IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Stage 1 przy zachowaniu staranności podczas swapu byłby prawie tak bezawaryjny jak seria. A to też duża zaleta w porównaniu do wyzylowanych jednostek.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: ledziu »

Stage2 też jest niczego sobie :biggrin2:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Gdyby mojej żonie is mki się podobał z wyglądu to bym takiego potworka zrobił :)

Ledziu a orientujesz się jak z przeszczepem do mkii?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: ledziu »

owczar pisze:Gdyby mojej żonie is mki się podobał z wyglądu to bym takiego potworka zrobił :)

Ledziu a orientujesz się jak z przeszczepem do mkii?
Licz że rzeźba będzie... jedna trochę mniejsza a druga trochę większa... z MK2 jest taki problem że nie ma noł hał dostępnego w miarę od ręki ... no i MK1 jest lżejszy więc z automatu masz darmowy tuning...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Właśnie dlatego skłaniam by kupić po prostu gotowe mocne auto.

MkII to już trochę mniej przyjazna elektronika.
vincenty
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 14:38
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Grudziądz
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: vincenty »

Widzicie Panowie, rozchodzi się właśnie o to, że mnie automat nie przekonuje - stąd się zrodził pomysł na zakup IS200 Sport, a po jakimś czasie wymiana silnika. Gdyby automat IS300 i osiągi jakie zapewnia mi pasowały to bym nie kombinował i kupił po prostu IS300. Znowu wymiana automata na manual w IS300 to nie jest takie hop siup i podwyższa finalną cenę auta o jakieś 25% co jest sporą wartością, więc może warto za te pieniądze pomyśleć nad czymś ciekawszym.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: ledziu »

vincenty pisze:Widzicie Panowie, rozchodzi się właśnie o to, że mnie automat nie przekonuje - stąd się zrodził pomysł na zakup IS200 Sport, a po jakimś czasie wymiana silnika. Gdyby automat IS300 i osiągi jakie zapewnia mi pasowały to bym nie kombinował i kupił po prostu IS300. Znowu wymiana automata na manual w IS300 to nie jest takie hop siup i podwyższa finalną cenę auta o jakieś 25% co jest sporą wartością, więc może warto za te pieniądze pomyśleć nad czymś ciekawszym.
Ogólnie ma wszystko swoje plusy i minusy więc jeżeli miałby to być inny samochód mocny seryjnie no i rwd to pomysł jest ok. ale i tak trzeba pomyśleć co to by miało być co nie jest też oczywiste i tanie.
Osobiście parametry IS300 w manualu wiem że nie starczyłby mi ale mógłbym na spokojnie wykorzystać taką zabawkę do bazy na mody chociaż też jest dużo myślenia nad takim rozwiązaniem.
Natomiast 3uz w lżejszej budzie i z manualem do zabawy połączonej z normalną jazdą już starczyłby mi w 100%. :biggrin2:
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: lukasz-h »

vincenty pisze:Widzicie Panowie, rozchodzi się właśnie o to, że mnie automat nie przekonuje - stąd się zrodził pomysł na zakup IS200 Sport, a po jakimś czasie wymiana silnika. Gdyby automat IS300 i osiągi jakie zapewnia mi pasowały to bym nie kombinował i kupił po prostu IS300. Znowu wymiana automata na manual w IS300 to nie jest takie hop siup i podwyższa finalną cenę auta o jakieś 25% co jest sporą wartością, więc może warto za te pieniądze pomyśleć nad czymś ciekawszym.
Nie wiem, czy miałeś okazje jeździć na co dzień samochodem z automatem. Ja zanim kupiłem swojego GS300 to też "automat mnie nie przekonywał", ale jako że GS jest tylko w automacie (a bardzo mi się ten model podobał) to nie miałem wyjścia. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że był to dobry wybór. Okazji do wykorzystania pełnej mocy i ewentualnych strat związanych z automatem przy codziennej jeździe jest niewiele. Stanie w korku mam gwarantowane każdego dnia, a brak potrzeby operowania sprzęgłem i wachlowania biegami jest zbawienne. Także ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć - nie skreślaj automatu jeśli nie miałeś okazji nim jeździć.
owczar pisze:No jestem stary, co zrobić :)a tak poważnie to lubię robić ze świateł wszelkiej maści civic-i nie przestajac trzymać mojej żony za kolano ;) więc nie dość że stary to perwers :D
Mam dokładnie tak samo :)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: michalllw »

Auuuutoooomat, auuuutooomat, auuutooomatt !!!!!!!!!!! :laugh1:
Jeśli zdecydujesz się na v8+ automat to prawdopodobnie dyfer zaadoptujesz z is300 ( chodzi o przełożenia) , półosie tak samo i nie wyjdzie takie coś majątek, obstawiam że pośmigasz i się przekonasz do niego a jeśli nie to mam gdzieś namiar do kolesia który łączy silniki z różnymi skrzyniami i dowiadywałem się kiedyś o adaptacje skrzyni z BMW i za waszystko wyliczył mi coś koło 7k czyli robota, flansze, skrzynia, przerobienie wału, ogarnięcie elektryki i w tym jest nowe sprzęgło więc dalej możesz się zmieścić w budżecie :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Dołożysz sobie lopatki przy kierownicy i z tym 6 biegowym at będziesz zamiatal bokiem jak chcesz.

Podpisuje się pod przedmowcami. Ludzie dzielą na zwolenników automatów i na tych którzy jeszcze ich nie używali :)

Utwatdzic zawieszenie, wsadzić większe hamulce i można prawie mówić o IS -F mkI :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości