IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: Yarecki »

ghostmateus pisze:
maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze: w mieście nie zaparkujesz "wszędzie" jak is'em auto długie i szerokie, zatem ciągłe poszukiwanie miejsca do parkowania.
Przesadzasz :laugh1: To nie hummer - na żyletki i tak szkoda wjeżdżać, bo głąb obok porysuje a długość GS nie jest taka, żeby nie wchodził w typowe miejsce parkingowe. Mi LSem parkowało się (tyłem) sprawniej niż toyotą yaris (przodem)..

p.s. IS nie jest lexusem w pełni tego słowa znaczeniu - przejedź się LSem (nawet dziadkiem z 1991) to zrozumiesz co mam na myśli (komfort, cisza, moc i delikatność prowadzenia).

Co do parkowanie IS i GS nigdy nie miałem problemów z parkowaniem a też parkowałem w różnych miejscach :sarcastic:
Wyprowadź się do miasta to pogadamy :laugh1:
maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze: w mieście nie zaparkujesz "wszędzie" jak is'em auto długie i szerokie, zatem ciągłe poszukiwanie miejsca do parkowania.
Przesadzasz :laugh1: To nie hummer - na żyletki i tak szkoda wjeżdżać, bo głąb obok porysuje a długość GS nie jest taka, żeby nie wchodził w typowe miejsce parkingowe. Mi LSem parkowało się (tyłem) sprawniej niż toyotą yaris (przodem)..

p.s. IS nie jest lexusem w pełni tego słowa znaczeniu - przejedź się LSem (nawet dziadkiem z 1991) to zrozumiesz co mam na myśli (komfort, cisza, moc i delikatność prowadzenia).
Ja nie pisałem, że się nie da ale na auto codziennego użytku - wyskok do miasta, zakupy itd to na pewno jest znacznie mniejsza różnica LS VS GS niż IS VS GS, ale wiem wiem Wy hammerami macie wszędzie miejsce i jest to dla Was komfortowe życie - ja na szczęście mam zupełnie inne odczucie i jest mi z tym bardzo dobrze :beach:
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: ledziu »

ghostmateus pisze:
maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze: w mieście nie zaparkujesz "wszędzie" jak is'em auto długie i szerokie, zatem ciągłe poszukiwanie miejsca do parkowania.
Przesadzasz :laugh1: To nie hummer - na żyletki i tak szkoda wjeżdżać, bo głąb obok porysuje a długość GS nie jest taka, żeby nie wchodził w typowe miejsce parkingowe. Mi LSem parkowało się (tyłem) sprawniej niż toyotą yaris (przodem)..

p.s. IS nie jest lexusem w pełni tego słowa znaczeniu - przejedź się LSem (nawet dziadkiem z 1991) to zrozumiesz co mam na myśli (komfort, cisza, moc i delikatność prowadzenia).

Co do parkowanie IS i GS nigdy nie miałem problemów z parkowaniem a też parkowałem w różnych miejscach :sarcastic:
Potwierdzam jeździłem ISem i GSem wielkich różnic nie odczułem natomiast LSem już było trudniej. I żeby nie było w Warszawie :biggrin2: .
MKachnic
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2015, o 21:27
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Nowa sól
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: MKachnic »

Zakładam, że parkowanie to sprawa indywidualna i nie warto dyskutować tutaj na forum o tym :)
Czy w gs czujniki parkowania były montowane seryjnie? bo dopiero kilka gs-ów widziałem a w każdym były.
Silnik 3.0 wychodził do końca produkcji mkII? bo przeglądając ogłoszenia nie spotkałem się jeszcze z autem po 2000 roku z tym silnikiem.
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: _chris_ »

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego wątku bo ten temat akurat pasuje...myślę o kupnie z któryś tych modeli i mam do Was kilka pytań.

1. Czy silnik w gs 300 mk2 i is 300 mk1 to ta sama konstrukcja?
2. Czy w gs 300 mk2 ma ten sam problem picia oleju co gs 300 mk3?
3. Powiedzcie mi jakie wyszły wersje w gs 2? Prestige, Exclusive?
4. Wyczytałem że w gs wersja prestige ma te droższe amorki i czy ma jeszcze coś innego w tej wersji od pozostałych? Czasami w ogłoszeniach nie piszą która to wersja i nie wiem czy ta ma te amorki. Jest gdzieś rozpiska wyposażeń każdej wersji w gs mk 2? Czy w Is też są pneumatyczne amorki?
5. Chciałbym dowiedzieć się od tych co sprowadzali z zagranicy lexusa powyżej 2 litrów ile wyniosła Was akcyza przy tej cholendarnej stawce 18,6?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
VoltiV8
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2014, o 02:27
Model Lexusa: GS430/LS430/IS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: VoltiV8 »

Hej, odnośnie pytania ile kosztuje ładny GS ? IS? - zdecydowanie dużo, za ładnego ( mam na myśli auto z przebiegiem poniżej 200 tyś ) GS300 z okolic roku 2001-2002 trzeba dać moim zdaniem co najmniej 5 -6 tyś euro. Ale ja mam wysokie wymagania więc może komuś będzie pasował tańszy, poniekąd naprawdę ładne egzemplarze kosztują. GS430 to inna bajka, za ładnego z przebiegiem oscylującym w przedziale do 150 tyś km, trzeba dać nawet 10 tyś euro. Za ładnego IS'a jeśli to nie jest mega okazja trzeba również zapłacić krocie. bo z pewnością ok 6 tyś euro. Mówię o cenach w euro bo w Polsce rzadko widuje się egzemplarze warte jakiegoś zainteresowania.
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: kale »

VoltiV8 egzemplarze w tych cenach wiszą bardzo długo i niespecjalnie chcą się sprzedać. Dodatkowo w Polsce jeszcze nie małe opłaty aby zarejestrować. Nie oceniam czy ceny, które podałeś są duże czy małe poprostu obserwuję ogłoszenia w niemczech i widzę jak długo one wiszą. Te auta maja minimum 12 lat.
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: dadan »

Za 10 tyś euro to można dostać spokojnie GS-a z przebiegiem poniżej 100 tyś km. Pytanie czy warto płacić 2x tyle za przebieg (bo za 5 tyś e można coś sensownego kupić). Wieku nie oszukasz, gumy w zawieszniu swoje lata mają, czasami warto kupić coś tańszego i za reszte kaski wstawić nowe wahacze i hamulce. Zwłaszcza że silnik i skrzynia jak nie katowane to wytrzymają spory przebieg.

Tak jak kale pisze często te z wysokimi cenami stoją nawet po rok, niemcowi się nie spieszy ze sprzedażą :)
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: a_rek »

dadan pisze:Za 10 tyś euro to można dostać spokojnie GS-a z przebiegiem poniżej 100 tyś km. Pytanie czy warto płacić 2x tyle za przebieg (bo za 5 tyś e można coś sensownego kupić). Wieku nie oszukasz, gumy w zawieszniu swoje lata mają, czasami warto kupić coś tańszego i za reszte kaski wstawić nowe wahacze i hamulce. Zwłaszcza że silnik i skrzynia jak nie katowane to wytrzymają spory przebieg.
Czasem oszczedzasz te 5 tysi by chwile pozniej wsadzic 10 w reperacje. Czy warto czy nie - decyzja indywidualna- równie pewna co wróżenie z kryształowej kuli.
peterp194
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 5 lis 2015, o 10:25
Model Lexusa: GS300 JZS160
Skąd:: Krosno
Lokalizacja: Krosno, Podkarpackie
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: peterp194 »

Wiem, że trochę odgrzewam kotlet, ale chciałem zachować to w jednym temacie.
Poza rozmiarami, fotelami - jakie są różnice w wyposażeniu GS mk2 vs IS mk1?
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: IS300 mk1 vs GS300/430 mk2

Post autor: mikrus »

IS to auto typowo dla kierowcy z lekkim zacięciem sportowym, IS300 to już szybka wyścigówka, a jak dołożysz Turbo do IS200 to już masz rakietę ;)

Ja bym teraz szukał GS300-430 dla siebie. Ciszej, wygodniej, automat, ceny części eksploatacji też wyższe, ale dostępność na forum jest na tyle duża że jedyne czego bym się bał to ceny instalacji DOBREJ LPG ;) A co konkretnego wyposażenia jeśli chodzi o gadżety to było podobnie. GS miał po prostu 3.0 R6 i 4.3 V8 i automat, radio dotykowe. Podobne wyposażenie jest w IS.
Pozdrawiam
Mikołaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości