IS300 z ogłoszenia.. warto?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: czaplon »

forest pisze:no co do opłat to tu już mamy poj. silnika wyższą niż 2000ccm więc akcyza 18,5% (nie jest lekko :D )
jedynie co, to autko jest uszkodzone więc jego wartość spada... ale to też może być "palcem po wodzie pisane" bo pracownik urzędu celnego wyliczy wartość auta wyższą niż cena za jaką kupiliśmy auto i kicha... :down: więc do opłaty akcyzowej będzie korekta i zapłacimy więcej niż przypuszczaliśmy - TAKI MAMY KRAJ :ireful3: :stary:
Wystarczy wykupić inspekcje rzeczoznawcy z PZMOTU - ja tak robiłem przy poprzednim aucie. Na umowie miałem 500 EURO i koleś pocykał foty, napisał że silnika nie da się odpalić (wyjęty akumulator był :acute: ) no i opinia nie od podważenia. Koszt rzeczowznawcy mnie wyszedł coś koło 150zł (to było 5 lat temu). Polecam takie rozwiązanie.

Jak mamy taki kraj, trzeba sobie radzić :dance3:
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, o 10:37 przez czaplon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Masz rację forest. Ja dałem tez papiery do opłacenia i samej akcyzy mi wychodzi ponad 3k.+ reszta. Ale mam nadzieję że policzą mi tak jak na fakturze...

18,6% powyżej 2,0l natomiast do 3,1% :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

janasek, nie ma szans tego obejść bo urząd celny ma własny "cennik" :cenzura:

jeżeli Twoja kwota na fak. jest niższa, ale mieści się w przedziale 5% ich cennika to policzą Ci opłate od tej kwoty co masz na fak.
jeżeli natomiast przekroczysz ich wartość o 5% to policzą CI więcej....
:dash:
nie pamiętam dokładnie ale to chyba było 5%.... no chyba że się coś zmieniło, bo oni tam mają "kalejdoskop" i sami już się mulą :szyja:

:pala: teraz wiem że urząd komunikacyjny oddaje kwote ok. 500zł. z odsetkami za auta rejestrowane w latach 2004 - 2006
właśnie walcze o kase za 3 auta... będzie siano :biggrin2:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Dałem papiery do agencji celnej do opłacenie, łacznie z rejestracją auta. Tak mi babeczka wyliczyła że to tak mniej wiecej przejdzie (kilka stów w tą czy tamtą wiosny nie czyni :)). A auto jest warte w Eurotaxie jakies 29k. Mam nadzieję że będzie tak jak mi to wyliczyli. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: lukas78 »

szin pisze:a czy ktoś z was oglądał je może na żywo, czy tylko z forum je znacie (mam na myśli auto kolegi z forum: http://otomoto.pl/lexus-is200-prestige- ... 69966.html) ??
Koledzy jesli ktos auto max damage widzial to niech sie na ten temat wypowie, bo wedlug mnie auto jest jak najbardziej ok - no i cena spoko :ok: - tym bardziej, ze kolega szin przy okreslonej kwocie przymierza sie do zagazowania auta.
ps. poza tym nie sádze, zeby kolega max damage chcial komus z forum wcisnác bubel.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

auta nie widziałem na żywo... ale pamiętam że max w pierwszym ogłoszeniu otomoto jakie dał, pisał o wadach i zaletach auta więc ściemy nie wciska... IS godny oglądnięcia

edit: z resztą w tym ogłoszeniu też jest wszystko napisane ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
max_damage
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:15
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: max_damage »

zawsze można ze mną pogadać na PW:D albo jak masz znajomego w moich okolicach to możesz go poprosić o solidne przeglądniecie auta:)
Obrazek
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

co do tej 300 z zepsutym sprzęgłem, to wolałbym nie ryzykować, ale przyznam że wywiązała się ciekawa dyskusja i parę ciekawych informacji zdobyłem.
Póki co jestem w trakcie organizowania wycieczki do Jasła. Oby wszystko wyglądało 'chociaż' tak jak na zdjęciach. Trzymajcie kciuki. I wciąż piszcie :-)

Chociaż znalazłem jeszcze takie autko: http://otomoto.pl/lexus-is200-C15836082.html . Blisko Łodzi, więc mogę je szybko i łatwo przetrzepać. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Wygląda fajnie. I ten kolorek. Może warto za niego tyle dać jeżeli nie był walony. Ale jak dla mnie mógłby gość chcieć troszkę mniej. :)

Pozdro
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, o 22:04 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

no właśnie nie jest zbyt tani i foty ktoś naprawdę kiepsko cyka..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości