IS300 z ogłoszenia.. warto?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: lukas78 »

Osobiście jak bym szukał sportcrossa to napewno podjechałbym obejrzec i sprawdzic tego IS - pomimo iż jest od handlarza :)
ps. jak dla mnie to jest jeden z ciekawszych IS na allegro - (w pierwszym watku kolega szin pisał, że szuka IS200/300) ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

Ładny egzemplarz, ale troszkę przekracza mój budżet. Chcę zmieścić się w 30 tys.(IS+założenie dobrej instalacji gazowej)..
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

powiem Ci co o tym sądze, naprawde radze Ci kupić auto jeżeli stwierdzisz że to jest ten egzemplarz którego szukasz...
nie szukaj SportCross'a za ok. 26k. bo chcesz się zmieścić w 30k. a w tym mieć instalacje... nie znajdziesz takiego auta w takiej cenie w DOBRYM stanie.

radze Ci kup sobie jakiś naprawde zajebisty egzemplarz ABY TYLKO się zmieścił w 30k. nawet za 29.999pln. ;) a za kilka miesięcy sobie już spokojnie założysz instalke.
tezraz będą Ci "uciekać" ładne autka bo Ciebie będzie hamować chęć założenia instalki zaraz po zakupie....

a z resztą ja mam IS200 i pali mi ok. 7l/100 w cyklu mieszanym... a IS300 nie wiele więcej ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Forest ma rację, lepiej dołożyć przy zakupie, niż dokładać w trakcie eksploatacji na naprawy. Swoją drogą policz czy opłaca Ci się instalacja LPG. Chyba że dużo jeździsz, i planujesz że auto Ci posłuży ładnych parę lat... ale ja jakoś cały czas nie mogę się przekonać do gazu. LPG w Lexusie...? Mało to pasuje...

Forest: Jeżeli Ci faktycznie IS-ik pali 7l/100 w mieszanej jeździe to po co komu gaz? Beż urazu, ale kurka nie wierzę, bo to byłby rewelacyjny wynik na poziomie najnowszego IS220d (nielubianego zresztą silnika przez niektórych :biggrin2: ). Katalogowo IS ma 10l/100km więc...a moim zdaniem zawsze wychodzi więcej a nie mnie. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

Macie trochę racji i nakręciliście mnie strasznie.. Jak do przyszłego weekendu nikt go nie sprzątnie, sprawdzę go i kto wie.. Dam znać co z tego wyszło.
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: etech1981 »

forest pisze:powiem Ci co o tym sądze, naprawde radze Ci kupić auto jeżeli stwierdzisz że to jest ten egzemplarz którego szukasz...
nie szukaj SportCross'a za ok. 26k. bo chcesz się zmieścić w 30k. a w tym mieć instalacje... nie znajdziesz takiego auta w takiej cenie w DOBRYM stanie.

radze Ci kup sobie jakiś naprawde zajebisty egzemplarz ABY TYLKO się zmieścił w 30k. nawet za 29.999pln. ;) a za kilka miesięcy sobie już spokojnie założysz instalke.
tezraz będą Ci "uciekać" ładne autka bo Ciebie będzie hamować chęć założenia instalki zaraz po zakupie....

a z resztą ja mam IS200 i pali mi ok. 7l/100 w cyklu mieszanym... a IS300 nie wiele więcej ;)
Mój IS200 na mieście 12l ,na trasie 8-9l przy normalnej jeździe. Niezły wynik uzyskujesz ,żeby nie zaczął oddawać Ci paliwa na trasie skoro w cyklu mieszanym pali 7l :sarcastic:
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

:dirol: no dobra...

świeci się rezerwa,
tankuje 45l.,
jest 3/4 baku
jade do Berlina i z powrotem (przez Kostrzyn - wioski - centrum Berlina) prędkość ok.90-110km/h
jak już wróciłem do Gorzowa zostało mi trzy kreski poniżej 1/2 baku

te niecałe pół baku wyjeździłem na trasie Gorzów (centrum) - Deszczno - Gorzów, czyli cykl w mieście i mieszany
suma sumarum: za 200PLN przejechałem 607 km. więc wychodzi jakieś niecałe 7,5l./100 (więc tek jak pisałem ok. 7l.)

można? :biggrin2: można! :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:

NAWET NIE MYŚLE O INSTALACJI LPG. :dance3: ale jak deptam w padała jak idiota to wirrrr :fiu: :dash:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Dobra, ale to jest ewidentnie jada na trasie nie jazda mieszaną (z tego co piszesz masz jakieś max 30% tasy w mieście)

Wiesz, żeby dowiedzieć się w miarę dokładnie ile pali Twoje cudo to musisz jak masz rezerwę zatankować go do pełna wyjeździć do rezerwy, zatankować znowu i wtedy ilość zatankowanych litrów dzielisz przez przebieg podzielony przez 100 i wychodzi aktualne spalanie. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

:mda: hmmm.... no może masz racje, ale po Berlinie też jeździłem.... no nie ważne - mi wychodzi jak wychodzi... i myśle że zaraz po zakupie autka można się wstrzymać z LPG. bo to oto chodziło a my troche odbiegamy od tematu :blush:

no zobaczymy co zrobi szin... ale chyba sie domyslam :dance3:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Jestem też tego zdania, ja w ogóle nie lubię (LPG nigdy nie miałem, może dlatego), ale na pewno tak jak mówisz warto chociaż trochę poczekać i wyczuć samochód. :)

Pozdro forest
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości