Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

BShKF pisze:
pss pisze:Przecież tam nie ma wału i to jest zrobione tak trochę po taniości.
Wrzucili zwykły FWD i na tylnych kołach osobny silnik elektryczny z sterownikiem.
Ale przecież to dokładnie tak samo jak w naszych NXach. I zgadzam się, auto tej klasy bez AWD (nawet takiego "oszukanego") to nieporozumienie.
Ale ja pisałem o napędzie lexusa e-four tak działa :)

Stelvio to inny temat, no nie jest to "premium", a całkiem sensowny suv w relatywnie niskiej cenie patrząc na jego parametry.
Ale to nie jest hybryda, DSy to dopiero startują i bałbym się błędów "wieku młodzieńczego".

Mi się Tonale nawet spodobało ale FWD i osiągi to drama...

Serio nie ma teraz co wybrać i wszędzie terminy kosmiczne ; )
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

DS jest na rynku 4 lata z modelem 7, sprawdzona konstrukcja Citroena silnik 1.6 poprawiony z tego co wiem cierpią na problem włączającego się martwego pola mimo iż tam nic nie ma i padają amortyzatory z tyłu, które są wymieniane na gwarancji. Tak to raczej nie mają problemów. Była premiera FL, we wrześniu mają ruszyć zapisy ale z tego co wiem to i tak trzeba czekać teraz 6msc ... a chciałbym kupić coś w grudniu max
BShKF
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2022, o 14:39
Model Lexusa: NX
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: BShKF »

pss pisze:Ale ja pisałem o napędzie lexusa e-four tak działa :)
Luzik myślałem, że opisujesz napęd w DS7, mój błąd ;)

Alfa teoretycznie jest zaliczana do marek premium. Nie mam na ten temat własnego zdania, bo w Alfie nigdy nie siedziałem.

Jest jeszcze poczciwe Volvo XC60 do wyboru.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

poczytałem forum volvo i się wyleczyłem z xc60 osobiście :) wiadomo ludzie głównie narzekają jak się psuje i o tym piszą, a jak działa to nikt nie pisze ...

spojrzałem na zbiornik ds7 a tam 43L w plugin :szok: pali 10l/100km po wyczerpaniu baterii 45km ~~ także w trasie co 350-400km stacja. Porażka.
ktosiek20
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2022, o 22:06
Model Lexusa: NX
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: ktosiek20 »

Ghotti pisze:poczytałem forum volvo i się wyleczyłem z xc60 osobiście :) wiadomo ludzie głównie narzekają jak się psuje i o tym piszą, a jak działa to nikt nie pisze ...

spojrzałem na zbiornik ds7 a tam 43L w plugin :szok: pali 10l/100km po wyczerpaniu baterii 45km ~~ także w trasie co 350-400km stacja. Porażka.
A z ciekawości, to co czytałeś/na co się ludzie skarżą w XC60? Bo Volvo zawsze kojarzyło się właśnie z taką solidną konstrukcją, nieprzekombinowaną, bez wodotrysków, troszkę 'w starym stylu'. Sam przymierzałem się do XC60, ale denerwuje mnie wiele rozwiązań ergonomicznych typu mała ilość schowków, ładowarka indukcyjna wkolejona między uchwyt na napoje, a jakiś mini-schowek z przodu.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

na to iż stał się chiński, niektóre modele ponad 120-130km/h potrafi drżeć kierownica przez fakt "wrażliwego" zawieszenie na wyważenie kół, a drogi mamy jakie mamy tutaj często w xc90 spotykane s90 i wlasnie chyba xc60, skóra słabej jakości, która potrafi barwić, szczególnie jasna zdaje się, ogólnie sporo głosów iż po gwarancji sprzedają bez mrugnięcia okiem.
To czytałem w zeszłe wakacje popatrz forum volvo jak jesteś zainteresowany, aczkolwiek i tak mniej narzekania niz na x3/q5
ktosiek20
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2022, o 22:06
Model Lexusa: NX
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: ktosiek20 »

Ghotti pisze:na to iż stał się chiński, niektóre modele ponad 120-130km/h potrafi drżeć kierownica przez fakt "wrażliwego" zawieszenie na wyważenie kół, a drogi mamy jakie mamy tutaj często w xc90 spotykane s90 i wlasnie chyba xc60, skóra słabej jakości, która potrafi barwić, szczególnie jasna zdaje się, ogólnie sporo głosów iż po gwarancji sprzedają bez mrugnięcia okiem.
To czytałem w zeszłe wakacje popatrz forum volvo jak jesteś zainteresowany, aczkolwiek i tak mniej narzekania niz na x3/q5
Właśnie czytałem różne fora, ale bardziej zagraniczne. Polskiego forum Volvo o aktualnych modelach jakoś nie znalazłem. A jeśli moderator wybaczy OT, to co z kolei jest bolączką Q5 i X3? ;)
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Ciekawy test napedu hybrydowego lexusa 350h w górach.
https://youtu.be/9k_B6lQXuXE
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Ghotti pisze:poczytałem forum volvo i się wyleczyłem z xc60 osobiście :) wiadomo ludzie głównie narzekają jak się psuje i o tym piszą, a jak działa to nikt nie pisze ...

spojrzałem na zbiornik ds7 a tam 43L w plugin :szok: pali 10l/100km po wyczerpaniu baterii 45km ~~ także w trasie co 350-400km stacja. Porażka.
Generalnie to wszystko pali więcej niż Lexus
Tutaj NX jest bezkonkurencyjny

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Tu nawet nie chodzi o spalanie tylko o śmieszny zbiornik na 400kn No i myślałem ze tam jest jakaś hybryda a jest benzyna 1.6 225km plus elektryki i tyle. Skończysz baterie jedziesz na benzynie, w suv 9-10l to standard i nie ma co się oszukiwać
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, o 11:55 przez Ghotti, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości