Lexus USA

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
LukaszSi
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 09:07
Model Lexusa: ES
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Lexus USA

Post autor: LukaszSi »

Dzień dobry wszystkim :)
Czy z VIN Lexusa można jakoś wywnioskować, że pochodzi z USA? Czy jakiś znak albo ciąg znaków mówi wprost skąd pochodzi?

Dla przykładu w innych makach VIN z USA będzie zaczynał się od cyfry albo w Audi 4, 5 i 6 znak będzie inny niż ZZZ. Jestem ciekaw czy w podobny sposób można to określić w Lexusie.

I czy w ogóle bać się Lexusów z USA? Nie mam na myśli wypadkowości ale ogólnie dostępności części czy jakości wykonania itp...

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: niven »

na www.toyodiy.com jak wpiszesz vin to wyskoczy czy usa
LukaszSi
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 09:07
Model Lexusa: ES
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: LukaszSi »

Dzięki. Ale czy bez tego typu rozkodowywarki można po samym VIN rozpoznać pochodzenie?
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: octane »

Raczej nie bo lexy są produkowane w Japonii i każdy VIN ma podobny kod.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus USA

Post autor: ArtIS »

Cześć,

Z tego, co kiedyś ogarnalem to w Lexusie 1 litera w VIN oznacza produkcje. Każdy jednak jest robiony w Japonii wiec stresu nie ma.

Co do aut z USA to najważniejszy jest CARFAX, który stanowi opis tego, co z tym autem się stało. Ewentualnie należy dobrze rozpoznać aukcje, która licytuje się bezpośrednio w USA.

Warto tez wiedzieć, ze jedynie promil aut sprowadzonych do PL jest tzw. „Mieniem przesiedleńczym”, czyli nie miało żadnej niefajnej przygody.

Mam auto z Ameryki, wiec jak nasz pytania to uderzaj.

Pozdrawiam,
Artur
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: niven »

ja znowu uważam ze jak auto z usa to sprowadzać samemu / na zamówienie i ew. naprawiac samemu widząc co jest i jak jest naprawione

kupic gotowy naprawiony nigdy nie wiesz jak ktoś to zrobil
LukaszSi
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 09:07
Model Lexusa: ES
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: LukaszSi »

Dzięki za odpowiedzi. Tak myślałem, że po samym VIN nie jesteśmy w stanie tego określić.

A co do auta z USA oczywiście, że wolałbym sam sprowadzić i naprawić tylko, że szukam w budżecie do 30 tys. i odliczając opłaty i inne cła raczej nie poszaleje na aukcjach w USA. Dlatego muszę podjąć ryzyko szukania w PL.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: gmiter »

LukaszSi pisze: A co do auta z USA oczywiście, że wolałbym sam sprowadzić i naprawić tylko, że szukam w budżecie do 30 tys. i odliczając opłaty i inne cła raczej nie poszaleje na aukcjach w USA. Dlatego muszę podjąć ryzyko szukania w PL.
W tym budżecie nie poszalejesz. Granica opłacalności to auto które w Polsce kosztuje koło 50k.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: ledziu »

LukaszSi pisze:szukam w budżecie do 30 tys. i odliczając opłaty i inne cła raczej nie poszaleje na aukcjach w USA. Dlatego muszę podjąć ryzyko szukania w PL.
To szukanie w pl nazywasz ryzykiem a z usa nie ryzykiem :doh: ?
I jeszcze przy tym budżecie?
Już niewspomnę o tym jak sprowadziłbyś zwykłą wersje auta dostępnego w eu co później byłoby przy odsprzedaży jak dorwaliby Cię mędrcy idealiści od lexusów.

Masz 30k więc jakąś is250kę wyrwiesz. Jeżeli podejdziesz normalnie do sprawy czyli bez pierniczenia i układania wielkich story to na 100% coś kupisz i to pewniejszego niż w tym budżecie z usa.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus USA

Post autor: gmiter »

ledziu pisze:
LukaszSi pisze:szukam w budżecie do 30 tys. i odliczając opłaty i inne cła raczej nie poszaleje na aukcjach w USA. Dlatego muszę podjąć ryzyko szukania w PL.
To szukanie w pl nazywasz ryzykiem a z usa nie ryzykiem :doh: ?
I jeszcze przy tym budżecie?
Już niewspomnę o tym jak sprowadziłbyś zwykłą wersje auta dostępnego w eu co później byłoby przy odsprzedaży jak dorwaliby Cię mędrcy idealiści od lexusów.

Masz 30k więc jakąś is250kę wyrwiesz. Jeżeli podejdziesz normalnie do sprawy czyli bez pierniczenia i układania wielkich story to na 100% coś kupisz i to pewniejszego niż w tym budżecie z usa.
Co do idealistów to już się u siebie spotkałem przy IS300 obecnym wystawionym, że 300 tys km to bardzo duży przebieg, ludzie pytają przez telefon jaka cena ostateczna nie oglądając auta no i wypadkowość to wgl. Wystawiłem za 22 to za dużo bo do zrobienia, wystawiłbym za 12 to nikt nie chce bo pewnie szrot... Dramat. A w auto wsiadam i bez problemu robię trasę 2000km jak ostatnio.. A odpryski lakieru przeszkadzają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości