LS400 na pierwsze auto ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

Ale Panie drogi,przeciez moge szukac wersji bez pneumatyki,skoro to tyle kosztuje to podziekuje :) a pozatym to jest cena z aso prawda ? nie znajdzie sie gdzie indziej takich amortyzatorkow ?
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: prosperopro »

owszem znajdziesz allegro uzywane :) oraz e-bay uzywane (uzywane to moga byc takie jakie masz) lub jakies renomowanych firm zawieszenie air ;) lub regeneracja okolo 400 zl za sztuke. tak to ceny aso ;)
nie no sa takie wersje sam mam taka, ale nie uwierze w to ze zawieszenie pneumatyczne jest tanie juz raz w rodzinie byla pnemuatyka auto warte na tamte czasy okolo 70k trzeba bylo wsadzic 15k zeby dalo sie jezdzic a na dodatek jeszcze zostalo sprzedane za 70k ... gdzie logika w robieniu czegos co juz nie jest tyle warte ;/
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

Na poczatku troche zejde z tematu ale chcialbym Wam podziekowac za pelna kulture,jak bylem na forum audi i pisalem ze chce kupic audi v8 to od razu mnie zjechali ze tak duzym samochodem trzeba umiec jezdzic i na pierwsze auto sie nie nadaje,ja naprawde zdaje sobie sprawe z rozmiarow tego autka,pozatym to ze pierwsze auto wcale nie znaczy ze dopiero co odebralem prawo jazdy :) Co do tego zawieszenia pneumatycznego to nie wiem juz komu wierzyc i jak to jest,nie znam sie na tym moze dlatego bede szukal modelu bez tego "udogodnienia".Czy moglby mi ktos powiedziec cos odnosnie instalacji LPG w tym lexusie ? jaka to powinna byc ? sekwencja ?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: maniek_ls400 »

Norbi1778 pisze:Co do tego zawieszenia pneumatycznego to nie wiem juz komu wierzyc i jak to jest,nie znam sie na tym moze dlatego bede szukal modelu bez tego "udogodnienia".Czy moglby mi ktos powiedziec cos odnosnie instalacji LPG w tym lexusie ? jaka to powinna byc ? sekwencja ?
Ja mam już 3 lexa z pneumatyką - pierwszy miał 350kkm, drugi 283kkm, obecny 275kkm i żadnych problemów z zawiasem. Czy kolega, któy się udziela w temacie padającego zawiasu ma w tym względzie jakieś dowświadczenia - szczególnie te złe czy powtarza niesprawdzone wiadomości ?
Co do gazu - nie powinienieś nawet zadawać tego pytania - wiadomo TYLKO sekwencja.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

W sumie gdyby utrzymanie zawieszenia pneumatycznego bylo takie drogie to nikt by takich aut nie kupowal a duzo takich jezdzi :) No dobrze dobrze,tak podejrzewalem ze sekwencja ale ze nie mam o tym zbytniego pojecia to wolalem sie upewnic.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: prosperopro »

maniek_ls400 pisze: Ja mam już 3 lexa z pneumatyką - pierwszy miał 350kkm, drugi 283kkm, obecny 275kkm i żadnych problemów z zawiasem. Czy kolega, któy się udziela w temacie padającego zawiasu ma w tym względzie jakieś dowświadczenia - szczególnie te złe czy powtarza niesprawdzone wiadomości ?
Co do gazu - nie powinienieś nawet zadawać tego pytania - wiadomo TYLKO sekwencja.
no tak, bo zapewne kazdym zrobiles 100 tys. km znasz cala historie auta i wiesz co bylo naprawiane. Pewnie w kazdym z tych 3 egzemplarzy miales problem z pneumatyka i tanio naprawiles... Zadzwon sobie czlowieku do aso i zapytaj o ceny... znajdz mi jaki kolwiek zamiennik pneumatykow w miare rosadnej cenie i dotego nowy... nie, nie mialem auta z pneumatykiem... nie powtarzam niesprawdzonych wiadomosci ale znam jeden przypadek gdzie wyszlo wszystko jak interes zablockiego. nie twierdze ze zle bo jest wrecz przeciwnie zajebiste zawieszenie ale naprawa takiego zawiasu w starym aucie jest nieoplacalna. Kupujac ze szrotu tez Ci nikt nie da na to gwarancji ze pojezdzisz na tym jak na nowym.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2013, o 23:08 przez prosperopro, łącznie zmieniany 1 raz.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: legato97 »

Ja bym bral zwykly zawias,w tak leciwym aucie nie wiadomo jak bedzie z pneumatem, a tak wymienisz na gwint i bedzie kozak;).
Norbi1778
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, o 11:13
Model Lexusa: w planach LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: Norbi1778 »

Pewnie pneumatyka=niesamowty komfort,nigdy nie mialem przyjemnosci jechania takim autem ale podejrzewam ze tak wlasnie jest,no ale coz,zrezygnuje z tego bo moze trafic sie taki egzemplarz jak mowil ktorys z Was ze bedzie jezdzil i bedzie w porzadku a mozna tez trafic taki w ktory w samo zawieszenie trzeba bedzie wpakowac fortune :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: maniek_ls400 »

prosperopro pisze:
maniek_ls400 pisze: Ja mam już 3 lexa z pneumatyką - pierwszy miał 350kkm, drugi 283kkm, obecny 275kkm i żadnych problemów z zawiasem. Czy kolega, któy się udziela w temacie padającego zawiasu ma w tym względzie jakieś dowświadczenia - szczególnie te złe czy powtarza niesprawdzone wiadomości ?
Co do gazu - nie powinienieś nawet zadawać tego pytania - wiadomo TYLKO sekwencja.
no tak, bo zapewne kazdym zrobiles 100 tys. km znasz cala historie auta i wiesz co bylo naprawiane. Pewnie w kazdym z tych 3 egzemplarzy miales problem z pneumatyka i tanio naprawiles... Zadzwon sobie czlowieku do aso i zapytaj o ceny...
Sporadycznie daję się podpuszczać, ale nic mnie bardziej nie wq..ia niż wypowiedzi kolesi jak Ty - znasz mnie ? wiesz jak dbam o auta, ile nimi jeżdżę, na jakich podzespołach serwisuję itp ?
Sam przyznajesz, że nie miałeś auta z pneumatyką a masz najwięcej do powiedzenia, bo pogooglałeś..

LS400 92 - kupiony z 190k (historia nieznana), zrobione przez 3 lata 160kkm - zero problemów z zawiasem.
LS400 '99 kupiony z 156kkm z ASO lexsa w Dusseldorfie (pełna historia) - zrobione przez 4,5 roku 135kkm - raz wyczyszczony potencjometr od lewego amorka - 2h pracy.
LS430 '01 kupiony z 242kkm (historia nieznana, auto zaniedbane) - zrobione przez 1,5roku 35kkm - zero problemów z zawiasem.
Więc jeśli piszę, że to MOIM ZDANIEM nie jest awaryjny podzespół w lexusie to dlatego, że mam wieloletnie DOŚWIADCZENIE w eksploatacji tego typu zawieszenia a nie, bo ktoś powiedział, że u jego kolegi szwagra zawias się zepsuł.

Co do ceny amorów - i co z tego, że w serwisie kosztuje 2,5k /szt ? A sprawdzałeś kiedyś ile kosztuje silnik ? 30k EUR ! Gdyby Ci padł to co pójdziesz do serwisu czy na allegro ?
Koledze, który zaczął wątek udziel więc odpowiedzi na temat LPG, bo to masz w swoim LSie i doświadczasz przyjemności/nieprzyjemności podtlenku, przepalonych żarówek a na temat pneumatyki się nie wypowiadaj (EOT).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LS400 na pierwsze auto ?

Post autor: prosperopro »

Z LPG to Ty chyba kpisz albo nie umiesz czytac, pod kazdym moim postem na tym forum i na wielu innych jestem przeciwnikiem raczej Ty tu bys sie popisal bardziej...
Co do silnika w zyciu bym nie kupil z allegro bo to co mam jest pewnie a nie z niewiadomo jakim przebiegiem, po zalaniu lub po dzwonie.... zastanow sie troche...
Posiadanie lexusow przez Twoja osobe i uzytkowanie jest wieksze ode mojego ale MOIM ZDANIEM jesli nie jest awaryjne to i tak bardzo kosztowne...
A do pneumatyki nie powiem sie przymierzalem ale ceny wlasnie mnie przerazily wiec nie na moja kieszen, tym bardziej nie polece studentowi...
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość