Zakup NX 450h+

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Leśny Władek
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2022, o 09:24
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Ksiazenice
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Leśny Władek »

No nie do końca. Są dwa typy wallboxów. Stacjonarny oraz mobilny. Mobilny wpina się samemu poprostu w gniazdo trójfazowe i po kłopocie. Mają mniejszą "moc" ale do plugina wystarczą.
krawczykowskim
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 lut 2022, o 15:44
Model Lexusa: 350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: krawczykowskim »

Dzień dobry,

Nazywam się Mateusz Krawczykowski. Jestem doradcą ds. sprzedaży samochodów nowych marki Lexus. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem Lexusa, gorąco się polecam. Chętnie przygotuje ofertę cenową. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jestem do Państwa dyspozycji pod nr kontaktowym 735 201 520 lub adresem mailowym mateusz.krawczykowski@lexus-krakow.com.pl

https://www.facebook.com/Mateusz-Krawcz ... 2822505268

Pozdrawiam!
Leśny Władek
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2022, o 09:24
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Ksiazenice
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Leśny Władek »

Odebrałem dzisiaj samochód.
Rewelacyjna obsługa w salonie. Równo 2 tygodnie temu wszedłem do salonu i zamówiłem auto a dzisiaj odebrałem.
Przejechałem dzisiaj 80km w większości na prądzie i trudno mi jeszcze cokolwiek o aucie powiedzieć. Za kilka dni będę mógł napisać więcej.
Nie mniej jednak zgadzam się z tym co mówiła ta pierdoła Pertyn w teście RAV4 iż plugin lepiej prowadzi się od zwykłej hybrydy ze względu na środek ciężkości oraz zestrojenie zawieszenia. Wiadomo że RAV4 jest technicznie identyczny z NX także opinia jest miarodajna. Potwierdzam ją chociaż dziada nie trawie.
Siadam teraz do lektury "NX 450+ Podręcznik Użytkowania" ponieważ wbrew temu co niektórzy pisali na tym forum podręcznik (po polsku) jest dołączony do auta. Nie ma podręcznika multimediów.

Edit:
Zimówki 20' są runflaty.
Hej Lexus działa bez zarzutu. Trzeba tylko poczekać ze 20 s. od włączenia auta żeby coś tam się pologowalo. Zmieniłem komendę na "Marysiu" :D
Nawigacja ma cos ciekawego. "Prowadzenie głosowe".
Jakaś inna (nie ta od nawigacji) "pomaga" tej standartowej od nawigacji i wtrąca swoje uwagi. Mówi wyszukanym językiem polskim z arystokratycznym akcentem. Mieliśmy z żoną niezły ubaw także narazie jej nie wyłączamy (mam nadzieję że będzie można).
Aplikacja pokazuje iż pełne naładowanie baterii nastąpi po 8,5h.
Narazie ładuje ze zwykłego gniazdka.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Zakup NX 450h+

Post autor: Klaudiusz »

No i super :) gratki. Niech sie dobrze prowadzi!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: miru54 »

Leśny Władek pisze:Odebrałem dzisiaj samochód.
Rewelacyjna obsługa w salonie. Równo 2 tygodnie temu wszedłem do salonu i zamówiłem auto a dzisiaj odebrałem.
Przejechałem dzisiaj 80km w większości na prądzie i trudno mi jeszcze cokolwiek o aucie powiedzieć. Za kilka dni będę mógł napisać więcej.
Nie mniej jednak zgadzam się z tym co mówiła ta pierdoła Pertyn w teście RAV4 iż plugin lepiej prowadzi się od zwykłej hybrydy ze względu na środek ciężkości oraz zestrojenie zawieszenia. Wiadomo że RAV4 jest technicznie identyczny z NX także opinia jest miarodajna. Potwierdzam ją chociaż dziada nie trawie.
Siadam teraz do lektury "NX 450+ Podręcznik Użytkowania" ponieważ wbrew temu co niektórzy pisali na tym forum podręcznik (po polsku) jest dołączony do auta. Nie ma podręcznika multimediów.

Edit:
Zimówki 20' są runflaty.
Hej Lexus działa bez zarzutu. Trzeba tylko poczekać ze 20 s. od włączenia auta żeby coś tam się pologowalo. Zmieniłem komendę na "Marysiu" :D
Nawigacja ma cos ciekawego. "Prowadzenie głosowe".
Jakaś inna (nie ta od nawigacji) "pomaga" tej standartowej od nawigacji i wtrąca swoje uwagi. Mówi wyszukanym językiem polskim z arystokratycznym akcentem. Mieliśmy z żoną niezły ubaw także narazie jej nie wyłączamy (mam nadzieję że będzie można).
Aplikacja pokazuje iż pełne naładowanie baterii nastąpi po 8,5h.
Narazie ładuje ze zwykłego gniazdka.
Gratulacje! Ja czekam na instrukcję od 11.02 i nie mogę się doczekać, instrukcja mltimediów jest na stronie Lexus Polska w pdf. Potwierdzam wszystko to co opisałeś, ale zimówki mam zwykłe (20") + dołożyli zestaw naprawczy.
Awatar użytkownika
pawelwone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:52
Model Lexusa: IS250/ IS200t / NX300H / ES300H / NX350H
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Zakup NX 450h+

