Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Pod koniec sierpnia zamówiłem 2 Lexusy NX 350h w wersji Omotenashi z pakietami Luxury. Jeden Sonic Gray, a drugi Graphite Black. Obydwa w kolorze wnętrza Hazel. Jestem już po pierwszych jazdach testowych. Do plusów nowego Lexusa NX mogę zaliczyć reflektory przednie Quad Led, które fajnie się rozświetlają i wygaszają. Zasięg i barwa też są w porządku. Świecą równie dobrze, jak matrixy w najnowszym modelu Audi A6, którym jeździłem przez ostatnie 3 lata. 14 calowy ekran Full HD działa bardzo płynnie i swoją wielkością robi wrażenie. Apple CarPlay działa bezprzewodowo, a Android auto po kablu. Fotele w wersji Omotenashi są bardzo wygodne, a ich wentylacja działa świetnie. Kamera cofania jest bardzo dobrej jakości. Testowałem wersję 350h bez adaptacyjnego zawieszenia na największych możliwych dziurach i jestem pod wrażeniem komfortu resorowania. W kabinie panowała cisza i nic nie skrzypiało. Auto nie posiada żadnego laga, a delikatne dotknięcie gazu powoduje natychmiastową reakcję silnika. Aktywny tempomat działa świetnie i nie odbija się od lini do lini. Prze 15 sekund nie musimy w ogóle trzymać kierownicy. Samochód sam pokona łuki nawet z dużą prędkością. Później wystarczy delikatnie dotknąć czujników w kierownicy i przez kolejne 15 sekund możemy cieszyć się autonomiczną jazdą. Oczywiście auto samo też przyspiesza i hamuje. Ciekawy jestem, jak w praktyce będzie działała opcja podgrzewanych wycieraczek, ponieważ z takim wynalazkiem jeszcze nie miałem do czynienia. Otwieranie drzwi od środka poprzez naciśnięcie kciukiem przycisku, działa bardzo fajnie. Od razu się do tego przyzwyczaiłem. Przednie szyby boczne są klejone. Samochód jak na ten segment jest dobrze wyciszony. Dynamika przyspieszania jest w porządku. Pozostaje jeszcze do sprawdzenia kwestia spalania. Z testów, gdzie można przyjąć jazdę mieszaną tzn. miasto i autostrada, wróciłem ze średnim spalaniem 8,2 litra. Odnośnie spalania uważam, że należy założyć osobny wątek. Gdybym miał wymienić jakąś wadę tego auta, to oczywiście będzie to głośność silnika przy gwałtownym przyspieszaniu. Nie jest to jednak bardzo uciążliwe. Poza tym, jak często przyspieszamy z nogą w podłodze? Wolę jednak słyszeć silnik w kabinie niż mieć laga, jak miało to miejsce w przypadku Audi A6 i wielu innych samochodów, którymi jeździłem. Jest to moja pierwsza hybryda i podobno takimi autami należy nauczyć się jeździć. Jeśli ktoś szuka sportowych wrażeń, to powinien kupić inne auto. Jestem ciekawy opinii innych użytkowników, którzy niebawem będą odbierać swoje auta.
gokou2
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2022, o 14:23
Model Lexusa: Xn350h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: gokou2 »

Witam od tygodnia jestem użytkownikiem NX350h. Z racji że nie jeżdżę tym autem na codzień, narazie zauważyłem około 3 sekundowe opiuźnienie rozmów telefonicznych korzystając z Apple CarPlay, jeśli połączymy bez Apple CarPlay jest normalnie, ma ktoś ten sam problem?
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Czy opóźnienie występuje tylko przy połączeniu bezprzewodowym, czy po kablu również?
mzooledz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2021, o 00:11
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: mzooledz »

A jak u was z ładowaniem profili. U mnie co chwilę występuje problem przy włączaniu samochodu gdzie wyświetla się komunikat że nie udało się załadować profilu i z automatu jestem w trybie gościa. Co prawda da się ręcznie to przełączyć ale jest to denerwujące. Pewnie aktualizacje to naprawia ale kto wie kiedy to będzie
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: miru54 »

mzooledz pisze:A jak u was z ładowaniem profili. U mnie co chwilę występuje problem przy włączaniu samochodu gdzie wyświetla się komunikat że nie udało się załadować profilu i z automatu jestem w trybie gościa. Co prawda da się ręcznie to przełączyć ale jest to denerwujące. Pewnie aktualizacje to naprawia ale kto wie kiedy to będzie
Zanim przełączysz dźwignię na D lub R poczekaj aż się załaduje twój profil mnie też to wkurzało i doszedłem do tego rozwiązania, spróbuj i daj znać.
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Już niedługo będę mógł podzielić się z Wami szczegółowymi wrażeniami z jazdy, ponieważ dostałem informację, że moje samochody się wyprodukowały i są transportowane do Polski.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Już niedługo będę mógł podzielić się z Wami szczegółowymi wrażeniami z jazdy, ponieważ dostałem informację, że moje samochody się wyprodukowały i są transportowane do Polski.
To jeszcze okolo 2 miesiecy :) jaka wersje zamowiles?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Raczej bliżej 1,5 miesiąca. Omotenashi z pakietem Luxury.
Anomalia12
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2022, o 18:25
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Anomalia12 »

Zazdroszczę, bo piękny model. Sam się nad nim zastanawiałem i wciąż rozważam jakąś jazdę próbną lub coś takiego by przekonać się jak samemu będę się czuł w tym aucie.
jamlex
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2022, o 22:40
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: jamlex »

gokou2 pisze:Witam od tygodnia jestem użytkownikiem NX350h. Z racji że nie jeżdżę tym autem na codzień, narazie zauważyłem około 3 sekundowe opiuźnienie rozmów telefonicznych korzystając z Apple CarPlay, jeśli połączymy bez Apple CarPlay jest normalnie, ma ktoś ten sam problem?
Użytkuję 350h F Sport od miesiąca, rzeczywiście jest opóźnienie przy używaniu bezprzewodowego Apple Car Play, mam nadzieję , że jakaś aktualizacja zlikwiduje problem, bo jest to irytujące. Ładowarka Qi raz działa, raz nie działa. Podczas użytkowania Apple Car Play przy telefonowaniu, gdy numer jest zajęty, nie można rozłączyć połączenia przy pomocy przycisku na kierownicy ( brak reakcji). Irytujący głos fabrycznej nawigacji Lexus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości