Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Post autor: focusgr »

Witam.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do Lexusa GS 430. Auto ma być jako drugie, takie odwieczne marzenie o V8.
Obejrzałem w Polsce 3 szt, co podkreślam te najdroższe w cenach 34-45 tys zł, które miały być w bardzo dobrym stanie i jest jak zwykle.... pół samochodu malowane, zawieszenia pordzewiałe. I te tłumaczenia, wie pan Japońce rdzewieją trochę to błotnik z tyłu był malowany, wszystkie jakie mieliśmy takie były... Każdy miał jakąś małą wadę do poprawki.
Przeglądam strony Niemieckie i trafiłem takie coś:

https://www.autoscout24.de/angebote/-ed ... =354144135

Napisałem do nich, dostałem ładne zdjęcia, również podwozia, są rachunki za serwisy, są wszystkie przeglądy TUV więc przebieg niby pewny, dwa komplety kół aluminiowych itp.
Będę w Niemczech za tydzień to chciałem obejrzeć na żywo, ale czy warto w ogóle podchodzić do tematu?
Mimo wszystko kupa kasy. Chcą 12 tys euro co daje 51 tys zl plus 9 koła akcyzy. Za mk2 kosmos, z drugiej strony można kupić mk3 ale z min. 2 razy większym przebiegiem.
Jest też krajowy LS w tej kasie ale ma 200 w kołach i kosztuje 59 tys.
Co radzicie...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Post autor: legato97 »

Przesadzona cena i to grubo. Znajdz sobie mm nice cars. Teraz jakiś mk2 jedzie do pl. Lata robia swoje i nie ma co wydawac 15-20 tys wiecej bo nie mial elementu malowanego. Niech ma 2 warstwe lakieru na pojedynczych elementach. Aby nie byl kitowany. Zarysujesz auto pomalujesz element i co? Bedziesz uwazal go za slaby i opuscisz komus 15tys zl przy sprzedazy?:) Stan do ceny ma sie zgadzac. No chyba, ze szukasz jakiegos kolekcjonerskiego stanu i chcesz go dlugie lata miec.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Post autor: ledziu »

Focusgr ale przyjmij że wszystkie są mniej lub bardziej malowane a do tego każdy z nich będzie miał podrdzewiały zawias bo wystarczy że auto dłużej stało i temat pozamiatany. A jeżeli myślisz że te perły z zachodniej eu też będą bez malowanek to możesz mocno się zdziwić bo cena o niczym nie świadczy. Ogólnie przy 12k eur gs mk2 powinien mieć złote wentyle bo inaczej jest to zwykłe naciąganie.
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Post autor: focusgr »

Dzięki za opinie. Ten ma podobno malowaną tylko tylną klapę. Przejrzałem stronę mm nice cars. Będę się z nimi kontaktował. Dzięki
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Post autor: legato97 »

Malowana tylko tylna klapa? Najdziwniejszy element do malowania:) Rozumiem blotnik zderzak, gdzies przycierka na drzwiach ale sama klapa?:) Dobre.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Lexus GS 430 II z DE czy warto tyle przepłacić???

Post autor: WSR »

Się dziwisz, u mnie też ktoś malował klapę bez błotników, podłużnice, pas prościutkie. Wystarczy, że dasz żonie aby cofnęła w pobliżu naczepy tira i można wycelować nawet w sam znaczek na klapie :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości