IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: Narf »

niektorzy lubia grzebac przy aucie. chcialem tylko zauwazyc ze to moje zdanie, dla mnie sie liczy cos innego, poza tym to nie ja zalozylem ten temat, tylko ktos inny, ja tylko porownalem podane auta pod wzgledem dynamiki i niestety IS musi uznac wyzszosc bmw :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: legato97 »

Ale jaja, a ja myslalem, ze to twoj temat :laugh1: , nie zmienia to faktu, ze porownanie nie jest miarodajne, bo auta tak rozne, pozatym dynamika to nie jedyne kryterium, pozdro.
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: slovly »

Każdy ma swoje priorytety inaczej wszyscy jeździliby takimi samymi samochodami ;p

Dla mnie liczy się niezawodność, komfort/jakość materiałów, tania eksploatacja. Nie mam czasu na dłubanie przy aucie i jeżdżenie po serwisach, nie lubię skrzypiących plastików.
Biorąc w/w wymagania uważam lex był dobrym wyborem.

E46 pasowałaby tutaj dobrze gdyby niezawodność była trochę lepsza.
Lex z kolei przez 6 cylindrów jest trochę droższy w utrzymaniu od E46 r4 jednak być może brak napraw mi to wynagrodzi.
The sky is the limit
paaawel5
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2011, o 18:02
Model Lexusa: brak
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: paaawel5 »

nie wiedziałem że temat tak się rozwinie :) widzę coraz więcej osób sie wypowiada wiec pogląd już jakiś mam
co do e46 kolego slovly w moim porównaniu chodzi o wersje 330d czyli 6 cyl :)
co do niezawodności - dla mnie to priorytet bo mój Xedos również miał być niezawodny (sprowadzony na indywidualne zamówienie przez polecana osobę - 0 wkładu tylko siadać i jeździć) okazało się że żeby wsiadać i jeździć musiałem zrobić remont silnika bo pił olej i wsadzić lpg, zrobić rozrząd wymienić płyny do tego ładna felgę i dobre car audio a niby to co gość znalazł było po wszystkich wymianach z papierami gotowe do jazdy więc kupiłem a okazało się że trzeba było dołożyć i nie uśmiechało by mi się kupić teraz auto w które znów musiał bym wpakować min 2 tyś na remont silnika kilka stówek na zawieszenie naprawę klimy itp więc kolego Narf mnie codzienne grzebanie w silniku nie będzie bawić choć rację muszę ci przyznać co do osiągów bmw które mnie cieszą :)
co do wypowiedzi kolegi legato97 że o madzi i bmw to nie tu - nie każdy całe życie jeździł lexem więc temat dałem do porównania tych aut bo bardzo prawdopodobne że ktoś użytkował któreś z tych co wymieniłem i ma pogląd co jest lepsze niż w lexie a co gorsze i może mnie nakierować czego unikać na co zwrócić uwagę przy oglądaniu któregoś z tych aut bo tak jak pisałem nie śpieszy mi sie z kupnem ale zawsze może znaleźć się jakaś okazja a nie koniecznie będzie to lexus
pozdrawiam i dzięki za dyskusje w temacie chętnie poczytam dalsze oceny/opinie/ porównania :)

ps. czy sedan (bo tylko taki lex wchodzi w grę) ma dzieloną i składaną tylna kanapę ?? ) i jak jest z ogrzewaniem przedniej szyby czy jest bo w ogłoszeniach różne głupoty ludzie piszą ?? ( w moim xedosie przycisk jest i rysunek wskazujący na ogrzewanie ale jest to tylko nawiew na szybę tak samo w nissanie primera i merc. sprinterze) i to samo pyt co do komputera (w xedosie6 niema a 99% ogłoszeń jest że ma)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: Travis »

kanapa nie jest dzielona... masz tylko podłokietnik i komorę na narty. Co do ogrzewania... to tak na dobrą sprawę nie powinno się tak to nazywać tylko odmrażacz wycieraczek. N dolnej części szyby masz na całą długość paseczki nagrzewające... takie jak na tylnej szybie. W sumie tonie wiem czy to w ogóle się sprawdza... bo jakoś do tej pory nie musiałem używać tej opcji...co do komputera to chodzi Ci o pokładowy? Bo jeżeli tak to niestety nie ma :P
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: carinus »

Narf pisze: czytam rozne fora, glownie civic klub. tam chlopaki opisuja przerozne usterki, ale tam troche wiecej jest uzytkownikow niz tu, wiec Twoje porownanie jest troche z pupy.

Ja, wybierajac samochod, usterkowosc odsuwam na dalszy plan, dla mnie liczy sie cos innego, wole czerpac przyjemnosc z jazdy, wiec wole co jakis czas remontowac silnik i cieszyc sie jego osiagami, niz jezdzic jakims bezawaryjnym pierdu-pierdu
Gadasz jak potłuczony.Jakie forum byś nie czytał to procentowy udział usterek zawsze jest widoczny,nie wiem tylko dlaczego przytaczasz forum Hondy,mówimy o BMW i maździe.Dla Ciebie idealny będzie UAZ,jaja w błocie,twarz w towocie,wrazenia i przyjemność z jazdy bezcenne.
paaawel5
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2011, o 18:02
Model Lexusa: brak
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: paaawel5 »

heh Carinus ale UAZ podejrzewam, że jest mniej usterkowy niz lex :) oczywiście przy jednakowym traktowaniu hehe
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: carinus »

paaawel5 pisze:heh Carinus ale UAZ podejrzewam, że jest mniej usterkowy niz lex :) oczywiście przy jednakowym traktowaniu hehe
bardzo bym chciał zeby tak było,ale niestety nie jest.Fajnie się tym jeździ ale trzeba trochę się nagrzebać żeby jakiś czas nic nie robić.Za to na wszystkich oprócz TIR-a patrzę z góry i mogę wjechać na maske jak stoi na przeszkodzie.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: hydrant23 »

ciekawy temat ... problem wyboru bmw czy lex , przypadkowo kilka dni temu na gogle wyswietlil mi sie taki tamat z forum bmw
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=14105
po prostu ludzie z Bedziesz Mial Wydatki po prostu chca miec bmw i tyle ...ale dzieki temu jadac swoim gs'em jestem "ciasteczkiem z kremem wsrod ciasteczek" ...
a UAZ prosty do cna sama blacha i mocne 4x4 moja pierwsza jazda za kiera w wieku 6lat jeszcze z napisami MO na boku
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS200 vs mazda6, vs bmw330d

Post autor: Travis »

a może Honda Accord? Sam się nad taką z 2004r zastanawiałem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość