IS250 - osiągi

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Dawid0ss »

ArtIS pisze:Czy ja wiem? Jechałem GT-Rem i to jest ewentualnie auto do sprintu. Is nie jest autem sportowym, od tego jest IS-F. Według mnie jest dynamiczny i jak na sedana moc jest dostateczna. Ale i tak dużo pali :(
GTR to auto na tor, nie na nasze drogi - inna liga :-)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

A to też prawda :)
No niestety dopiero teraz możemy znaleźć mocne benzyny które pala jeszcze normalnie. Ciekaw jestem jak z trwałością ale to już inny temat :)
Wracając do tematu to moim zdaniem IS250 daje rade. Asfaltu nie zerwie ale sprawnie można się przemieszczać. Jaram się nowym Civicem Type-R :D
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: szyman_leo »

Dawid0ss pisze:...pomyśli "ej to super, na pewno ma niezłego kopa". No i mocno się rozczaruje po jeździe próbnej.Pzdr
A to zależy czym wcześniej jeździł.
A tak z innej beczki, to nie ma takiej mocy w aucie do której człowiek by się nie przyzwyczaił i po pierwszych 6 miesiącach zachwytu, będzie mu mało. Przyjdzie więc pora na V8, potem może faktycznie eFka, a może GTR czy inne potwory.
I ostatecznie odwieczne pytanie, do czego to monstrum ma służyć, bo jak do podrzucania dzieciaków do szkoły, siebie do pracy, wypadów plenerowych i przy okazji zapasu mocy pod butem do bezpieczniejszego wyprzedzania, to 250tce nie można ujmować uniwersalności. A jak potrzeba, to i z pod świateł większość objedzie.
Poza tym :LEXUS: budzi emocje, troszke mniejsze niż bmw (wiem z autopsji) i zawsze podobał mi się efekt napalonych wieśków (bez urazy dla Wiesławów), którzy widać jak na światłach się oglądają i szykują do wielkiej pardubickiej, po zielonym palą sprzęgło razem z olejem silnikowym, a właściciel dostojnej marki rusza płynnie z klasą jak przystało na spełnionego życiowo obywatela tego naszego dziwnego czasami kraju. Hehe zawsze mnie to kręciło. Co nie znaczy, że mnie od czasu do czasu nie poniesie, no i najważniejsze nie trzeba czekać do zimy, żeby zabić muchę boczną szybą.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: ledziu »

IS250 nie jest strzałą ale ma inne zalety których nie ma konkurencja... :biggrin2:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250 - osiągi

Post autor: ArtIS »

szyman_leo pisze:
Dawid0ss pisze:...pomyśli "ej to super, na pewno ma niezłego kopa". No i mocno się rozczaruje po jeździe próbnej.Pzdr
A to zależy czym wcześniej jeździł.
A tak z innej beczki, to nie ma takiej mocy w aucie do której człowiek by się nie przyzwyczaił i po pierwszych 6 miesiącach zachwytu, będzie mu mało. Przyjdzie więc pora na V8, potem może faktycznie eFka, a może GTR czy inne potwory.
I ostatecznie odwieczne pytanie, do czego to monstrum ma służyć, bo jak do podrzucania dzieciaków do szkoły, siebie do pracy, wypadów plenerowych i przy okazji zapasu mocy pod butem do bezpieczniejszego wyprzedzania, to 250tce nie można ujmować uniwersalności. A jak potrzeba, to i z pod świateł większość objedzie.
Poza tym :LEXUS: budzi emocje, troszke mniejsze niż bmw (wiem z autopsji) i zawsze podobał mi się efekt napalonych wieśków (bez urazy dla Wiesławów), którzy widać jak na światłach się oglądają i szykują do wielkiej pardubickiej, po zielonym palą sprzęgło razem z olejem silnikowym, a właściciel dostojnej marki rusza płynnie z klasą jak przystało na spełnionego życiowo obywatela tego naszego dziwnego czasami kraju. Hehe zawsze mnie to kręciło. Co nie znaczy, że mnie od czasu do czasu nie poniesie, no i najważniejsze nie trzeba czekać do zimy, żeby zabić muchę boczną szybą.
Świetne podsumowanie! :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: ledziu »

ArtIS pisze:Poza tym budzi emocje, troszke mniejsze niż bmw (wiem z autopsji)
Mi się podobają emocje przeciętnego BMkowca przy wyjeździe z serwisu gdzie wjeżdżał i miało być niemiecko tylko troszkę drożej od golfa... :biggrin2: a tu zong :doh:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:
ArtIS pisze:Poza tym budzi emocje, troszke mniejsze niż bmw (wiem z autopsji)
Mi się podobają emocje przeciętnego BMkowca przy wyjeździe z serwisu gdzie wjeżdżał i miało być niemiecko tylko troszkę drożej od golfa... :biggrin2: a tu zong :doh:
Piszę się "gofra" ;-)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

No niestety mieliśmy w rodzinie niemieckie auta i choćby nie wiem jak spinali się ich właściciele - ja uważam je za szajs.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: ledziu »

Dawid0ss pisze:Piszę się "gofra"
ArtIS pisze:No niestety mieliśmy w rodzinie niemieckie auta i choćby nie wiem jak spinali się ich właściciele - ja uważam je za szajs.
I właśnie dlatego uważam że nazywanie golfa "gofrem" jest obraźliwe dla gofra który mi smakuje :biggrin2:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Szczególnie z dżemorem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości