Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
mzooledz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2021, o 00:11
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: mzooledz »

wawa69 pisze:
mzooledz pisze:Witam. Rownież zamowilem NX 350h w wersji FSport w kolorze Terrane Khaki. Zamawiane w salonie Kraków Zakopianka. Rabat jaki udało mi się otrzymać to 16% i to dlatego ze równocześnie brałem UX dla żony. Termin realizacji w umowie 31.03.2022
Kiedy złożyłeś zamówienie?
Zamowienie z 6.08.2021. W salonie stwierdzono ze w systemie wyświetla się termin dostawy grudzień 2021 ale na umowie maja wpisywać odgórny termin 31.03.2022. Ale z tego co informują ludzie z innych krajów na różnych forach to raczej nie ma co oczekiwac na pojawienie sie NXów wczesniej niz luty/marzec
DaroDad
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2021, o 22:09
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: DaroDad »

Z ciekawości, macie na umowach tegorocznych gwarancję ceny przy odbiorze za pół roku i to przy takiej inflacji i skoku Euro? czy jest klauzula o takich zmianach?
Ja niestety spanikowałem (może niepotrzebnie) bo wszyscy mnie straszyli, że nowe auta sporo podrożeją i zmiany w leasingu będą koszmarne i kupiłem starą wersje mam nadzieję, że nie będę żałować a zmiany w leasingu mają dotyczyć nowych jak i już obecnych leasingobiorców, więc aby nie płacić podatku dochodowego po wykupie auto musi być jeszcze ze mną przez kolejne 5 lat.
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

DaroDad pisze:Z ciekawości, macie na umowach tegorocznych gwarancję ceny przy odbiorze za pół roku i to przy takiej inflacji i skoku Euro? czy jest klauzula o takich zmianach?
Ja niestety spanikowałem (może niepotrzebnie) bo wszyscy mnie straszyli, że nowe auta sporo podrożeją i zmiany w leasingu będą koszmarne i kupiłem starą wersje mam nadzieję, że nie będę żałować a zmiany w leasingu mają dotyczyć nowych jak i już obecnych leasingobiorców, więc aby nie płacić podatku dochodowego po wykupie auto musi być jeszcze ze mną przez kolejne 5 lat.
W umowie nie mam zadnego zapisu o gwarancji ceny, sprzedawca wyraznie podkreslał ze nie bedzie zmian ceny dla zamowionych aut. Ja akurat bralem na osobe prywatna, wiec dla mnie nie ma znaczenia zmiany w leasingach. W Lexusie zawsze mozesz zrezygnowac z zamowienia bez podowania przyczyny, tymbardziej ze masz zaliczke a nie zadatek.
Lapa
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2021, o 19:22
Model Lexusa: NX350
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Lapa »

heretyk pisze:
Esdipio pisze: Moglbys zdradzic forme zakupu? Gotowka, kredyt czy leasing? Czy to byl zakup na firme z duża flota? Rabat naprawde zacny ale dla osoby fizycznej pierwszy raz kupujacej lexusa nierealny.
Jest to mój pierwszy zakup lexusa. Forma finansowania: standardowy leasing na JDG, więc trudno mówić o dużej firmie.
Leasing miałem brać w Santander, bo mają sztywne warunki na hybrydy i elektryki: odpowiednio 102%i 100%. Toyota bank oferowała jakieś chore 106%, ale sprzedawca doradził że jak dostanie personalną ofertę z konkurencyjnego banku to zawnioskuje o lepsze warunki. Ostatecznie otrzymałem 101,96% (2 lata, wpłata 45%).

Na samochód faktycznie otrzymałem „rabat flotowy". Nie pytajcie mnie jak to działa, bo nie wiem:) Handlowiec potrzebował zgody, że może mi taki rabat udzielić, ale to się działo kompletnie poza mną. Dla jasności te 26% to jest obniżka całościowa, liczona w stosunku do standardowej ceny z cennika. Obejmuje również eko-rabat, który dostają absolutnie wszyscy z automatu.
Wg mojej wiedzy takie pseudo deklaracje z ilością posiadanych aut już się skończyły przez takie właśnie przypadki. Teraz system widzi "kartotekę" każdego nabywcy. Ja mam jeszcze wyższy rabat łączny, więc nie dostałeś i tak maksymalnego:) aczkolwiek dwa razy czytałem posta o te 26%, które trzeba pomniejszyć o 7,3% dla każdego kowalskiego. Pytania typu forma finansowania itp nie mają sensu i nie mają wpływu na otrzymany rabat. Przy rabatach flotowych wskaźnikiem jest flota, nawet jak weźmiesz za gotówkę to nic nie da kowalskiemu. Osobiście czekam na wersję F-sport.
heretyk
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 6 sie 2021, o 12:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: heretyk »

Lapa pisze:
heretyk pisze:
Esdipio pisze: Moglbys zdradzic forme zakupu? Gotowka, kredyt czy leasing? Czy to byl zakup na firme z duża flota? Rabat naprawde zacny ale dla osoby fizycznej pierwszy raz kupujacej lexusa nierealny.
Jest to mój pierwszy zakup lexusa. Forma finansowania: standardowy leasing na JDG, więc trudno mówić o dużej firmie.
Leasing miałem brać w Santander, bo mają sztywne warunki na hybrydy i elektryki: odpowiednio 102%i 100%. Toyota bank oferowała jakieś chore 106%, ale sprzedawca doradził że jak dostanie personalną ofertę z konkurencyjnego banku to zawnioskuje o lepsze warunki. Ostatecznie otrzymałem 101,96% (2 lata, wpłata 45%).

Na samochód faktycznie otrzymałem „rabat flotowy". Nie pytajcie mnie jak to działa, bo nie wiem:) Handlowiec potrzebował zgody, że może mi taki rabat udzielić, ale to się działo kompletnie poza mną. Dla jasności te 26% to jest obniżka całościowa, liczona w stosunku do standardowej ceny z cennika. Obejmuje również eko-rabat, który dostają absolutnie wszyscy z automatu.
Wg mojej wiedzy takie pseudo deklaracje z ilością posiadanych aut już się skończyły przez takie właśnie przypadki. Teraz system widzi "kartotekę" każdego nabywcy. Ja mam jeszcze wyższy rabat łączny, więc nie dostałeś i tak maksymalnego:) aczkolwiek dwa razy czytałem posta o te 26%, które trzeba pomniejszyć o 7,3% dla każdego kowalskiego. Pytania typu forma finansowania itp nie mają sensu i nie mają wpływu na otrzymany rabat. Przy rabatach flotowych wskaźnikiem jest flota, nawet jak weźmiesz za gotówkę to nic nie da kowalskiemu. Osobiście czekam na wersję F-sport.

Tak gwoli ścisłości: ja żadnej "pseudo deklaracji" nie składałem. Nie planuje zakupu innego lexusa czy innego japońskiego samochodu. Załatwianie rabatu w w 100% było po stronie sprzedawcy. Nie wiem jaki jest "maksymalny rabat", ale gratuluje koledze ze dostał więcej:)

Tak swoja droga na Żeraniu stal tym razem ten zielony model i w wersji Omotenashi na starcie oferują rabat: ok 16%:
https://ibb.co/Y29Xvrq
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

heretyk pisze:
Tak gwoli ścisłości: ja żadnej "pseudo deklaracji" nie składałem. Nie planuje zakupu innego lexusa czy innego japońskiego samochodu. Załatwianie rabatu w w 100% było po stronie sprzedawcy. Nie wiem jaki jest "maksymalny rabat", ale gratuluje koledze ze dostał więcej:)

Tak swoja droga na Żeraniu stal tym razem ten zielony model i w wersji Omotenashi na starcie oferują rabat: ok 16%:
https://ibb.co/Y29Xvrq

Móglbys zrobic obliczenia jak ci w tym przypadku wyszlo 16%???? Bo dla mnie jest to 13,3% cena katalogowa 301900 minus wspomniany rabat i wyjdzie kwota 261700
heretyk
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 6 sie 2021, o 12:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: heretyk »

Esdipio pisze:
heretyk pisze:
Tak gwoli ścisłości: ja żadnej "pseudo deklaracji" nie składałem. Nie planuje zakupu innego lexusa czy innego japońskiego samochodu. Załatwianie rabatu w w 100% było po stronie sprzedawcy. Nie wiem jaki jest "maksymalny rabat", ale gratuluje koledze ze dostał więcej:)

Tak swoja droga na Żeraniu stal tym razem ten zielony model i w wersji Omotenashi na starcie oferują rabat: ok 16%:
https://ibb.co/Y29Xvrq

Móglbys zrobic obliczenia jak ci w tym przypadku wyszlo 16%???? Bo dla mnie jest to 13,3% cena katalogowa 301900 minus wspomniany rabat i wyjdzie kwota 261700
Tak faktycznie rozpędziłem sie jest 13.31% od list price.
ppp
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2021, o 13:43
Model Lexusa: nx
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: ppp »

Cześć, zamówiłem właśnie NX prestige z pakietami design i tazuna + panorama. cena 234 brutto. Dobrze utargowałem?

Mam też pytanie odnośnie skóry tahara- nigdy nie miałem z nią do czynienia. Jak się prezentuje czy widać różnice na minus z naturalną skórą?
Jack_Wolf
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2021, o 13:03
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Jack_Wolf »

Witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy i pragnę podzielić się moimi doświadczeniami z tą marką.
W ogóle nigdy nie przypuszczałem, że będę użytkownikiem Lexusa i to nowego..
Tyle się naczytałem o wyjątkowości i prestiżu.....
Ale stało się. Po zrezygnowaniu z Volvo XC 60, zamówiłem podczas dni otwartych 9 sierpnia NX Omotenashi z datą odbioru do 31 grudnia 2021.
Na wielokrotne pytania czy nie ma problemów z komponentami, twierdzono, że koncernu Toyota to nie dotyczy.
Jaki stan faktyczny?
Samochodu w określonym w umowie terminu nie będzie.....
Dealer ani Lexus Polska nie poczuwają się do jakiejkolwiek odpowiedzialności w myśl zasady: nie mamy Pana płaszcza i co Pan mi zrobi...
Myślałem, że Bareja dawno minął ale niestety nadal jest aktualny.
W poniedziałek dostałem info od dealera, że samochód jest wyprodukowany. Wczoraj stwierdził, że jest na produkcji..
Jaki stan faktyczny - nie wiadomo...
Podobno odbiór w lutym.
Obsługa dealerska - fatalna...
To Ja muszę dzwonić aby uzyskać jakiekolwiek informacje-czuję się jak intruz...
Byłem dwukrotnie na prezentacji NX - obsługa nie ma zielonego pojęcia o tym samochodzie oczywiście poza utartymi formułkami reklamowymi typu 95 % nowych częsci...
Nie potrafią odpowiedzieć nawet na pytanie czy wyświetlacz można podzielić na części.....
Chwalili się także, że po wyprodukowaniu Lexa, można śledzić poprzez aplikację jego drogę do końcowego użytkownika.
I tutaj jest problem - dealer twierdzi, że nic takiego nie ma.
I tu moje zasadnicze pytanie - ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenie?
Jest taka możliwość czy nie?
W Toyocie jest, bo widziałem, w innych markach też...
Mam tylko nadzieję, że samochód zrekompensuje mi te wszystkie niedogodności z którymi do tej pory się spotkałem...
Pozdrawiam wszystkich i czekam na informacje.
GrzegorzP
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2021, o 14:15
Model Lexusa: NX
Skąd:: Żory
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: GrzegorzP »

Witam,

Odnośnie ceny NX prestige z pakietami design i tazuna + panorama. cena 234 brutto jaką otrzymałeś to cena z lakierem metalik?

Chciałem też zapytać jeżeli ktoś brał z Was leasing to jakie wyszły koszty całkowite. Ja składałem zapytanie o NX na 48 rat stałych z wpłatą 10% i wykupem 1% ogólny koszt 112%. Wydaje mi się dużo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości