IS300 z ogłoszenia.. warto?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

Witam wszystkich. Jestem świeżo upieczonym forumowiczem. Szukam lexusa IS200/300 z rocznika 2000/2001. Znalazłem kilka ciekawych ogłoszeń (parę aut już osobiście obejrzałem- niestety wszystkie powypadkowe) i teraz to przykuło moją uwagę. Poniżej umieszczam link. Chciałbym poznać opinie na temat prezentowanego egzemplarza. W sobotę sprawdzę go na stacji obsługi i kto wie...

http://allegro.pl/show_item.php?item=1277984475


a o tym egzemplarzu (http://otomoto.pl/lexus-is200-idealny-b ... 41233.html) sam mogę się wypowiedzieć: bardzo ładny, wszystko działa.. tylko że jest po wypadku. Sprawdziłem go w autoryzowanym serwisie toyoty w Ostrołęce i okazało się że była robiona cała prawa strona. Najgorzej wypadły tylne prawe drzwi - powłoka lakiernicza ponad 300 µm. Niby nie tak strasznie ale przy kontroli geometrii zawieszenia wyszło, że "przypadkowo" prawa strona odbiega od normy. W serwisie powiedzieli że ciężko będzie to wyregulować, jeśli w ogóle się da. Sprzedający udawał zaskoczonego, mimo to do dzisiaj nie zmienił opisu ogłoszenia. Jestem w trakcie zgłaszania nadużycia..
Ostatnio zmieniony 21 paź 2010, o 19:37 przez szin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

Może się myle... ale nie było SportCross'a z reflektorami przed liftingiem, coś tu jest nie tak?!
SC430 '2002
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

Dziękuję za spostrzeżenie.. sprawdzę to.
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: kamilb »

Sportcross na pewno bity z przodu i zrobiony po taniośći.

-reflektory był xenon a są założone zwykłe(świadczy o tym brak regulacji wysokości reflektorów i paląca się kontrolka samopoziomowania)
- zderzak nie od sportcrossa tylko od sedana
- grill z wersji bodajże po 2002
- zaślepka poduszki powietrznej na kierownicy ma jakieś dziwne załamania jak by była klejona
- gałka zmiany biegów nie orginalna

Dokładnie sprawdź ten samochód bo przód moim zdaniem robiony na 100% ciekawe tylko jak mocno było. Mnie zniechęca to ,że nie jest doprowadzony do orginału tylko robiona jakaś fuszerka :angry:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

Zadaj najpierw pytanie sprzedającemu czy jest to wesaj europejska czy z USA (większośc o ile nie wszystkie przyeżdzają walone). Ważne też czy ma książkę, komplet kluczy i jak długo lata na gazie. Jak nie ma tych rzeczy to bądź bardzo ostrożny. No i ten opis aukcji -"...zdecydowanie nie dla idiotów"-sam za siebie świadczy o sprzedającym.

No i ta cena - jeżeli był gong to nie jest warty tych pieniędzy. Dowiedz się czy jest opłacony bo dla mnie jest dwuznaczność w ogłoszeniu.
Pamiętaj-nic nigdy nie jest prfekcyjne, jak gość pisze. Zawsze coś znadziejsz, a zwłaszcza w autach po kolizji.

Bądź ostrożny!!!

Pozdro
Luxusem jadę... :)
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: kamilb »

Wersja europejska widać po licznikach braku obrysówek itd. To ,że prawie wszystkie sprowadzone z USA są po mniejszych lub większych wypadkach to się zgadza bo innych ze ze względu na opłaty celne się nie opłaca sprowadzać, wszystko zależy czy potem autko jest robione dla siebie czy na handel, ja swojego też sprowadzałem uszkodzonego ale naprawiałem go dla siebie więc wiem co mam :) ale widziałem jakie tam cacka stały na składzie celnym to w niektórych trudno było markę rozpoznać :biggrin2:
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: forest »

jeżeli był wymieniany GRILL, LAMPY i ZDERZAK (bo to akurat widać że jest inne) to ja bym dał sobie spokój bo napewno były wymieniane części mechaniczne, przynajmniej na przednim pasie zaraz za zderzakiem.... a jak jest dobrze autko naprawione to nawet nie sprawdzisz czy miał przód czy nie :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
szin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2010, o 17:52
Model Lexusa: is300
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: szin »

Wielkie dzięki za uwagi. Odpuszczę sobie. Szukam dalej. Gdyby przypadkiem ktoś trafił na jakieś ciekawe ogłoszenie, proszę wrzucać. Już nie mogę doczekać się "nowego" cacuszka :-)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: lukas78 »

Kolego szin oblukaj ten egzemplarzyk http://otomoto.pl/lexus-is200-xenon-sko ... 36570.html - jest naprawdę godny uwagi :ok:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS300 z ogłoszenia.. warto?

Post autor: janasek »

To ogłoszenie wygląda że jest oki. :). Ale trzeba pamiętać że auto 7 letnie nie moż byc idealne szczególnie przywiezione przez handlarza (a tutaj chyba taka osoba sprzedaje to auto). Co prawda to nie trzysetka, ale może warto się rozejrzeć za dwulitrowym manualem?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości