY poinformowat go o mozliwosci zmiany (podwyzszenia) ceny Samochodu w zwiazku z ewentualna zmiana
przepisów podatkowych obowiazujacych w terminie dostawy Samochodu majaca wptyw na sposób jej ustalenia. W wypadku zmiany ceny KUPUJACY jest
uprawniony do odstapienia od Umowy prez ztozenie SPRZEDAJACEMU oswiadczenia o odstapieniu od Umowy w terminie 14 dni od dnia otrzymania od
SPRZEDAJACEGO informacji o zmianie ceny.


Ja ten fragment: w zwiazku z ewentualna zmiana przepisów podatkowych rozumiem tak:
Załóżmy scenariusz, że przedłużenie ulgi nie nastąpi. Zmiany przepisów podatkowych nie było, bo na moment podpisania umowy Lexus był świadomy obecnie obowiązującej ulgi, tzn do końca 2022 (żadna zmiana w przrpisach nie nastąpiła). Zmiana przepisu podatkowego by nastąpiła gdyby np zamiast do końca 2022 skrócili ulgę albo zmienił stawkę
Co o tym myślicie?

Czy zamawiajacy w późniejszym terminie mają taki sam zapis czy jest dopisek o ecobonusie?
adakul5809
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2022, o 16:42
Model Lexusa: NX
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: adakul5809 »

U mnie zamówiony 04.10.21 NX 350h Sonic Grey Omo + Luxury + Teammate + panorama +hak
Pierwotnie data odbioru z umowy 30.04, potem kilka zmian, obecnie - 30.11.22, no nic trzeba czekać... :bye:
gpson
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2022, o 18:07
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: gpson »

Ja zamawialem nx450h+ w ostatnich dniach grudnia. Kilka dni temu dostalem od handlowca informacje o przewidywanej dacie dostawy na luty 2023… Ja osobiscie podpisalem przy zamowieniu umowe leasingowa ze stałą stopą procentową…. Jestem ciekaw co zrobi leasingodawca w sytuacji jesli rzeczywiwcie eco bonus zostanie skasowany… w tej sytuacji cena w teorii moze sie zmienić, ale umowa leasingowa juz podpisana….
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

adakul5809 pisze:U mnie zamówiony 04.10.21 NX 350h Sonic Grey Omo + Luxury + Teammate + panorama +hak
Pierwotnie data odbioru z umowy 30.04, potem kilka zmian, obecnie - 30.11.22, no nic trzeba czekać... :bye:
U mnie podobny termin zamawiania 21.10.21 F sport + Fuji sonic grey i termin odbioru w systemie widnieje na 31.10.2022. Wczoraj dopytywalem i bez zmian. Wydaje mi sie ze pod koniec sierpnia powinien zmienic sie status aby dotrzymac terminu.
Gabel
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 gru 2021, o 23:10
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: BelAir
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Gabel »

Ja zamowilem 06.10.21 (NX350H Prestige+Design+Tazuna+sonic white+Hazel), pierwotny termin odbioru czerwiec 2022, pozniej sierpien 2022, wrzesien/pazdziernik, a teraz listopad.
BShKF
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2022, o 14:39
Model Lexusa: NX
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: BShKF »

gpson pisze:Ja zamawialem nx450h+ w ostatnich dniach grudnia. Kilka dni temu dostalem od handlowca informacje o przewidywanej dacie dostawy na luty 2023… Ja osobiscie podpisalem przy zamowieniu umowe leasingowa ze stałą stopą procentową…. Jestem ciekaw co zrobi leasingodawca w sytuacji jesli rzeczywiwcie eco bonus zostanie skasowany… w tej sytuacji cena w teorii moze sie zmienić, ale umowa leasingowa juz podpisana….
No przecież leasingodawca nie weźmie tego dodatkowego kosztu na siebie. Będzie rekalkulacja, aneks albo nowa umowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: matti05 i 2 gości