Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Jeden z moich Lexusów dotarł już do magazynu w Polsce. Drugi niebawem powinien też dotrzeć, ponieważ wyprodukowały się w tym samym czasie. Dowiedziałem się też, że samochód wydawany jest klientowi z najnowszą aktualizacją oprogramowania. Aktualizacji tej dokonuje salon. Myślałem, ze NX ma wbudowaną kartę sim i sam się aktualizuje. Niestety tak nie jest i jeśli chcemy sami zaktualizować sobie oprogramowanie, to musimy podłączyć się do jakiegoś wi-fi.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Jeden z moich Lexusów dotarł już do magazynu w Polsce. Drugi niebawem powinien też dotrzeć, ponieważ wyprodukowały się w tym samym czasie. Dowiedziałem się też, że samochód wydawany jest klientowi z najnowszą aktualizacją oprogramowania. Aktualizacji tej dokonuje salon. Myślałem, ze NX ma wbudowaną kartę sim i sam się aktualizuje. Niestety tak nie jest i jeśli chcemy sami zaktualizować sobie oprogramowanie, to musimy podłączyć się do jakiegoś wi-fi.
Samochod ma esim do komunikacji z ecall.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Dobre i to, chociaż w niemieckich samochodach jestem przyzwyczajony do automatycznych aktualizacji podczas jazdy. Obejrzałem ostatnio na YouTube kolejny polski test NX. Wiadomo, że w NX mamy dwa złącza, nowe typu C i stare. Czy prawdą jest, że android auto działa tylko na starym złączu? Z apple carplay problemów nie ma, ponieważ działa bezprzewodowo.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Dobre i to, chociaż w niemieckich samochodach jestem przyzwyczajony do automatycznych aktualizacji podczas jazdy. Obejrzałem ostatnio na YouTube kolejny polski test NX. Wiadomo, że w NX mamy dwa złącza, nowe typu C i stare. Czy prawdą jest, że android auto działa tylko na starym złączu? Z apple carplay problemów nie ma, ponieważ działa bezprzewodowo.
Tak dziala tylko na USB-A. Miedzy innymi dlatego ze apple sprzedaje swoje iphony z kablem USB-A wiec to jest tak jakby unifikacja obslugi. Telefon na dluzszych trasach i tak podlaczamy pod kabel.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Ok, rozumiem. Z androidem sytuacja jest jasna. Działa tylko przez złącze USB-A. A co z apple carplay? Czy po kablu mamy połączenie na obydwu złączach?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Ok, rozumiem. Z androidem sytuacja jest jasna. Działa tylko przez złącze USB-A. A co z apple carplay? Czy po kablu mamy połączenie na obydwu złączach?
Zapewne jest tak jak w kazdym Lexusie/Toyocie. Do podlaczenia telefonu z jednostka sluzy jedno wejscie. Cala reszta sluzy do ladowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Jednego z dwóch zamówionych Lexusów NX już odebrałem, więc mogę podzielić się spostrzeżeniami. Pierwszą trasę przejechałem autostradą z prędkością 140-150 km/h. Średnie spalanie z tego dystansu wyniosło 9 litrów. Wynik bardzo zadowalający, ponieważ wiem, że po pokonaniu większej ilości kilometrów silnik się ułoży, a komputer będzie przeliczał dane spalania dostosowując się do mojego stylu jazdy. Wtedy spalanie na pewno spadnie. Gdy zapaliła się rezerwa paliwa, a później pokazał się zerowy zasięg kilometrów, to przejechałem jeszcze 10, zanim zatankowałem. Do odbicia weszło tylko 48 litrów. Jaką pojemność ma zbiornik paliwa? Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem jest bardzo dobre wyciszenie wnętrza przy prędkościach autostradowych. Na tylnej kanapie jest oczywiście trochę głośniej niż na przednich fotelach, ponieważ klejone szyby są tylko z przodu. I tu mam ciekawostkę. Jeśli ktoś ma system dźwięku Mark Levinson, to posiada też niwelację szumów zewnętrznych z otoczenia. Przy braku tego nagłośnienia w samochodzie będzie po prostu głośniej. Jak na tej klasy auto Lexus NX jest wyciszony rewelacyjnie. Mam porównanie jeśli chodzi o wyciszenie wnętrza, ponieważ przesiadłem się do NX z najnowszego modelu Audi A6, które pod tym względem wysoko podniosło poprzeczkę. O innych samochodach gorzej wyciszonych, które posiadam, nie będę nawet wspominał. Bardzo się cieszę, że w przeciwieństwie do A6 we wnętrzu NX nic nie skrzypi, ani nie trzeszczy. Oby było tak po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Kolejnym zaskoczeniem w NX jest działanie klimatyzacji. Można np. ustawić w systemie, że na tylnej kanapie nikt nie siedzi i wtedy klimatyzacja skupi się tylko na chłodzeniu kierowcy i pasażera obok. Aktywny tempomat działa świetnie i utrzymuje samochód idealnie pomiędzy pasami. System dźwięku jest oczywiście genialny. iPhonem połączyłem się bez problemu bezprzewodowo. Miałem natomiast problem z ładowaniem indukcyjnym. Ciągle przerywało ładowanie. Co ciekawego Samsung ładował się bez problemu. Fotele w wersji Omotenashi są bardzo wygodne i po przejechaniu 400 kilometrów nie czułem zmęczenia. Ogólnie w samochodzie jest tyle ustawień, że trudno to od razu ogarnąć. Na szczęście ekran działa bardzo szybko i płynnie. Nie chcę na razie zapeszać, ale auto zapowiada się rewelacyjnie i nie dziwię się, że ludzie oszaleli na jego punkcie. Jakieś wady tego samochodu na pewno też znajdę, ale potrzebuję więcej czasu.
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Drugi NX właśnie przyjechał do Polski. Bak ma 55 litrów, więc dziwne, że weszło tylko 48L. Wygląda na to, że komputer zbyt wcześnie pokazał zerowy zasięg. Zobaczymy, jak będzie przy następnym tankowaniu do pełna. Ostatnio pojeździłem trochę w nocy, żeby sprawdzić działanie świateł. Jeśli chodzi o porównanie ich do led matrix w Audi, to w Lexusie świecą inaczej. W NX lepiej doświetlają pobocze. Szerokość doświetlania jest imponująca. Barwa światła też jest w porządku. Natomiast patrząc na wprost, to nie wycinają pojazdów z przodu tak, jak matrixy. Tzn. nie oślepiają nadjeżdżających i się wygaszają, ale robią to w inny sposób. Muszę się do tego przyzwyczaić. Z ciekawostek znalazłem w systemie możliwość ustawienia wysokości otwierania tylnej klapy bagażnika w 5 położeniach. W garażu bardzo przydatna funkcja. Ogromnym zaskoczeniem jest dla mnie sposób w jaki zamyka i otwiera się samochód. Jest taka cisza, że gdyby nie składające się lusterka zewnętrzne, to nie wiesz czy auto się w ogóle zamknęło. Jak oni skonstruowali zamki w drzwiach i klapie bagażnika, że działają tak bezszelestnie? W niemieckich markach zamykanie samochodu słyszysz z daleka. Przy bezprzewodowym połączeniu z iPhonem obraz wypełnia cały wyświetlacz na desce. W przypadku Androida ekran wypełnia się tylko częściowo. Jeśli chodzi o wady, to na razie znalazłem dwie. Pierwsza, to wybieranie głosowe, które działa słabo, tzn. nigdy nie wiesz kiedy zadziała, a kiedy nie zadziała. Druga rzecz, to brak ciągłości ładowania indukcyjnego w iPhonie. Muszę sprawdzić na innym telefonie, bo być może przyczyną problemów z ładowaniem jest obudowa telefonu. Zaktualizowałem sobie też system w NX. Aktualizacja nawigacji i systemu trwała około 15 minut.
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Po weekendzie na liczniku pojawiło się 1000km przebiegu. Tak, jak pisałem wcześniej spalanie zaczęło spadać. Z ostatniej 500 kilometrowej trasy wróciłem ze średnim spalaniem 6,7L. Jazda była mieszana tzn. drogi krajowe i trasy szybkiego ruchu. Tym razem bez autostrad. Oczywiście jest to wynik według wskazań komputera, a jak wiadomo każdy komputer w samochodzie trochę przekłamuje. Pytanie tylko w którą stronę. Po wyjechaniu paliwa do zerowego stanu licznikowego, ponownie weszło do odbicia pistoletu tylko 48L. Wygląda więc na to, że w razie czego od zera mamy w zapasie jeszcze dużo paliwa. Znalazłem w NX kolejną rzecz która mnie trochę irytuje. Jak wiadomo na tylnej klapie bagażnika mamy dwa przyciski. Jeden służy do zamykania klapy, a drugi powinien służyć do zamykania klapy wraz z całym samochodem. Niestety Lexus wymyślił sobie, że jeśli samochód jest otwarty, to nie można go całego zamknąć poprzez naciśnięcie przycisku na klapie. Szkoda, bo najpierw trzeba klapę zamknąć, a później dopiero dotknąć klamki żeby auto się zamknęło. Szkoda też, że nie ma możliwości dopłaty do większego baku, ponieważ 55 litrów, to zdecydowanie za mało do tak dużego suva.
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Co.do tej klapy, jest na youtube filmik który pokazuje że trzeba po prostu wcisnąć i odejść od samochodu. Wtedy klapa się zamknie i zablokuje

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości