Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
gfr
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 30 sty 2022, o 14:20
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Jabłonna
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: gfr »

To ciekawe. Też mam Basseusa i u mnie działa. Telefon zawsze up-to-date.
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: cooper69 »

Klaudiusz pisze:
gfr pisze:A czemu Apple ? Iphone się ładuje na byle jakiej ładowarce bezprzewodowej, więc nie wydaje się to jakiś wielki problem żeby taką ładowarkę skonstruować.
No wlasnie na byle jakies to nie bardzo. Mam bezprzewodowa ladowarke baseus i dzialala do ostatniej aktualizacji do iOS 15… apple blokuje jak moze wszystkis nieoryginalne sprzety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam ZENS, Mophie i w aucie uchwyt iOtie i na wszystkich ładuje się każdy iPhone, który mamy w domu i można go ładować indukcyjnie.
Wszędzie najnowszy iOS 15.6.

Baseus dobrze wygląda ale nie jest to najlepsza firma - miałem już jazdy z ich kablami i akcesoriami.
Najlepsze akcesoria/kable ładowarki z nie tylko moich doświadczeń robi Anker.
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: MDU »

heretyk pisze:
Tomasz76 pisze: 4- odebrałem 2 NX i karoseria jest spasowana bardzo dobrze, a szpary w nadwoziu są identyczne. Myślę, że miałeś pecha i trafiłeś na błąd w produkcji, której kontrola jakości nie wyłapała. Takie rzeczy zdarzają się nawet najlepszym. Chyba, że wersje Omotenashi są wykonane lepiej niż wersje Prestige. Może niech ktoś inny, kto odebrał już samochód, wypowie się w kwestii spasowania karoserii. Z ciekawości sprawdziłem grubość powłoki lakierniczej i wynosi ona na obydwu samochodach maksymalnie 150um.
Tez mam Omotenashi i lewe tylnie drzwi sie ledwo domykają :D Zwrócili mi na to uwagę jak obklejali samochod folia i faktycznie widać ze drzwi leża dobre kilka mm poniżej nadkola. Z prawej strony licują sie idealnie. Ciekawy jestem czy przez założenie foli będą robili problemy z ich regulacja na gwarancji?

Czy możesz podać jakieś szczegóły montowania folii ochronnej ? tzn cała / częściowa karos. ; czy wymagało demontażu np klamek ; czy była autoryzacja Lexus , jak cena przez ASO , etc ???
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Powiem wam szczerze, że jestem zszokowany spalaniem tego samochodu na drogach lokalnych. Przecież jest to duży suv o mocy 245KM. Naprawdę jestem pełen uznania, jak oni skonstruowali taki silnik. Dzisiaj przejeżdżając w jedną stronę 45 kilometrów komputer pokazał 5,4L. W drodze powrotnej 5L. Nie przekraczałem 110km/h, ale kiedy trzeba było, to dynamicznie wyprzedzałem kilka razy. Często były też ograniczenia od 50 do 70km/h. Jazda w dwie dorosłe osoby. Pamiętajcie, że po każdy wyłączeniu zapłonu na zegarach pokazuje się przez kilka sekund wynik spalania z ostatniego przejechanego dystansu. Cały czas czekam, aż wyjadę cały bak paliwa, żeby ponownie zatankować do pełna i sprawdzić o ile przekłamuje komputer.
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

"5 Big Problems With the 2022 Lexus NX, According to Consumer Reports" https://www.motorbiscuit.com/big-proble ... r-reports/
Czy wyżej wymienione 5 problemów pokrywa się jakoś z Waszymi odczuciami?
groover
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2021, o 14:05
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: groover »

Łączkowski pisze:"5 Big Problems With the 2022 Lexus NX, According to Consumer Reports" https://www.motorbiscuit.com/big-proble ... r-reports/
Czy wyżej wymienione 5 problemów pokrywa się jakoś z Waszymi odczuciami?
  1. Nie mam z tym problemu, aczkolwiek każdej osobie która ze mną jechała musiałem wyjasnić za pierwszym razem jak otwierać drzwi.
  2. Jak na ten segment to według mnie nie jest źle z widocznością. Przy czym to może być bardzo subiektywne odczucie. Ja np. nie patrzę praktycznie w boczne szyby i tylną. Lusterka boczne pozwalają mi manewrować bez problemu na parkingu + kamera 360 do pomocy i cofania. Jedynie wycieraczki mogłyby wycierać większy obszar szyby, szczególnie przy słupku kierowcy.
  3. Nie widzę tu problemu, z tymi selektorami do automatów to jest trochę jak ze wstecznym w manualach - w każdym samochodzie inaczej, kwestia ogarnięcia.
  4. TAK! Po przejechaniu prawie 1000km nadal nie potrafię dobrze wyczuć hamulców, szczególnie gdy na zmianę jeżdżę BMW 1. Przy bardzo małych prędkościach ciężko jest mi płynnie się zatrzymać np. na światłach, muskając jedynie pedał hamulca, za to przy dużych prędkościach, zachowanie hamulców jest... za delikatne? Ciężko dokładne opisać o co chodzi, ale jest to dziwne ogólne odczucie.
  5. Jak wyżej.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1352
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Co do hamulcow. Trzeba sie przyzwyczaic. Hamuje najpierw silnik elektryczny odzyskujac energie. Tak jest w kazdej hybrydzie Lexusa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

1. Dla mnie elektroniczne otwieranie drzwi jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie ma żadnych opóźnień przy otwieraniu drzwi. Przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania bardzo szybko. Jednak każdemu, kto pierwszy raz wsiada do NX muszę tłumaczyć, jak to działa.
2. Nie mam problemów z widocznością z tyłu pojazdu. Korzystam z dużych lusterek zewnętrznych oraz z kamery cofania, która jest bardzo dobrej jakości.
3. Tutaj mogę się zgodzić. Żeby wybrać kierunek jazdy i podświetlić R lub D, trzeba najpierw drążek przesunąć w bok do siebie, a dopiero później wykonać ruch przód lub tył. Trwa, to rzeczywiście trochę dłużej, ale już się do tego przyzwyczaiłem. Natomiast z przyciskiem P nie widzę problemu. Zatrzymujemy auto, wciskamy P i wyłączamy zapłon.
4 i 5. Nie zauważyłem żadnych problemów z układem hamulcowym, ani z jego gąbczastością. Może przy bardzo dynamicznej i agresywnej jeździe odczucia są inne, jednak ja tak nie jeżdżę. Staram się jak najczęściej hamować silnikiem, żeby odzyskiwać energię.
mzooledz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2021, o 00:11
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: mzooledz »

Tomasz76 pisze: 3. Tutaj mogę się zgodzić. Żeby wybrać kierunek jazdy i podświetlić R lub D, trzeba najpierw drążek przesunąć w bok do siebie, a dopiero później wykonać ruch przód lub tył. Trwa, to rzeczywiście trochę dłużej, ale już się do tego przyzwyczaiłem. Natomiast z przyciskiem P nie widzę problemu. Zatrzymujemy auto, wciskamy P i wyłączamy zapłon.
.
Nie musisz nawet wciskać P. Po wyłaczeniu samochodu skrzynia automatycznie ustawia sie na P.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Czy można bez włączenia P wyłączać samochód ? Czy jest to prawidłowa procedura ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości