NX 200t

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: art5525 »

Gwarancja liczy się od dnia w którym samochód został po raz pierwszy zarejestrowany. Czyli jak dla mnie zostały mi jeszcze 2 lata. Ja też miałem wątpliwości co do traktowania samochodów demonstracyjnych, dzisiaj nie żałuję jednak wyboru.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, o 08:15 przez art5525, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

NX 200t

Post autor: ArtIS »

Ok a jak go szukałeś: po aukcjach czy zostawiłeś namiary u dealera?
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: art5525 »

Szukałem na Allegro, znalazłem tam brokera który zajmuje się sprzedażą samochodów "więcej kosztujących", ale dałem sobie spokój. Po pierwsze czas oczekiwania ok 4 miesięcy, a po drugie samochód jest sprowadzany z nie wiadomo jakiego miejsca w Europie. Później cierpliwie przeglądałem strony Lexusa i zakładkę aut używanych. Mimo iż kupiłem już swój samochód, to czasami dalej oglądam te ogłoszenia i powiem Ci że są tam ciekawe propozycje. Możesz oczywiście złożyć coś w rodzaju zlecenia szukania danego modelu w konkretnym salonie, taką informację otrzymałem w ASO Katowice. Są więc różne ścieżki, tylko trzeba być cierpliwym :) Jeszcze w między czasie dowiedziałem się, iż można dostać wyprzedaż rocznikową ale do wersji F-sport. Ja akurat szukałem i kupiłem Prestige, wart każdej złotówki :)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

NX 200t

Post autor: ArtIS »

Niezły pomysł ale na razie "Używane z salonu" zniechęcają. 160 000 za auto bez gwarancji z przebiegiem 20 000 to jakaś porażka :(
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: art5525 »

Gwarancję dostajesz, tylko liczona jest od czasu rejestracji przez salon. Wychodzi na to, że im szybciej kupisz tym więcej gwarancji jeszcze masz. Problem w tym, że salony nie mogą sprzedawać samochodów młodszych niż rok.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

NX 200t

Post autor: ArtIS »

Z tym ze na stronach WWW w sekcji "Gwarancja" jest: NIE
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: art5525 »

jeżeli znajdziesz jakiś konkretny model, to napisz do nich lub zadzwoń czy faktycznie nie ma gwarancji. Ja w ogłoszeniu miałem wyszczególnione wyposażenie, którego faktycznie nie było. Przeprosiny i poprawka treści. Lepiej sprawdź.
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: sardzent »

Nie wkurza Cie odgłos zaciągania hamulca przez auto-hold? To najbardziej psuje przyjemność z jazdy, nawet bardzo bardzo dobre zawieszenie idzie na bok gdy za każdym razem pod światłami słychać "zgrzyt".
No i wspólna bolączka aktualnych Lexusów czy jakość \ prędkość działania systemu multimedialnego ;/

Lampy masz full LED czy low power Xenon ? Jeśli Led to napiszesz coś jak sprawdza się na codzień?
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: art5525 »

Lampy mam w pełni Ledowe. Jest ok. Poprzednio miałem opla i wydaje mi się, że tam Ledy świeciły lepiej, było więcej opcji oświetlania drogi w zależności od prędkości. Szczególnie doświetlanie pobocza przy niższej prędkości robiło fają robotę. Szkoda że nie ma automatycznego systemu przełączania lamp, lecz jest to bardzo drogi dodatek, bez którego można się obejść, ale fajnie to w oplu działało i byłoby dobrze mieć do w NX.
Jeżeli chodzi o podtrzymanie hamulca, to wydaje mi się, że negatywne odczucie zależy od tego jak często musimy hamować - im większe miasto, tym częściej się zatrzymujemy. Ja mieszkam w małym mieście i na razie nie denerwuje mnie to. Rekompensuję sobie ten dźwięk słuchając radia :)
Co do nawigacji to mogła by mieć nowocześniejszą grafikę i więcej opcji co do ustalania trasy (np. nie wiem jak wstawić w trasie miasto przez które chcę jechać, ale bez konieczności podawania ulicy i numery posesji. Po prostu chcę dodać miejsce pośrednie podróży i tyle. Nie wiem jak to zrobić. Jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: adamsky73 »

Dziwne rzeczy opowiadacie o tym odgłosie holda. W LS-ie który konstrukcyjnie ma 10 lat działa to absolutnie bezgłośnie a w nowym :LEXUS: dali ciała? Dziwny ten postęp
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość