LS400 na pierwsze auto ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

Jest to moj pierwszy post na forum i mam nadzieje ze nie ostatni :) Otoz mam problem,chce dokonac zakupu pierwszego auta jednakze nie podobaja mi sie male autka typu civic,ja lubie duze auta z klasa,z poczatku chcialem zakupic audi v8 ale na forum wybili mi to z glowy podobno u nas w kraju to same trupy mozna trafic i jest to skarbonka bez dna.Tak wiec moj wybor padl na auto spod znaku :LEXUS: :) Ogolnie dowiadywalem sie ile bedzie wynosilo OC to kolo 2000 zl na rok jak wezme wspolwlasciciela a takowy bedzie wiec tutaj nie ma problemu,co do spalania,chcialbym trafic autko z instalacja LPG,najlepiej zapewne sekwencyjna(podobno spisuje sie niezle) a ze nie jezdze w dlugie trasy to tutaj tez nie widze problemu.Teraz moje pytanie brzmi jak jest z awaryjnoscia ? duzo sie naczytalem ze silnik 1uz i jego trwalosc sa wrecz legendarne i nawet jesli bym trafil zaniedbany model to po naprawach(zapewne kosztownych) bardzo dlugo jeszcze pojezdzi.Najwaniejsze pytanie:czy dam rade to auto utrzymac ? co moze kosztowac najwiecej i czy DEFINITYWNIE powinienem wybic sobie ten pomysl z glowy ? chec posiadania tego auta przeslonila mi zdrowy rozsadek i mysle ze i tak bede na nie zbieral(mysle ze do 10 tysiecy trafie ladny egzemplarz przed liftem).Oczywiscie jezeli dokonal bym takiego zakupu to bardzo bym o tego Lexa dbal,piescil bym to autko i co miesiac bym do niego dokladal jakies sumki az malymi kroczkami doprowadzil bym go do perfekcji.Naprawde jestem zapalencem i zwyczajnie chce wiedziec czy te historie odnosnie bezawaryjnosci tego modelu to prawda czy tylko stek bzdur ?Prosze nie wysmiewajcie mnie z gory,moze jestem mlody ale uwazam ze potrafil bym zadbac o takie autko.
Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich :)
Norbi
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: prosperopro »

czesci zamienne do lexusa sa ale cena prownywalna do audi wiec nie sa takie tanie, Pneumatyka jest cholernie droga a czesto po tylu latach zawodzi, duzo pali, jeden z czestych problemow to pompa wspomagania, hamulcowa, zatarty agregat klimy. licz sie z tym ze nikt w Twojej okolicy nie bedzie znal auta i umial naprawiac bo jest bardzo rzadkie, a oddac druciazowi to tez strach. mi osobiscie nic nie padlo ale moj egzemplarz odbiego od reguly, jedynie wkurwiajaca mnie rzecz to palace sie lampki w radiu i antena zamiennik (nie mam pneumatyki) ;/
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: michalm320 »

Mnie się wydaje że takie auto jak chcesz zakupić to tylko indywidualnie na zachodzie. Najlepiej o dziadka z placu, broń Boże od turasa z komisu. I myślę że jak trafisz taki egzemplarz to będziesz zadowolony. A co do OC... Coś mi się zdaje że za dużo Ci powiedzieli. Jak chcesz to mogę Ci wyliczyć OC tylko musisz mi podać takie dane jak: datę urodzenia Twoją + współwłaściciela, zniżki Twoje i współwłaściciela, kod pocztowy rejestracji pojazdu. Resztę mniej więcej wiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: maniek_ls400 »

prosperopro pisze:cz licz sie z tym ze nikt w Twojej okolicy nie bedzie znal auta i umial naprawiac bo jest bardzo rzadkie, a oddac druciazowi to tez strach.
Akurat w okolicy Wołomina znam naprawdę bdb mechanika, któremu bez obaw zostawiałem auta (camry, LS400) zawsze było zrobione to co zlecone + w ramach dbania o klienta Krzysiek robił przegląd i informował czy coś w niedalekiej przyszłości będzie wymagało naprawy.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

Nie zamierzam ladowac sie w pneumatyke :) wiem ze to jest dosc drogie w eksploatacji :) co do oc ,nie wyszlo rowno 2 tysiace tylko 1800 iles.Bardzo sie ciesze z tego powodu ze w okolicach Wolomina mozna znalezc dobrego mechanika ktory sie zna na tych autkach :) mysle ze zdecyduje sie na ten zakup i dolacze do grona uzytkownikow aut spod znaku :LEXUS:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: maniek_ls400 »

Norbi1778 pisze:Nie zamierzam ladowac sie w pneumatyke :) wiem ze to jest dosc drogie w eksploatacji :)
Taka sama bujda o awaryjności pneumatyki jak lata temu (15 wstecz) wszyscy łapali się za głowę, gdy mówiłem, że kupiłem auto z ASB..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

Czyli to wcale nie jest prawda ze pneumatyka jest cholernie droga ? czytalem kiedys na temat citroena bx ktory tez ma pneumatyke i jedni pisali ze drogo im wychodzi inny ze to nieprawda takze ja juz nie wiem jak to tam jest :) ogolnie tez chodzi mi o to czy ls400 jest autem ktore jest dosc niezawodne czy jest skarbonka bez dna i ciagle stoi u mechanika ? opinie sa bardzo dobre ale wole sie upewnic i poznac zdanie innych uzytkownikow tego cudownego wozu ;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: maniek_ls400 »

Jeśli kupisz na starcie trupa to będziesz dokładał bez końca, jeśli kupisz dobre auto (weź kogoś kto się zna) i zapłacisz za nie ciut więcej niż za trupa to będziesz troszczył się tylko o ubezpieczenie, klocki, opony, płyny ekspoloatacyjne i oczywiście karmę dla V8..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

No taki jest plan zeby szukac az znajde fajnie utrzymany egzemplarz,co do "karmy" dla V8,czy to w ogole toleruje instalacje LPG ? Jesli tak to pewno sekwencyjna mam racje ? Bo czytalem ze silniki 1uz sa bardzo trwale i dosc dobrze znosza gaz :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: prosperopro »

[
Lexus w warszawie za jeden amortyzator pneumatyczny chce 3900pln
A za regulator 300 pln za sztukę...
z innego forum ;)
no masz racje 4 wyplaty moje zeby zmienic amory pneumatyczne w chuuu... tanie ;) a wez znajdz zamienniki ;)
po 17 latach stania w przypadku mojego leszka wszystkie gumy zawieszenia itp byly sparciale i popekane, przy uzytkowaniu normlnym i dbaniu o auto po tylu latach jesli niewystapila usterka to i tak predzej czy pozniej wystapi. tak samo jest w brazy IT sa serwery ktore pracuja po 16 lat i nic a sa takie co od nowosci co miesiac nawalaja, nie ma reguly, ale nie mow mi ze to jest tanie ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości