Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Vego
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 29 mar 2011, o 22:42
Model Lexusa: miotacz ognia
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Vego »

koza pisze:Cześć,

Ten wygląda dość ciekawie, z polskiego salonu podobno nie bity jak pisze właściciel.

I co najważniejsze benzyna z manualem, sprzedający jest z Poznania więc Vego może oglądał...

http://otomoto.pl/lexus-is250-salon-pl- ... 72678.html
jak nie mialem siana wystarczajaco i sie bujałem jeszcze 200 to powiedzial ze za mniej niz 59000 nie odda, jak ja go chcialem kupic to pan akurat stwierdzil ze nie chce sprzedawac bo ida wakacje wiec nie ogladałem
ale i mi w oko wpadl ze wzgledu na kolorystyke
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: michalm320 »

Co do IS220D. Mój klient kupił takiego nowego żonie. Auto 2009r. Manual. To auto jest jakieś albo pechowe albo tak ch... zrobione. W tej chwili ma 38tyś km i silnik jest do remontu. Najpierw padła turbina...wymiana na gwarancji. Potem rozleciało się sprzęgło...wymiana na gwarancji. Rozleciało się przednie zawieszenie...naprawa na gwarancji. I teraz najlepsze... Silnik zaczął nierówno pracować... więc ASO itd. Diagnoza: brak kompresji na wszystkich cylindrach. Albo będzie remont na gwarancji albo będzie wymiana silnika... Mam nadzieje że to dlatego że to diesel. Jak wiadomo diesle są ch... i nie warto ich brać pod uwagę. Mam nadzieje że benzyniaki są trwalsze bo nie ukrywam że obecne IS-y mi się podobają i być może kiedyś sobie kupie.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: tomekb »

silnik toyoty 2,2 diesel to niewypał podobno cos po 2009 zmienili wiec nie wiem jak to sie ma do nowszych wiem ze kumpel w avenie mial ju raz wymieniany silnik na gwarancji i twierdzi ze nowy chodzi lepiej
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

Witam ponownie,

czy ktoś może ogladał lub mogłby zobaczyć ten egzemplarz: http://otomoto.pl/lexus-is250-ladny-lex ... 37099.html
Ciekawa oferta, niby auto bezwypadkowe i "TECHNICZNIE IDEALNE, MOGE JECHAĆ NA DOWOLONY SERWIS".

Może ktoś wie czy wyposażenie w IS250 z 2006r bylo takie same jak to obecnie - znajdujące się na stronie producenta http://www.lexus-polska.pl/Images/IS250 ... 039472.pdf (pomijam lifting świateł)? Teraz nie ma wersji 'business' a wcześniej chyba taka była (ta 'najbiedniejsza')...?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: dS »

auto ma licznik w milach więc pochodzi z US, poproś o VIN i sprawdź w carfaxie
jeśli to nie mienie przesiedleńcze na 95% był uszkodzony
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: janasek »

dS pisze:auto ma licznik w milach więc pochodzi z US, poproś o VIN i sprawdź w carfaxie
jeśli to nie mienie przesiedleńcze na 95% był uszkodzony
A skąd wiesz że w milach? Co prawda licznik jest wyskalowany większą czcionką chyba milach. A jak europejczyki mają? Wtedy by auto miało ponad 200k przelotu... Stopnie są za to w Celcjuszach? A to nie będzie Kanada?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
actchris
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2011, o 19:00
Model Lexusa: V40
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: actchris »

Widać przecież że licznik kończy się na 160 więc Km to to nie są :)
www.bezwypadkowy.net - Sprawdź historię auta i zobacz czy nie było wrakiem.
www.automo.pl - Sprawdź VIN auta, jego wyposażenie, przebieg, historię wypadkową.
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

sluszna uwaga, ciekawe ze sprzedajacy podaje: "Kraj pochodzenia: Niemcy" ... Postaram sie jutro zapytac o VIN
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: FeniX »

Za te pieniądze nie kupisz u nas nic co by Cię zadowoliło. . Ja swojego szukalem 4 miesiace az w koncu znalazlem za granica.... nie mniej jednak na gotowo wyszedl mnie okolo 78tys. z tym ,że ja mam full opcje(tylko takiej szukałem) (Tylko szyberka brakuje :ireful3: )

Is 250 o manualu zapomnij!! biegi ciężko wchodzą, mała trwałość skrzyni,ogólnie porażka (wiem bo jeździłem)

spalanie w miescie moj 10-11l (no stop tryb "ect pwr") z tym ze ja mam zalozone 18" i z tylu szerokość 255 ;) spalanie podskoczyło o jakies 0.8-1l po przesiadce ze standardowego profilu. Wiele z tych Lexów co są do dzis na allegro byly jak ja szukalem wozu dla siebie (jakieś pół roku temu)

Ogólnie z samochodu jestem mega zadowolony. Amerykańska wersja różni się od eu trochę.... ale to chyba standardowe różnice takie jak lampy... brak spryskow na xenon , samopoziomowania,przeciwmgielnego etc. :lol:

Pamiętaj ,że co tanie to drogie. napalisz się na cenę a za miesciąc dołożysz z 15k bo coś się rozsypie. Nikt Ci prawdy nie powie o aucie. Handlarze to szmaciarze ,bez sumienia, Bez mrugnięcia okiem klną się na własną matkę, i na żonę w ciąży.

Miałem już w życiu 3 "okazyjnie" kupione auta , bo też skuszony ceną dałem się nabrać. wszystkich 3 żałuję ,że kupiłem....

Ja teraz szukam czegoś mocniejszego ;) :jazda: :zryw: :jazda: :zryw: a dodam ,że będzie to napewno IS i minimalnie model 350 :) :dance: :lol: ale w grę wchodzi jeszcze poważnie model F :shout: :shout: :shout:

Tu się pochwalę czym jeżdżę :) jutro zrobie aktualne sweet focie :) viewtopic.php?f=85&t=2664
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

co do ogloszenia: http://otomoto.pl/lexus-is250-ladny-lex ... 37099.html do szefa sie nie dodzwonilem, pracownik mi powiedzial ze "chyba tylny zderzak byl malowany", VIN auta: JTHBK262965004307.

Zgodnie z: https://www.nicb.org/theft_and_fraud_awareness/vincheck o ile dobrze rozumiem, jest to auto po totalnej kasacji, czy moze po jakiejs mniejszej kolizji (jest na liscie 'Salvage Records') ? Na ile jest to zaufany portal?
Moze ktos ma wykupiony abonament w carfax.com lub autocheck.com i moglby pomoc i sprawdzic bardziej szczegolowy raport?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości