TMPS

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa

TMPS

Postprzez Tnalag1 » 21 gru 2020, o 09:14

Witam,

mam pytanie odnośnie pomiaru ciśnienia w kołach. Czy orientujecie się Panowie jak działa TMPS?

W moim NX-ie na centralnym wyświetlaczu mam taką opcję i czujniki w kołach, ale nie pokazują się żadne informacje.
Czy działa to tak że tylko zapala się kontolką w przypadku znacznego spoadku ciśninie w jednym z kół, czy można jednak jakoś zmierzyć i wyświetlić ciśnienie w kołach?

Podobno są 2 metody pomiaru, na podstawie różnicy prędkości obrotowej kół i na podstawie czujników w kołach (to powinno dać jakieś liczbowe wyniki)

Czy u kogoś działa TMPS tak, że wyświetla wartości ciśnienia w kołach?

Pozdrawiam
Tnalag1
Lex user

Model Lexusa: NX F-Sport

Re: TMPS

Postprzez machony79 » 21 gru 2020, o 10:38

Tnalag1 napisał(a):Witam,

Czy u kogoś działa TMPS tak, że wyświetla wartości ciśnienia w kołach?

Pozdrawiam
Pokazuje tylko w wersjach wyprodukowanych nie na Europę.
machony79
Lex Driver

Model Lexusa: NX200t

Postprzez thrix » 21 gru 2020, o 18:03

Tak, mi wyświetla, tylko, że ja mam wersję z USA, ale i tak wyprodukowaną w Japonii. (produkują też w Kanadzie i USA na rynek amerykański).

Z tego co czytałem gdzieś kiedyś na forum club-lexus, to wystarczy TPMS amerykańskie wrzucić do kół dla lexów europejskich i działa to na wyświetlaczu. Trzeba poszukać tej dyskusji, a TPMS w wersji amerykańskiej nie są jakieś duże z tego co pamiętam.
thrix
Lex user

Model Lexusa: IS NX

Postprzez machony79 » 21 gru 2020, o 18:45

Można też na Ali kupić moduł dedykowany : https://www.drive2.ru/l/573744684778655455/
machony79
Lex Driver

Postprzez Andmat » 21 gru 2020, o 23:00

thrix napisał(a):Tak, mi wyświetla, tylko, że ja mam wersję z USA, ale i tak wyprodukowaną w Japonii. (produkują też w Kanadzie i USA na rynek amerykański).

Z tego co czytałem gdzieś kiedyś na forum club-lexus, to wystarczy TPMS amerykańskie wrzucić do kół dla lexów europejskich i działa to na wyświetlaczu. Trzeba poszukać tej dyskusji, a TPMS w wersji amerykańskiej nie są jakieś duże z tego co pamiętam.

Nie działa na pewno bo kup[iłem na alie i niestety nawet wpisanie numerów do kompa pokładowego nie spowodowało ich widoczności. Całą zimę jeździłem z mrugającą kontrolką TPMS Przypuszczam że na aliexspress kupiłem pomimo zgodnego numeru ze specyfikacją do wersji amerykańskiej zamiast do europejskiej. Co ciekawe w ogóle u wulkanizatora nie dało się ich odczytać skanerem. Też byli zdziwieni :)
Andmat
Lex user

Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h

TMPS

Postprzez scotti » 22 gru 2020, o 11:06

Amerykańska działa na innej częstotliwości niż europejskie obojętnie które na innym aucie niż jest dedykowane nie będzie działać. Mam wersję EU i zakupem na Ali ową a przysłali mi na USA i w salonie Toyoty nie dało się ich zapisać.
Mi np gdy spadnie ciebie pokazuje komunikat że jest za małe ciśnienie
Jakby co mam do sprzedania 2 tpms na USA

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
scotti
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez thrix » 22 gru 2020, o 19:09

Z tego co też czytałem, to często piszą, że amerykańskie, a jakieś inne gówienko wysyłają na alliexpress.

Ja kupowałem na amazon denso i dopiero to działało. Z Ali nie działało, mimo, że miało.

Nie chcę nikogo namawiać, przekazałem co przeczytałem kiedyś, ale jak jest, to bym ręki nie dał sobie uciąć.
thrix
Lex user

Model Lexusa: IS NX

Postprzez Tnalag1 » 22 gru 2020, o 19:21

To wychodzi, że lipa w Europie, czy zeszło czy nie zeszło to widać gołym okiem, ale czy jest róznica w ciśnieniach tego już nie widać. Dodatkowo u mnie można wymusić kalibrację TPMSa, przypuszczam że po napompowaniu układu zapamiętuje jakie ciśnienia są dobre, aby ew potem zapalić kontrolkę. Przypuszczam, że na potrzeby homologacji w europie Lexus nie zrobił w oprogramowaniu przeliczenia z psi (amerykańska jednostka ciśnienia) na jednostki europejskie (bar) i po prostu dlatego w europie nie wyświetla wartości (być może Europa to dla Lexusa nie istotny rynek :biggrin2: )

@scotti, czy wrzuciłbyś fotkę tych amerykańskich?

Dzięki i pozdrawiam
Tnalag1
Lex user

Model Lexusa: NX F-Sport

Postprzez machony79 » 22 gru 2020, o 19:24

Tutaj przykładowy link do modułu: https://www.aliexpress.com/item/3284954 ... t=31357817
machony79
Lex Driver

Powrót do Ogólne