Uwaga na te samochody

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: ledziu »

raffi80 pisze:Jestem za, tylko żeby to nie poszło w drugą skrajność i ludzie nie wrzucali tu aut dlatego, że mają zepsutą zmieniarkę... Umiar i zdrowy rozsądek mile widziane.
To musi być weryfikowane przez samych zainteresowanych. Dla mnie to że ktoś obsmaruje auto za malowane błotniki nie ma znaczenia ale jak się dowiem że licznik został cofnięty o 200tyś.km. to już ma znaczenie.
Zresztą już dwa razy kupiłem auto obsmarowane na forach dedykowanych co było strzałem w dziesionę... :ok:
unlikely
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2016, o 20:05
Model Lexusa: gs
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: unlikely »

Awatar użytkownika
wolnemiasto
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 16 lis 2015, o 00:16
Model Lexusa: jeszcze brak
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: wolnemiasto »

tylko proszę jeszcze podaj powody, że jest bee....
meble, krzesła, fotele - biurowe, hotelowe, restauracyjne... http://www.alias.org.pl
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: BOHEN »

Ja też go oglądałem, malowany dookoła i to naprawde beznadziejnie, na dachu pęka szpachla, bagażnik jakiś przegnity, drzwi kierowcy też, ogólnie mam wrażenie że długo stał z rozbitymi szybami, w środku mega syf i śmierdzi, plastiki połamane, no wizualnie tragedia. A to dopiero początek, bo po odpaleniu chodzi jak czołg (wydech jak sitko), silnik nie ma mocy i pracuje bardzo nierówno, telepie sie jak epileptyk, skrzynia się ślizga.
unlikely
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2016, o 20:05
Model Lexusa: gs
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: unlikely »

jak na moje oko to dach byl wstawiany, drzwi kazde inaczej chodza i inny odglos zamykania, nie dosc ze malowany dookola to jeszcze w srodku, wozi nim po calej drodze, dzisiaj jak go ogladalem to odpadla koncowka wydechu :P jeszcze duzo tego, ale to az szkoda pisac.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: klexus »


na szrotach lepsze mozna wyrwać
Awatar użytkownika
wolnemiasto
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 16 lis 2015, o 00:16
Model Lexusa: jeszcze brak
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: wolnemiasto »

wolnemiasto pisze:Historia jednego auta.
Chciałbym przestawić Wam ciekawą, a zarazem dziwną historię dotyczącą jednego ogłoszenia.
http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-salon ... fd69884bb4
Samochodem zainteresowałem się grubo ponad miesiąc temu. Najpierw wypytałem telefonicznie - auto jak najbardziej godne polecenia. Umówiłem się więc w komisie na oględziny. Pojechaliśmy do Toyoty. Coś tam wyszło ale ok, zrobi się. Dogadałem cenę ze sprzedawcą. Wpłaciłem zadatek i wtedy zaczęły się schody z finalizacją. Powiedziano mi, że auto jest "obciążone" jakimś zobowiązaniem - czyli kredyt, leasing lub inne, wymaga to spłaty przez obecnego właściciela. Powiedziano mi, że może to potrwać (procedura) kilka dni zanim przyjdą papiery. Czekam jeden tydzień, drugi...zaczynam dzwonić - odpowiedziano mi, że brak kontaktu z właścicielem pojazdu i tak przez następne dni. Co jakiś czas otrzymuję informację, że właściciel ma np. jutro być, a potem niestety kolejna informacja, że nie był, że nie odzywa się itd. Przed świętami w okolicach 10-go otrzymałem info, że właściciel spłacił zobowiązanie i teraz czeka na papiery. Papiery miały być do 16-go. Znów miał przyjechać do komisu zakończyć sprawę i znów się nie pojawił nie dając znaku życia.
Na razie wierzę komisowi,że nie mają kontaktu z właścicielem auta, choć dziwnym jest fakt, że co rusz wystawiają to ogłoszenie na nowo, a ja przecież nie wycofałem zadatku.
Komis wystawił i przesłał mi mailowo jeszcze w listopadzie fv proforma. Ja rozpocząłem procedurę leasingową, podpisałem papiery, wpłaciłem kasę (do leasingu).
Nie wiem naprawdę o co chodzi w tym wszystkim... Jak bym był właścicielem komisu to już dawno byłbym u Właściciela (choć to nie do końca jego auto - samochód należy do jego ojca, on podobno ma pełnomocnictwo do jego sprzedaży) i wziąłbym gościa za kark i opierdzielił, że mi bagno robi z komisu.

Kto wie co się za tym kryje?

Dziś napisałem do komisu, że niestety rezygnuje z auta, gdyż mam inną ofertę i nie stać mnie na jej odrzucenie (no bo ile kosztów mogę jeszcze ponosić?). Co prawda wczoraj dzwonili do mnie, że udało im się namierzyć właściciela auta, rozmawiali z nim i on zobowiązał się, że w poniedziałek do nich przyjedzie i nastąpi "załatwienie" sprawy ale nadal nie podał szczegółów co za tym się kryje, czy będzie chciał sprzedać samochód, czy też może nie może go sprzedać.... dlatego odpuściłem. Zobowiązania nie ma na piśmie, że przyjedzie, to pewnie nie przyjedzie jak wcześniej.
Muszą mi oddać zadatek, który wpłaciłem, a w zasadzie 2-krotność zadatku.
cdn...
meble, krzesła, fotele - biurowe, hotelowe, restauracyjne... http://www.alias.org.pl
Awatar użytkownika
wolnemiasto
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 16 lis 2015, o 00:16
Model Lexusa: jeszcze brak
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: wolnemiasto »

na razie Auto Galeria z Koszalina milczy...
meble, krzesła, fotele - biurowe, hotelowe, restauracyjne... http://www.alias.org.pl
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: Dawid0ss »

wolnemiasto pisze:na razie Auto Galeria z Koszalina milczy...
Napisz im wezwanie o zwrot kasy. W necie znajdziesz wzór urzędowy. Wyślij poleconym. Będą mieli 7 dni, a jak nie, to masz podkładkę do sądu. Ile można się z nimi wozić. Pzdr
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwaga na te samochody

Post autor: bunny54 »

Pytanie czy na wpłatę 'zadatku' masz kwit i czy na kwicie jest napisane 'zadatek' czy 'zaliczka' bo to też różnica.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość