Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Ghotti pisze:
Lewsey 89 pisze:Witam serdecznie.

Chciałbym zamówić Lexusa NX 350H Omotenashi + Luxury+ Metalic. Oferta, którą otrzymałem, odbiega jednak bardzo od moich oczekiwań. Czy jest ktoś z Was drodzy forumowicze wskazać palcem lub szepnąć na ucho(Priv) do kogo odezwać się w sprawie oferty, aby negocjacje poszły gładko i z korzyścią dla obu stron? Zamówienie chciałbym złożyć do 31.01.
Z ciekawości ile? Tak jak wyżej patrząc na OtoMoto widać iż rabaty ucięte bo to co można było dostać z "ulicy" na omotenashi + luxury 255~~ obecnie 270... No i czas oczekiwania teraz to 10msc? Zamawiałem w listopadzie pod koniec i czas był wtedy 8msc ...
Tak. 10 miesiecy oczekiwania. Zarz bedzie 12…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Dokładnie, więc robią to co inni skoro i tak się sprzedaje to ucinają rabaty czas oczekiwania prawie rok tzn. że i tak się sprzedaje więc korzystają z prawa rynku jest jak jest ...

W lato przymierzałem się do A7 w salonie bo to jedyny "sedan" jaki rozważałem i wtedy u brokera cena była 178k brutto za bieda edyszon. Obecnie? 218k za bieda edyszon +40k u tego samego brokera w pół roku. Czy Audio podniosło cenę? Nie, po prostu kiedyś dawali 20-25% rabatu a teraz często ten rabat to 5% ... jest jak jest takie czasy.
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Klaudiusz pisze:
Ghotti pisze:
Lewsey 89 pisze:Witam serdecznie.

Chciałbym zamówić Lexusa NX 350H Omotenashi + Luxury+ Metalic. Oferta, którą otrzymałem, odbiega jednak bardzo od moich oczekiwań. Czy jest ktoś z Was drodzy forumowicze wskazać palcem lub szepnąć na ucho(Priv) do kogo odezwać się w sprawie oferty, aby negocjacje poszły gładko i z korzyścią dla obu stron? Zamówienie chciałbym złożyć do 31.01.
Z ciekawości ile? Tak jak wyżej patrząc na OtoMoto widać iż rabaty ucięte bo to co można było dostać z "ulicy" na omotenashi + luxury 255~~ obecnie 270... No i czas oczekiwania teraz to 10msc? Zamawiałem w listopadzie pod koniec i czas był wtedy 8msc ...
Tak. 10 miesiecy oczekiwania. Zarz bedzie 12…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
to też podnosi ceny - zadeklaruj się że sprzedasz auto nowe za rok w danej cenie - nie jest aż tak prosto (przy aktualnej inflacji / wątpliwościach związanych z kursem złotówki... nie jest też tak że dealer/Lexus Polska składając zamówienie od razu płaci za pojazd producentowi... jedyne pocieszenie to liczyć na ludzką chciwość - jeżeli ktoś w październiku/listopadzie zamówił z pełnymi zniżkami kilka sztuk i planuje je powystawiać jak dotrą w nowych cenach detalicznych/lekko powyżej na sprzedaż - sami się zastanawialiśmy planując zakup czy taka inwestycja nie miałaby sensu
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Rozmawiałem ze znajomym znajomego ( :D ) z jednego z polskich salonów Lexusa, obcięte są trochę rabaty i podobno według niego będą 3 podwyżki już w tym roku na nowego NX.
Styczeń +3k, marzec +3k, maj +3k i są rabaty delikatnie już obcięte także jest jak jest ;) dodatkowo 2% na Toyotę w rodzinie lub 2% jakoś lekarz/prawnik i te dwa rabaty się nie łącza
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

Promocje/Rabaty warunkowane są popytem, póki jest duży to ich nie będzie, a cena urośnie.
Ja bym się nie cieszył, bo poleci zalew tych nxów na ulicach ; )
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

zalew? bo?
Na pewno będzie ich mniej niz x3/q5/glc
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Ghotti pisze:zalew? bo?
Na pewno będzie ich mniej niz x3/q5/glc
dolicz rav4
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

whero pisze:
Ghotti pisze:zalew? bo?
Na pewno będzie ich mniej niz x3/q5/glc
dolicz rav4
patrzę tylko na "premium" X3, Q5, GLC to widzę co chwilę, a poprzedniego NX nie jest aż tak dużo
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Wrzucam jako ciekawostke... u nas jeszcze nie ma ani jednego jezdzacego egzemplarza a w Japoni juz modza.... Fakt te srebne wstawki w dolnych czesciach zderzaka w wersji F-sport to jakies nieporozumienie szczegolnie jesli ktos wybral auto w czarnym kolorze.

https://youtu.be/i6GWn3a7xVw
sebeq66
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2022, o 21:00
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: sebeq66 »

Hej,
Kogoś nx już jedzie ?? Jeżeli tak to kiedy zamawiał ? Ja zamówiłem 31.08 i dostałem informację że 20.1 będzie widać czy się produkuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lonia80 i 1 gość