Post autor: pawelwone »

miru54 pisze:
Leśny Władek pisze:Odebrałem dzisiaj samochód.
Rewelacyjna obsługa w salonie. Równo 2 tygodnie temu wszedłem do salonu i zamówiłem auto a dzisiaj odebrałem.
Przejechałem dzisiaj 80km w większości na prądzie i trudno mi jeszcze cokolwiek o aucie powiedzieć. Za kilka dni będę mógł napisać więcej.
Nie mniej jednak zgadzam się z tym co mówiła ta pierdoła Pertyn w teście RAV4 iż plugin lepiej prowadzi się od zwykłej hybrydy ze względu na środek ciężkości oraz zestrojenie zawieszenia. Wiadomo że RAV4 jest technicznie identyczny z NX także opinia jest miarodajna. Potwierdzam ją chociaż dziada nie trawie.
Siadam teraz do lektury "NX 450+ Podręcznik Użytkowania" ponieważ wbrew temu co niektórzy pisali na tym forum podręcznik (po polsku) jest dołączony do auta. Nie ma podręcznika multimediów.

Edit:
Zimówki 20' są runflaty.
Hej Lexus działa bez zarzutu. Trzeba tylko poczekać ze 20 s. od włączenia auta żeby coś tam się pologowalo. Zmieniłem komendę na "Marysiu" :D
Nawigacja ma cos ciekawego. "Prowadzenie głosowe".
Jakaś inna (nie ta od nawigacji) "pomaga" tej standartowej od nawigacji i wtrąca swoje uwagi. Mówi wyszukanym językiem polskim z arystokratycznym akcentem. Mieliśmy z żoną niezły ubaw także narazie jej nie wyłączamy (mam nadzieję że będzie można).
Aplikacja pokazuje iż pełne naładowanie baterii nastąpi po 8,5h.
Narazie ładuje ze zwykłego gniazdka.
Gratulacje! Ja czekam na instrukcję od 11.02 i nie mogę się doczekać, instrukcja mltimediów jest na stronie Lexus Polska w pdf. Potwierdzam wszystko to co opisałeś, ale zimówki mam zwykłe (20") + dołożyli zestaw naprawczy.
Ma Zimówki Run Flat? Sądzę, że auta po prostu nie ma.

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: miru54 »

Są na stronie Lexusa instrukcje do 350h, 450h+ i multimediów po polsku.
Leśny Władek
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2022, o 09:24
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Ksiazenice
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Leśny Władek »

Zrobiłem 1500 km i mogę wstępnie opisać wrażenia.
Z tych 1500km tylko 100 km zrobiłem "na benzynie".
Kupując 450h+ nie kierowałem się ekonomiką jazdy ale patrząc teraz ceny paliwa tylko się uśmiecham przejeżdżając obok stacji paliw.
Teraz mogę już w pełni przekonany powiedzieć iż 450h+ to w zasadzie auto elektryczne z możliwością jazdy hybrydowej w przypadku zużycia prądu. Na co dzień zasięg 70km oraz moc 260KM mi wystarcza.
Jazda "elektrykiem" jest bez porównania przyjemniejsza od jazdy spalinowka. To samochód żony z którego nie chce wysiadać a moje X7 stoi w garażu. Będę sprzedawał i zamawiał RX jak wyjdzie 450h+ z tym samym napędem co w NX450h+.
Jeszcze raz potwierdzam to co powiedział Pertyn iż 450h+ prowadzi się lepiej od 350h. Nie dziwię się już dlaczego różnica w cenie jest 50tys zł.
Rozkminilem temat ładownia.
Że zwykłego gniazda ładuje się jakieś 7h kablem dołączonym z samochodem.
Kupiłem wallboxa mobilnego czyli kabel do ładowania "na siłę".
Ładowanie będzie wtedy trwało jakieś 2 h.
Ważna rzecz!
Decydując się na ładowanie wallboxem należy sprawdzić przyłącze mocy do domu. Należy posiadać 22kw. Jeżeli ma się mniej to prędkość ładowania będzie niższa. Pod warunkiem jeżeli wallbox ma możliwość ustawiania mocy ładownia inaczej wywala korki w skrzynce.
Reasumując.
450h+ to " samochód elektryczny" pozbawiony wad samochodu elektrycznego. Jedyny sensowny plugin na rynku obok bliźniaczej RAV4.
Inne pluginy to samochody spalinowe z wspomaganiem silnikiem elektrycznym o małej mocy i małym zasięgu. Nie da się nimi normalnie jeździć na prądzie
W 450h+ jest całkowicie odwrotnie. Mocny silnik elektryczny wspomagany słabym spalinowym
Bajka.
Polecam zakup NX450h+
nikes_76
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2022, o 17:16
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: pdk

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: nikes_76 »

:ok:
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2022, o 19:44 przez nikes_76, łącznie zmieniany 1 raz.
nikes_76
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2022, o 17:16
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: pdk

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: nikes_76 »

:pijak:
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2022, o 19:44 przez nikes_76, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości