Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Sprawdziłem jakość rozmów przy połączeniu z Apple CarPlay. Rozmowy są bardzo wyraźne i nie ma żadnych opóźnień. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem jest to, że za każdym razem udaje mi się otworzyć klapę bagażnika przez kopnięcie. Obojętnie w jaki sposób machniesz nogą, klapa zawsze się zamknie lub otworzy. Normalnie cuda. Nie będę nawet opisywał, jakie problemy miałem z otwieraniem i zamykaniem klapy w Audi. Żeby jednak nie było tak kolorowo, to powiem szczerze, że Lexus NX powinien mieć lepiej wyciszoną komorę silnika, ponieważ przy gwałtownym dodawaniu gazu silnik jest za bardzo słyszalny w kabinie. Szkoda bo pozostałe elementy nadwozia wyciszone są świetnie. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 6,7 litra i na razie nie chce spaść niżej.
MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: MDU »

A jak wygląda sprawa automatycznego ryglowania drzwi po ruszeniu pojazdu ?
Czy po zatrzymaniu pojazdu drzwi się automatycznie odryglowują czy kierowca musi ręcznie wcisnąć przycisk blokady drzwi aby wypuścić pasażera ?
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Możesz sobie wszystko poustawiać w systemie. Ja mam ustawione tak, że po zatrzymaniu pojazdu drzwi otworzą się dopiero, gdy nacisnę na skrzyni przycisk P.
heretyk
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 6 sie 2021, o 12:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: heretyk »

Tomasz76 pisze:Sprawdziłem jakość rozmów przy połączeniu z Apple CarPlay. Rozmowy są bardzo wyraźne i nie ma żadnych opóźnień. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem jest to, że za każdym razem udaje mi się otworzyć klapę bagażnika przez kopnięcie. Obojętnie w jaki sposób machniesz nogą, klapa zawsze się zamknie lub otworzy. Normalnie cuda. Nie będę nawet opisywał, jakie problemy miałem z otwieraniem i zamykaniem klapy w Audi. Żeby jednak nie było tak kolorowo, to powiem szczerze, że Lexus NX powinien mieć lepiej wyciszoną komorę silnika, ponieważ przy gwałtownym dodawaniu gazu silnik jest za bardzo słyszalny w kabinie. Szkoda bo pozostałe elementy nadwozia wyciszone są świetnie. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 6,7 litra i na razie nie chce spaść niżej.
Widzę ze robiłeś aktualizacje oprogramowania, wiec to zapewne to. Ja nie miałem jeszcze możliwości podpięcia sie pod jakies sensowne Wi-Fi, ale jak sie uda to zweryfikuje. Nie tylko ja mam problemy z CarPlay. To ładowanie jak widać dotyka wszystkie iPhony "z wystającymi obiektywami" Póki co dzwonie przez zwykły profil bluetooth. Podpinam sie po opinie dot. klapy w audi to była tragedia, tutaj póki co - działa bezbłędnie.
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Nie musisz szukać szybkiego łącza. Wystarczy internet udostępnić z telefonu. Znalazłem kolejną rzecz, która mi trochę przeszkadza. Żeby auto hołd działał, trzeba za każdym razem po uruchomieniu samochodu go włączać.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Nie musisz szukać szybkiego łącza. Wystarczy internet udostępnić z telefonu. Znalazłem kolejną rzecz, która mi trochę przeszkadza. Żeby auto hołd działał, trzeba za każdym razem po uruchomieniu samochodu go włączać.
To niestety standard w Toyotach i Lexusach. Prwnie zaraz na Aliexpress wyjdzie dongle do zmiany ustawien.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

W końcu odebrałem drugiego Lexusa NX. Jako ciekawostkę powiem, że auta wyprodukowały się w tym samym czasie. Natomiast różnica w odbiorze z salonu wyniosła miesiąc. Spowodowane było to kłopotami z transportem drugiego auta. Obydwa samochody różnią się tylko kolorem nadwozia. Wracając jednak do samochodu i wrażeń z jazdy, to uważam nowy model Lexusa za bardzo fajny samochód i nie żałuję zakupu 2 egzemplarzy. Szczególnie, że cena NX w sierpniu zeszłego roku była bardzo atrakcyjna. Niestety Lexus NX posiada wadę, którą trudno jest mi zaakceptować. Chodzi o ładowarkę indukcyjną. Niestety Iphona na niej nie naładujecie. Pomimo tego, że połączenie bezprzewodowe działa bardzo płynnie, to i tak musicie w pewnym momencie podpiąć się kablem, żeby naładować telefon. Podczas odbioru drugiego auta zgłosiłem problem w serwisie. Niestety na chwilę obecną Lexus nie zna rozwiązania tego problemu. Żeby była pewność, że problem istnieje sprawdzaliśmy w salonie ładowanie na różnych Iphonach w kilku NX-ach. Wszędzie po kilkunastu sekundach ładowanie zostało przerywane z niewiadomych powodów. Oczywiście co jakiś czas będę kontaktował się z serwisem, żeby monitorować sprawę. Na razie nie pozostaje nic innego, jak wozić ze sobą kabelek.
Beckett_
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 10 lut 2022, o 18:57
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Beckett_ »

Problemy z Apple Car Play podobno rozwiązuje aktualizacja (2-3h). Nie wiem czemu:
a) nie mam jej dostępnej w samochodzie
b) nie zostało to zrobione przed wydaniem mi auta

Poza tym:
- lekko krzywo spasowana klapa bagażnika (prawa strona kilka mm niżej) - do regulacji przy aktualizacji softu, na którą się umawiam
- zarządzanie stacjami radiowymi... dziwne
- nawigacja fabryczna mocno nieaktualna, bardzo nieprzyjemny głos lektorki
- asystent Lexusa jest bezużyteczny (reaguje jak chce, wyniki najczęściej o kant D sobie można potłuc)
- systematycznie zdarza mi się sytuacja, że chcąc odpalić auto dostaję, iż napęd elektryczny, czy tam hybrydowy jest niegotowy. Czasem muszę 2-3 razy go włączyć/wyłączyć
- wykrywanie pasów na jezdni działa bez jakiejkolwiek logiki - średnio widoczne ogarnie, świeżutkie i wyraźne potrafi ignorować kompletnie
- nie widzi hotspotu iPhone
- wycie przy dynamicznym przyspieszaniu niemiłosierne
- auto na początku nie zapamiętywało mojego telefonu, musiałem przestawić to i owo w ustawieniach, szkoda, że Pan, który wydawał auto tego nie ogarnął, ale ogólnie jeszcze dużo go tam dziwiło
- spasowanie w niektórych miejscach budzi moje wątpliwości

Z plusów:
- jestem zadowolony z zakupu
- auto jest ładne
- prowadzi się przyjemnie
- nagłośnienie w porządku, nie jestem audiofilem, ale gra przyjemnie, choć mało możliwości personalizacji
- dźwięk w trakcie połączenia telefonicznego super dla drugiej strony (obecnie wyłączyłem Car Play)
- lubię nowe klamki, u mnie się sprawdzają
- póki co same ultra-krótkie dystanse (przedszkole/sklep/market itp) - ok 7,5L/100km
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:W końcu odebrałem drugiego Lexusa NX. Jako ciekawostkę powiem, że auta wyprodukowały się w tym samym czasie. Natomiast różnica w odbiorze z salonu wyniosła miesiąc. Spowodowane było to kłopotami z transportem drugiego auta. Obydwa samochody różnią się tylko kolorem nadwozia. Wracając jednak do samochodu i wrażeń z jazdy, to uważam nowy model Lexusa za bardzo fajny samochód i nie żałuję zakupu 2 egzemplarzy. Szczególnie, że cena NX w sierpniu zeszłego roku była bardzo atrakcyjna. Niestety Lexus NX posiada wadę, którą trudno jest mi zaakceptować. Chodzi o ładowarkę indukcyjną. Niestety Iphona na niej nie naładujecie. Pomimo tego, że połączenie bezprzewodowe działa bardzo płynnie, to i tak musicie w pewnym momencie podpiąć się kablem, żeby naładować telefon. Podczas odbioru drugiego auta zgłosiłem problem w serwisie. Niestety na chwilę obecną Lexus nie zna rozwiązania tego problemu. Żeby była pewność, że problem istnieje sprawdzaliśmy w salonie ładowanie na różnych Iphonach w kilku NX-ach. Wszędzie po kilkunastu sekundach ładowanie zostało przerywane z niewiadomych powodów. Oczywiście co jakiś czas będę kontaktował się z serwisem, żeby monitorować sprawę. Na razie nie pozostaje nic innego, jak wozić ze sobą kabelek.
To moze byc wina iPhone i ich glupiej logiki. Panietam jak zakupilem ladowarke Baseus czyli nienajtansza. Wszystko bylo ok do aktualizacji opogramowania. Nie dzialalo mi ladowanie zegarka a telefon wlasnie sie rozlaczal po parunastu sekundach. Pozniej doczytalem ze tak Apple chroni sie przed konkurecja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mzooledz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2021, o 00:11
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: mzooledz »

Beckett_ pisze:Problemy z Apple Car Play podobno rozwiązuje aktualizacja (2-3h). Nie wiem czemu:
a) nie mam jej dostępnej w samochodzie
b) nie zostało to zrobione przed wydaniem mi auta

Poza tym:
- lekko krzywo spasowana klapa bagażnika (prawa strona kilka mm niżej) - do regulacji przy aktualizacji softu, na którą się umawiam
- zarządzanie stacjami radiowymi... dziwne
- nawigacja fabryczna mocno nieaktualna, bardzo nieprzyjemny głos lektorki
- asystent Lexusa jest bezużyteczny (reaguje jak chce, wyniki najczęściej o kant D sobie można potłuc)
- systematycznie zdarza mi się sytuacja, że chcąc odpalić auto dostaję, iż napęd elektryczny, czy tam hybrydowy jest niegotowy. Czasem muszę 2-3 razy go włączyć/wyłączyć
- wykrywanie pasów na jezdni działa bez jakiejkolwiek logiki - średnio widoczne ogarnie, świeżutkie i wyraźne potrafi ignorować kompletnie
- nie widzi hotspotu iPhone
- wycie przy dynamicznym przyspieszaniu niemiłosierne
- auto na początku nie zapamiętywało mojego telefonu, musiałem przestawić to i owo w ustawieniach, szkoda, że Pan, który wydawał auto tego nie ogarnął, ale ogólnie jeszcze dużo go tam dziwiło
- spasowanie w niektórych miejscach budzi moje wątpliwości

Z plusów:
- jestem zadowolony z zakupu
- auto jest ładne
- prowadzi się przyjemnie
- nagłośnienie w porządku, nie jestem audiofilem, ale gra przyjemnie, choć mało możliwości personalizacji
- dźwięk w trakcie połączenia telefonicznego super dla drugiej strony (obecnie wyłączyłem Car Play)
- lubię nowe klamki, u mnie się sprawdzają
- póki co same ultra-krótkie dystanse (przedszkole/sklep/market itp) - ok 7,5L/100km
Co do tego punktu w ktorym auto nie odpala i pokazuje ze niegotowy napęd to u mnie jest to samo. Jest to na 99% związane z alarmem vodafone który poprostu czasem jest wykrywany zbyt późno. Dziwne natomiast jest to ze nie da sie wcisnać po raz kolejny przycisku start i odpalić silnik tylko trzeba najpierw wylączyc samochod calkowicie i dopiero pozniej właczyc
%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości