LS 460 VS GS 250/350

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
sorantor250
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2017, o 04:35
Model Lexusa: -
Skąd:: Łódź
Kontakt:

LS 460 VS GS 250/350

Post autor: sorantor250 »

Witam, nadchodzi czas zmiany mojego wysłużonego już Volvo na coś nowszego. Rozważam dwie opcje - LS z rocznika 2008/9 i GSa z rocznika 2012, czyli pierwszego roku produkcji IV generacji. Może wydawać się dziwne, że biorę pod uwagę tak rozbieżne wersję jak 250 i 460, ale każda przekonuje mnie czymś innym - za LSem przemawia wielkość, wyposażenie, komfort jazdy i moc silnika, ale jednak jest to już nie najnowsza konstrukcja, bo sięga 2005 roku. Natomiast GS jest świeży, ma design utrzymany we wciąż aktualnych trendach marki, za nim przemawia na pewno młodszy rocznik, co pociąga za sobą wiele "atrakcyjniejszych" i świeższych rozwiązań, jak np duży ekran nad konsolą centralną, światła do jazdy dzienniej itp. , no i jak dla mnie wygląd wnętrza, a przecież to w nim spędzamy tak dużą ilość czasu :) oprócz tego, jest dużo większa szansa na znalezienie niezmęczonego życiem egzemplarza z przeiegiem rzędu 100-150k km. Liczę, że pomożecie mi wybrać, że przedstawicie swoje plusy i minusy dla obu modeli. Spalanie nie robi aż takiej różnicy, czy spali 14 czy 18 litrów, to nie ma zbyt dużego znaczenia. Tak jak mówię, brałbym w ciemno LSa, ale jednak wydawanie dość sporej ilości gotówki na konstrukcyjnie ponad 10 letni samochód, trochę mnie deprymuje. zwłaszcza, że z autami wiąże się zazwyczaj na dłużej, tzn 5-6 lat. z góry dziękuje i pozdrawiam :) PS: odrzucam wersje hybrydowe, gdyż nie mogę ścierpieć działania bezstopniowej przekładni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość