Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Bardzo cenne spostrzeżenia z Twojej strony. Rzeczywiście często komputery pokładowe samochodów przekłamują wyniki spalania. Sam jestem ciekawy jak to wygląda w przypadku NX. Przy najbliższym tankowaniu wyzeruję licznik i średni wynik spalania. Sprawdzę tak kilka tankowań pod korek i dowiemy się, czy komputer oszukuje. Twierdzisz, że światła rozświetlają się z opóźnieniem. Muszę się temu przyjrzeć, tylko ostatnio nie jeździłem w nocy. Pamiętam, że w Audi A6, które oddałem w listopadzie 2021r, matrixy świeciły super. W jednym z moich wpisów na początku forum napisałem, że świeciły inaczej niż reflektory w NX. Dni robią się już coraz krótsze, więc będzie okazja to sprawdzić. Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne powitalne, to sprawdzałem tylko podświetlenie klamek i wiem, że podświetlają się tylko w drzwiach przednich. Natomiast podświetlenie jest na tyle mocne, że podłoże przy drzwiach tylnich też jest oświetlone. Pozostałego oświetlenia zewnętrznego auta nie sprawdzałem. Dzisiaj wieczorem to sprawdzę, bo sam jestem ciekawy.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Sprawdziłem i rzeczywiście oświetlenia powitalnego w tylnej części nadwozia brak. Podświetlają się tylko klamki w przednich drzwiach i światła do jazdy dziennej z przodu ale tylko, gdy otwieramy lub zamykamy auto. Gdy zbliżamy się z kluczykiem do samochodu, to nie dzieje się nic. Przykładowo w Golfie 8, gdy zbliżam się do auta podświetlają mi się wszystkie 4 klamki, listwa ledowa wzdłuż przedniej maski, światła do jazdy dziennej lamp przednich, oraz świetnie wyglądająca animacja lamp tylnych. W tym aspekcie NX w porównaniu do niemieckiej konkurencji wypada słabo.
whero
Lex Driver
Posty: 470
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Tomasz76 pisze:Sprawdziłem i rzeczywiście oświetlenia powitalnego w tylnej części nadwozia brak. Podświetlają się tylko klamki w przednich drzwiach i światła do jazdy dziennej z przodu ale tylko, gdy otwieramy lub zamykamy auto. Gdy zbliżamy się z kluczykiem do samochodu, to nie dzieje się nic. Przykładowo w Golfie 8, gdy zbliżam się do auta podświetlają mi się wszystkie 4 klamki, listwa ledowa wzdłuż przedniej maski, światła do jazdy dziennej lamp przednich, oraz świetnie wyglądająca animacja lamp tylnych. W tym aspekcie NX w porównaniu do niemieckiej konkurencji wypada słabo.
no i wtedy kończy się tak że po tygodniu stania bez odpalania akumulator 12v mamy pusty bo auto cały czas czeka na ewentualny sygnał ;) - znajomy ostatnio w nowej Z4 wymieniał akumulator po trzech miesiącach użytkowania auta przy ładnej pogodzie (oczywiście nie na gwarancji)
Bestia285
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2022, o 21:02
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Bestia285 »

Zastanawiam się jak skomentować Twój wpis by nie urazić i ujmę to tak...
Co ma piernik do wiatraka?
A awarie zdarzają się, także akumulatorów.
Specyficzni są użytkownicy BMW, wymieniają zamiast naładować nowy akumulator :ok:
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: cooper69 »

U mnie markowy akumulator wytrzymuje w GS300 mk. 3 wytrzymuje 3 lata. Jeżdżę kilka tys. rocznie, często z dłuższymi przerwami i akumulator nawet ładowany pada.
Jak się głęboko rozładuje to już się nie naładuje.
Bestia285
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2022, o 21:02
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Bestia285 »

:doh: :lol:
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

W nowych samochodach osobowych nigdy nie miałem problemów z akumulatorami. Z tym, że auta nigdy nie stoją dłużej niż tydzień. Zatankowałem auto pod korek, wyzerowałem średnie spalanie z 4tys/km, nastawiłem licznik B i po wyjechaniu całego baku sprawdzę w którą stronę przekłamuje komputer. Będę oczywiście tankował z tego samego dystrybutora. Ostatnio znajomy odebrał nowego Lexusa NX i przyjechał do mnie. Sprawdziliśmy, czy Iphone ładuje się na ładowarce indukcyjnej. Okazało się, że się nie ładuje, jak w pozostałych modelach NX, które sprawdzałem. Jak więc widać problem przez Lexusa nie został jeszcze rozwiązany.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:W nowych samochodach osobowych nigdy nie miałem problemów z akumulatorami. Z tym, że auta nigdy nie stoją dłużej niż tydzień. Zatankowałem auto pod korek, wyzerowałem średnie spalanie z 4tys/km, nastawiłem licznik B i po wyjechaniu całego baku sprawdzę w którą stronę przekłamuje komputer. Będę oczywiście tankował z tego samego dystrybutora. Ostatnio znajomy odebrał nowego Lexusa NX i przyjechał do mnie. Sprawdziliśmy, czy Iphone ładuje się na ładowarce indukcyjnej. Okazało się, że się nie ładuje, jak w pozostałych modelach NX, które sprawdzałem. Jak więc widać problem przez Lexusa nie został jeszcze rozwiązany.
Problem jest hardwarowy sie wydaje. Nie naprawia. Predzej apple cos by musialo podzialac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gfr
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 30 sty 2022, o 14:20
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Jabłonna
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: gfr »

A czemu Apple ? Iphone się ładuje na byle jakiej ładowarce bezprzewodowej, więc nie wydaje się to jakiś wielki problem żeby taką ładowarkę skonstruować.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

gfr pisze:A czemu Apple ? Iphone się ładuje na byle jakiej ładowarce bezprzewodowej, więc nie wydaje się to jakiś wielki problem żeby taką ładowarkę skonstruować.
No wlasnie na byle jakies to nie bardzo. Mam bezprzewodowa ladowarke baseus i dzialala do ostatniej aktualizacji do iOS 15… apple blokuje jak moze wszystkis nieoryginalne sprzety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości