Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
m4rios
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2017, o 09:22
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podwilk
Kontakt:

Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: m4rios »

Witajcie.

Jako, że jestem nowy zarówno na forum jak i w samej marce będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc bardziej doświadczonych użytkowników i samych posiadaczy.

Chcę zakupić GS-a 450h. Na samochód chcę wydać ok. 60000 zł - malutkie widełki, gdyby było warto. Jak to zwykle bywa mam kilka pytań na temat tego modelu :

1. Czy bać się przebiegów powyżej 200 tys.? Jak z trwałością samego silnika, osprzętubi przede wszystkim baterii? Wczoraj oglądałem takiego z 2007 z przebiegiem 237 tys - wnętrze jak nowe, ale nie o to tylko chodzi. Gwarancji rocznej na baterię w razie "W" już też nie dostanę.
2. Czy każdy Lexus po od 2007 roku miał obsługę MP3 i zmieniarkę na 6 płyt? Rozumiem, że MP3 na DVD nie ma większego sensu?
3. Jakieś wskazówki na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach tego modelu hybrydowego i tego konkretnego silnika (silników)?

Dzięki za wszelką pomoc.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: carsik »

1. a są mniejsze? Wiara czyni cuda. Szukasz 10 letniego samochodu klasy wyższej i oczekujesz że stał w garażu? Baterie obecnie naprawia się dość tanio gdyby był problem.
2. tego nie wiem ale pewnie tak
3. samochód jak każdy inny i zwracamy uwagę na to samo
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
m4rios
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2017, o 09:22
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podwilk
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: m4rios »

Jasne, że są z mniejszymi. Nie akurat w tym momencie, ale zdarzają się. Tyle, że liczę się z tym iż 80% będzie w pobliżu 200 lub więcej stąd pytanie.
Jeśli chodzi o baterie to widziałem poradniki na youtube, a że tata z wykształcenia jest elektronikiem i pracuje w fachu 30 lat to nie powinno być problemu.
Przy jeździe próbnej jakieś szczególne porady na co zwrócić uwagę?
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: JanB »

Za te pieniądze bym pojechał do DE. Np. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... GISTRATION
W PL tylko z salonu z udokumentowaną historią i bezwypadek. Powodzenia!
Pozdrawiam
JanB
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: owczar »

W de cena jest adekwatna do przebiegu. W Polsce wszystkie mają 180kkm.
m4rios
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2017, o 09:22
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podwilk
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: m4rios »

No tak. Biorąc jednak pod uwagę to, że za auto dam 14-15 tys euro musze doliczyć opłaty, które zapewne zrobią mi następne 10 tys. złotych bądź więcej.
Więc też nie jest to taka prosta sprawa.

Jest aukcja z ładnym GS-em z 2007 roku. Pan jest 1szym właścicielem od początku i twierdzi, że przebieg jest realny i nigdy żadnej ingerencji w stan licznika nie było. Na pierwszy rzut oka wygląda obiecująco.

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... yNXwt.html
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: owczar »

Jeśli w ogłoszeniu jest prawda, to ciekawa oferta. Warto zweryfikować.
m4rios
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2017, o 09:22
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podwilk
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: m4rios »

Też tak się mi wydaje.

Wczoraj wracając z Krk do domu (Podhale) zaglądnąłem do tego komisu z nudów i zastałem taki okaz.

http://noweuzywane.eu/lista/lexus-gs-iii/

Przebieg można powiedzieć normalny choć boję się go pomimo, że komis ma dobre opinie i twierdzą, że mają całą polską historię serwisową.
Pierwszy raz odkąd oglądam ten samochód na aukcjach miałem okazję w nim usiąść i powiem, że wrażenie jest niesamowite w porównaniu z moim obecnym autem i każdym innym, w którym siedziałem.
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: thepowerofbeams »

m4rios pisze:Też tak się mi wydaje.

Wczoraj wracając z Krk do domu (Podhale) zaglądnąłem do tego komisu z nudów i zastałem taki okaz.

http://noweuzywane.eu/lista/lexus-gs-iii/

Przebieg można powiedzieć normalny choć boję się go pomimo, że komis ma dobre opinie i twierdzą, że mają całą polską historię serwisową.
Pierwszy raz odkąd oglądam ten samochód na aukcjach miałem okazję w nim usiąść i powiem, że wrażenie jest niesamowite w porównaniu z moim obecnym autem i każdym innym, w którym siedziałem.

ten juz długo "wisi" na Allegro...

ja swojego, salon PL, 1wl, bezwypadek 240tys kupilem 2h po wystawieniu ;)
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus GS III 450h - pytania przed zakupem

Post autor: owczar »

Ten za 65k wydaje się ciekawsza propozycja. Choć cena sporo wyższa - jeśli jest ziarno prawdy w ogłoszeniu to różnica już ie tak wysoka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość