Lexus IS350 części i eksploatacja

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: Ralfx »

Zapomniałem - są też inne hamulce co oczywiste większe dla 350 ale myślę że nad tym też sie nie ma co martwić. Jeśli jesteś w stanie wydać koło 70k na auto to raczej 200zł różnicy na hamulce Cie nie zrazi ;)

A automat zdaje ie jest ten sam co w IS 250 tylko ma inne przełożenie biegów.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: janasek »

Cene może i trzyma, a tak przynajmniej się wydaje sprzedawcom. Prawda jest taka, że jest trudniej sprzedać IS 350 niż IS 250 nawet za podobne pieniądze. aLe maszyna godna uwagi, na pewno silnik jest lepszy od 2,5 litra V6.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 2 lis 2010, o 00:09 przez janasek, łącznie zmieniany 2 razy.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: konik_80 »

tomekb pisze:napewno przy tej mocy inny automat chyba nie da rady
bezstopniowy byłby moim zdaniem bez sensu ale mechaniczny jak najbardziej tak (chodzi mi o skrzynię typu DSG jak z grupy VW/Audi)
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: etech1981 »

Problemu z kupnem oryginalnych części nie ma wcale gorzej z zamiennikami, dużo części np:(filtr kabinowy,oleju czy świece) jest używana do Toyot widywanych codziennie na ulicach ,orientacyjny koszt części można sprawdzić na http://www.toyodiy.com/parts ,albo zapytać o aktualną cenę w ASO (we wszystkich takie same) jeśli komuś mogę pomóc to mam 15% rabatu na wszystkie oryginalne części do Toyoty i Lexusa w salonach Wrocławskich.
macia
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2010, o 20:25
Model Lexusa: właśnie?
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: macia »

etech81 mam pytanie do Ciebie: jako użytkownik 350-ki raczej polecasz, czy odradzasz? Jestem na kupnie auta i szukałem AWD ale o takie ciężko w leksusie. Mam do wyboru albo subaru albo lexus. Wiem, że to zupełnie inne auta ale jedno i drugie mogę kupić więc wybrać trzeba:) Trochę boję się o moc 300 KM tylko na tylną oś w lexie. Co powiesz?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: janasek »

Nie bój się mocy. Ja mam u siebie ponad 250 KM, niby 50 KM mniej ale też potęga (przyśpieszenie jest ciut gorsze od IS-a). Jak sie łagodnie i z wyobraźnią operuje pedałem gazu, a uwierz mi że można, to jazda z tylnym napędem daje sporo frajdy. Bezpiecznej frajdy. :biggrin2:

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: etech1981 »

Tak jak wspomniał towarzysz Janasek nie można się bać mocy zresztą systemy wybaczają drobne błędy.
PS jak w zeszłym roku spadł śnieg to było momentami ciężko.
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: etech1981 »

Istotne też jest ,że Impreza nie daje tyle komfortu co IS , ma marne wyposażenie i więcej pali.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: Ralfx »

Macia - są IS350 w AWD i automatem z łopatkami, myślę że może to fajnie chodzić.

Mocy się nie ma co bać 300KM na tył daje rade ogarnąć. Co do AWD to masz 300KM na silniku ale nie bedzie mieć takiego kopa co tylnonapęd bo ma duże straty momentu na układzie napędowym i moc na kołach będzie mniejsza niż w wersji z samym tyłem
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Lexus IS350 części i eksploatacja

Post autor: kamilb »

Ralfx pisze:Macia - są IS350 w AWD i automatem z łopatkami, myślę że może to fajnie chodzić.

Mocy się nie ma co bać 300KM na tył daje rade ogarnąć. Co do AWD to masz 300KM na silniku ale nie bedzie mieć takiego kopa co tylnonapęd bo ma duże straty momentu na układzie napędowym i moc na kołach będzie mniejsza niż w wersji z samym tyłem
Z tego co się orientuje to AWD bywały tylko 250, 350 występuje tylko z napędem na tył
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości