Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: endrju1 »

U mnie na trasie spokojnie się około 8l pb mieszczę, więc 9 gazu jest wykonalne. Ale wszystko zależy od ciężkości stopy. Niektórym i 20 na mieście pali...
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: tomcio105 »

endrju1 pisze:U mnie na trasie spokojnie się około 8l pb mieszczę, więc 9 gazu jest wykonalne. Ale wszystko zależy od ciężkości stopy. Niektórym i 20 na mieście pali...
Zgodzę się z tą trasą ale to pod warunkiem, że jedziesz długi dystans i bardzo ekonomicznie (ok. 90-110 km/h), ale uśredniając jazdę to min 10 powinno się liczyć, dodaj do tego włączoną klimę i już masz 11 ;)

Suma sumarum i tak gaz wychodzi ekonomicznie więc dobrze chłopak szuka ;)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: endrju1 »

Trasa w sporej części drogi ekspresowe (prędkości 120-150km/:) 2 osoby na pokładzie i Klima cały czas włączona. Spalanie ok 8,1l.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: infidel »

Co do Accorda to moge sie wypowiedzieć,byłem uzytkownikiem takiego medelu przez 5 lat. Nigdy nie zawiódł,auto ciche wygodne i dynamiczne.Żadnych problemów ze sprzeglem skrzynią i silnikiem i nadkola też były całe mimo rocznika 99.Jakość wykonania słaby,tu sie kłania niechlujny angielski montaż. Denerwujące usterki jakich pewnie w IS 200 nie doświadczysz tj. problem z zamkiem centralnym,skrzypienie wnetrza i urywajace sie klamki tylnych drzwi,korodujące przewody hamulcowe(nie są w otulinie).
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Jubeusz »

Nie traktuj tego jako wyznacznik, ale dwa razy z roznymi dupkami przerabialem temat, wiekowo zawsze <21, pierwszy woz, budzet 20k zl (2014 i 2015). GS300 Mk1 + LPG vs. LS400 z LPG. Wiem, ze to nie IS ale on sie w zadnym wypadku nie kalkuluje. GS300 '93 = 6200 + lpg 4000 + blacharka 1000 + mechanika 2700 + felgi ROTA/opony"18 = 3000. Spalanie LPG Z 11 miesiecy 11,2l/100-, budzet na naprawy = 0zl. LS400 '92 = 13200 z LPG, POLERKA 450 + mechanika 5200, felgi royal for TTE 18" = 2000 + OPONY UNIROYAL nowe = 2200zl. Spalanie LPG srednie od maja 18,4. budzet na naprawy 300zl.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Keepmovin »

medyss pisze:Accord za rok będzie miał do wymiany nadkola z powodu rdzy :biggrin2: Szukaj IS200 bo to inny epokowo samochód niż accord, no chyba że accord VII z tym że te egzemplarze też potrafiły rdzewieć a za dobry trzeba dać z 30 tys więc odpada... Z gazem dokładnie jak poprzednicy, musi być dobrze zrobiony inaczej będzie lipa :) Mój po wystrojeniu pali 9.5 lpg na trasie, w mieście 10,5-11lpg. Do tego auto nie straciło mocy i chodzi aż miło. Teraz za 50zł robię przeszło 2x więcej km niż na benzynie :biggrin2:
Miro93 - Podłączam się pod wypowiedź medyss'a.

IS200 to jest też mój pierwszy samochód. Ze wcześniejszych wypowiedzi słyszę, że powinno się na początku jeździć czymś tańszym i tak dalej. Myślę że zazwyczaj jest to prawda. Natomiast ja sam podchodzę do samochodów, a w szególności mojego :LEXUS: z wielką pasją i zaangażowaniem (chce coś robić sam i sie tego auta nauczyć). Akurat ja sam na swojego lexusa zarobiłem, sam go ubezpieczam.

Na początek ten samochód dużo pali - okolice 10 litrów. Potem się przyzwyczaisz, zejdziesz do tych 9ciu. Nie wiem jak u Ciebie wygląda sytuacja z rodzicami, ja nie miałem możliwości posiadania współwłaściciela = od razu niższych składek, zaczynałem od przysłowiowego 0.

Ostatnio też zamontowałem instalacje LPG - Stag 300 ISA2. Koszt dosyć spory, ale i warsztat dobry (radzę poczytać lpg-forum przed taką instalacją). Spalanie wychodzi mi w okolicach 11l - ale teraz mogę spokojnie słuchać tej rzędowej 6 powyżej 4k obrotów :beach: :)))

Powiem Ci jedno - NIGDY BYM INNEJ DROGI NIE WYBRAŁ! :ok:
Miro93
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 02:24
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Miro93 »

@keepmovin
Nieoczekiwanie przerwalem studia i wyjechałem na pół roku za granicę w ciemno. Właśnie wracam i uzbieralem 30k. Sam się utrzymuje i będę studiował dalej, na samochód tak jak mówiłem mogę dać ok 15 za sam zakup, opłaty musze brać na siebie, ale może uda się dopisać mamę /do mamy jako współwłaściciel. Oczywiście nie chce wydać całej kasy na auto, mam inne ważne wydatki i plany.

Również mam podobne myślenie do Ciebie. Napisałem jednak ten temat by rozwiać swoje wątpliwości i obawy przed is200. Za każdą opinie i pomoc bardzo dziękuję :)
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: Jac »

endrju1 pisze:Trasa w sporej części drogi ekspresowe (prędkości 120-150km/:) 2 osoby na pokładzie i Klima cały czas włączona. Spalanie ok 8,1l.
Sorry, ale w 8l przy 150/h to nigdy nie uwierzę :)
Awatar użytkownika
matt1001
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:29
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin/Hamburg
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: matt1001 »

Mój pierwszy samochód to własnie is200. Kupiłem go jakieś cztery lata temu. Zakochałem się w nim grając w Gran Turismo i postanowiłem,że muszę go mieć. Samochód mam do dziś. Jeżdżę nim głównie dla zabawy, tuninguje i majsterkuje przy nim a drugie auto mam do jazdy na co dzień. Nawet nie myślę żeby go sprzedawać, jest jak członek rodziny. Jeżeli się w nim zakochałeś i masz podobne myślenie o motoryzacji to kupuj is-a. Na pewno będziesz zadowolony.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Czy is200 jako pierwszy samochód to dobry pomysł?

Post autor: tomekb »

Spalanie na pb przy 140 licznikowo sosnowiec Wiedeń w automacie 7,8 litrów bez problemu tankowanie pod korek manual myślę ze spali podobnie. Ja bym zrobił inaczej za 12000 kupię w średnim stanie mechanicznym ale spoko blacharskie i za 8000 to masz wszystko nowe amory wahacze rozrząd opony itp i po takiej akcji masz święty spokój na lata przy tych przebiegach.
Na log 1- 2 litry trzeba doliczyć z czasem po 65000km na lpg do 3 litrów. W odpowiedzi. Na twoje pytanie uważam ze to dobry samochód jako pierwszy własny może nawet odkryjesz w nim to co niektórzy na forum i bedziesz go trzymał długo tak jak np ja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości