Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Panowie mam dobre informacje. Otóż po zatankowaniu ponownie do pełna okazało się, że komputer zaniżył spalanie tylko o 0,17L. Średnią z 550 przejechanych kilometrów komputer pokazywał 6L, a po przeliczeniu wyszło 6,17L. Teraz Lexusa czeka trudna wspinaczka słynną trasą wjazdową Grossglockner w Alpach. Zobaczymy jak NX sprawdzi się podczas jazdy krętymi drogami. Odezwę się po powrocie.
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

z ciekawości jak aso podchodzi do oleju - który (gęstość/marka/wersja) proponują / jakie przy rozmowach podają interwały wymiany? (znam teorię, dokumentację - pytam się o to jak doradzają w różnych miejscach w praktyce ;) )
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Przejechałem już ponad 7tys/km. Gdy wrócę będę miał już ponad 10tys. Jak na razie oleju w silniku nic nie ubyło. Na pierwszy serwis pojadę przy przebiegu 15tys. Zobaczymy co pokaże komputer, gdy będę się zbliżał do tego przebiegu.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

whero pisze:z ciekawości jak aso podchodzi do oleju - który (gęstość/marka/wersja) proponują / jakie przy rozmowach podają interwały wymiany? (znam teorię, dokumentację - pytam się o to jak doradzają w różnych miejscach w praktyce ;) )
Proponuja to co maja. 0W16 powinni lac a leja 0W20 bo taki teraz maja. Mozesz przywiezc swoj olej jesli nie chcesz korzystac z oleju Toyoty.
1rok lub 15kkm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ktosiek20
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2022, o 22:06
Model Lexusa: NX
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: ktosiek20 »

Tomasz76 pisze:Jaki masz model Iphona? Może nie zwróciłeś uwagi, że po około minucie przerywa ładowanie? Sprawdzałem już na 5 Lexusach NX i zawsze było tak samo tzn. najpierw ładuje, a po chwili przestaje i kontrolka zaczyna migać na żółto. Natomiast podczas ładowania kontrolka świeci się na zielono i nie miga.
Niby taka pierdoła, ale z tą ładowarką to strasznie irytująca wada. Cały cymes w tym, że mamy bezprzewodowy Carplay i nie chcemy wpinać telefonu kablem przy każdej jeździe, tylko wrzucić sobie na półeczkę z ładowarką indukcyjną. Żeby ładowała słabo (podtrzymywała stan baterii) to jeszcze dałoby się przeżyć...Ja w domu też mam z 5 różnych ładowarek bezprzewodowych (nieoryginalnych) i na każdej telefon ładuje się idealnie (iPhone 13 Pro).
komar
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2022, o 16:00
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: komar »

Koledzy, może ktoś z Was posiada wersję Prestige z pakietami Design Tazuna bez panelu pamięci ustawień na drzwiach i jest w stanie przybliżyć tą kwestie?
Udało mi się odnaleźć na forum potwierdzenie, że fotel kierowcy przy wsiadaniu odsuwa się ułatwiając wsiadanie nawet bez pamięci ustawień. Nie znajduję jednak informacji o tym czy możliwe jest zarządzanie pamięcią za pomocą profilu kierowcy (oraz urządzenia uwierzytelniającego np kluczyk), pomimo braku fizycznego panelu pamięci ustawień fotela?

W praktyce, na jaki stopień personalizacji ustawień pozwala użytkowanie dwóch profilów użytkownika z osobnymi kluczykami przy konfiguracji z oraz bez pamięci ustawień fotela w konfiguracji NXa?

O tym temacie częściowo traktują strony 240-246 elektronicznej instrukcji obsługi, jednak nie znajduję tam jasnej i klarownej odpowiedzi na to pytanie.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (66.71 KiB) Przejrzano 1165 razy
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

komar pisze: Udało mi się odnaleźć na forum potwierdzenie, że fotel kierowcy przy wsiadaniu odsuwa się ułatwiając wsiadanie nawet bez pamięci ustawień. Nie znajduję jednak informacji o tym czy możliwe jest zarządzanie pamięcią za pomocą profilu kierowcy (oraz urządzenia uwierzytelniającego np kluczyk), pomimo braku fizycznego panelu pamięci ustawień fotela?

W praktyce, na jaki stopień personalizacji ustawień pozwala użytkowanie dwóch profilów użytkownika z osobnymi kluczykami przy konfiguracji z oraz bez pamięci ustawień fotela w konfiguracji NXa?
dopytywałem się o to kilkukrotnie na różnych etapach dostępności informacji o nich i za każdym razem wychodziło na to że będzie to działać bez przycisków na drzwiach - przy zamawianiu uznaliśmy to za dosyć ważną kwestię (nie tylko ustawianie fotela pod dany profil ale również odsuwanie się do pozycji ułatwiającej wysiadanie przy wyłączeniu samochodu/odpięciu pasa)
jedną rzecz którą bym zaznaczył (niestety nie dostaliśmy jeszcze naszego zamówienia :( ) to fakt iż zgłaszane były problemy z kilkusekundowym ładowaniem się profilu kierowcy z chmury w niektórych sztukach - gdzie zbyt szybkie przełączenie na Drive powodowało problemy i mogłoby również tutaj wywoływać konflikt?
ogółem dołączam się do pytania jednocześnie rozszerzając o .. jak to jest w końcu z kluczykiem "w telefonie" - ktoś chciałby się wypowiedzieć o konfiguracji / działaniu? (lex chyba dużo bardziej się skupiał tutaj jako opcji na wypożyczenie samochodu znajomym itp) - chodzi o :
https://www.youtube.com/watch?v=BLE4P1x ... usOakville
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Co do Digital Key to nie przywiazywalbym wiekszej wagi do tego co jest pokazane na filmach z US. Tam o klienta dbaja. U nas zapewne polowy funkcji nie bedzie mozna aktywowac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Ja sie zastanawiam czy modul komfortowego wsiadania/wysiadania jest we wszystkich samochodach Prestige/Design/Tazuna. Obecnie w konfiguratorze jest to opcja za 0PLN. Nie wiem czy jak ja zamawialem auto mialem w ogole taka opcje do wyboru. Raczej nie. Bo chyba nie bylo jeszcze wtedy konfiguratora na stronie Lexusa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

U mnie po załadowaniu się profilu, przyciski pamięci na drzwiach nie działają. Natomiast cofanie fotela kierowcy i cofanie kolumny kierownicy sobie wyłączyłem. Wróciłem z Austrii. Udało się przejechać całą trasę i wjechać na najwyższy parking samochodowy w Europie, który znajduje się na wysokości 2571 metrów. Trasa Glossglockner robi niesamowite wrażenie. Wjechałem na nią już o 6 rano. Gdy zobaczyłem w jaki sposób kilka samochodów Porsche 911 i BMW seri M jeżdżą po tych serpentynach, to uświadomiłem sobie, jak słaby mam samochód. Jednak NX się nie poddał, choć myślałem, że silnik wyskoczy spod maski. Po powrocie z Austrii jestem zachwycony NX. Przejechałem ponad 2600 kilometrów. Najniższe spalanie na drogach lokalnych, jakie udało mi się uzyskać, to 3,7L. Kilka razy miałem też wynik 4,5-4,7L. Mam wrażenie, że samochód zaczyna palić coraz mniej. Po przejechaniu 10 tys/km uważam, że Lexus NX jest najlepszym samochodem, jaki do tej pory miałem. Znalazłem też kolejną wadę NX. Otóż tylna ramka od tablicy rejestracyjnej podczas jazdy autostradowej obija się o klapę bagażnika, powodując stuki. Po prostu ramka jest wykonana z tak cienkiego plastiku, że wiatr obija ją o nadwozie. Na początku myślałem, że coś stuka w bagażniku, a okazało się, że hałas powoduje ramka. Jeśli chodzi o spalanie, to sprawdziłem po raz drugi o ile przekłamuje komputer. Tym razem pokazał dokładnie tyle ile wyszło z moich wyliczeń. Będę sprawdzał dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tomko i 5 gości