Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

FeniX pisze: Dlatego ,że to najgorszy silnik w historii Toyoty. Pali w miescie więcej niż moja benzyna i auto nie ma za bardzo czym jechać. Pozatym w dieslu tylko manual ... a to juz mowi samo za siebie... Ja szczerze odradzam ,ale zrobisz jak uważasz. Nie bedę dłużej odradzał - wiem tylko jak kupisz to napewno z nim 10 lat nie wytrzymasz ;) Przed kupnem proszę przejedz się jakimkolwiek IS250 w automacie i is220 . Porównaj... myslę ,że możesz stwierdzić ,że is220 to nie Lexus tylko Toyotya.

To po ci Ci faktura? pisałeś ,że nie możesz kupic prywatnie bo jej potrzebujesz.

Mam tą świadomość, że niestety ten diesel to nie benzyna V6 w IS250 z automatem ... Dzięki za opinię, doceniam to i w pełni się z tym zgadzam, tylko ciężko coś znaleźć za te 55k, ale może będę szukał też za granicą a w późniejszym czasie zapłacę akcyzę (wcześniej nie brałem tego pod uwagę, ale dużo rozmawiałem wczoraj z osobą co siedzi w tego typu tematach i można tutaj trochę pokombinować). Oczywiście, nie ukrywam że 'marzy' mi się 250 nie 220 ...

Co do faktury - prowadzę działalność i rozliczam się na tzw. zasadach ogólnych (jestem projektantem więc oferuję tylko usługi, nie odliczam i nie rozliczam się z VAT'u), potrzebuję odpowiedniego dokumentu potwierdzającego zakup, który będzie wystarczającym do amortyzacji samochodu (z osobą prywatną jest tylko umowa, która nie jest raczej wystarczająca). Myślę że VAT-marża będzie ok (taki rachunek mam jak ostatnio kupowałem auto), jutro jestem umówiony z księgową i mamy dogadać tą sprawę i odpowiednio tą kwotę rozłożyć.
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

Witam ponownie,

znalazlem ciekawy model na Litwie, mam prosbe o sprawdzenie (moze actchris by mi ponownie pomogl?) nr VIN: JTHCK262065004216 jest to napewno auto powypadkowe (pytanie tylko jak bardzo - sprzedawca mowi ze nie byla to powazna kolizja) ogloszenie: http://auto.plius.lt/skelbimas/lengviej ... id-1732779

Z gory dzieki za pomoc
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

wygooglowalem: https://www.iaai.com/vehicles/vehiclede ... d=10053665# hm... moze jakies opinie? :D mi to wyglada na troche powazna kolizje ...
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: bedok »

z powazna kolizja mamy do czynienia wtedy, kiedy patrzac na wrak nie da sie rozpoznac marki...
A tu przeciez widac ze tyl od Lexusa ;-)
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: doOh »

Powaznie to ta kolizja tylko wyglada bo nie ma zderzaka i blotnikow a maska praktycznie nie ruszona :)
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

czyli jakie sugestie tak "na oko"? Jak dla mnie to widac, ze zderzak przod i swiatla przod do wymiany byly, maska prostowana i malowanie, to co pod maska - chlodnica (?) i kilka innych rzeczy uszkodzone (nie jestem specem od tego ale widac ze troche tam tych bebechow "wisi"), drzwi boczne przod prawa i lewa nie ruszone i chyba ogolnie symetria auta zachowana. Czy ogolnie pojeta elektronika i silnik mogly ucierpiec powaznie po takim zderzeniu i pozniejszej naprawie (w sensie ze np. z elektronika moze cos pozniej swirowac lub cos 'zlego' ;) dziac sie z silnikiem?)

I pytanie - jak to sie moze miec do poduszek? Na stronie co wyzej podalem jest: "Poduszki powietrzne: 2", a jest ich kilkanaście, czyzby wszystie wystrzelily a zostało 2? ;|

Auto mozna powiedziec ze mam zarezerwowane - z papierami do PL wyniesienie mnie ok 52tys + akcyza. Jest to najbogatsza wersja z 4x4, kamera cofania, naglosnienie ML itp...
Jak myslicie, warto? ;)
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Maciej Loret »

Rum83 pisze:Czy ogolnie pojeta elektronika i silnik mogly ucierpiec powaznie po takim zderzeniu i pozniejszej naprawie (w sensie ze np. z elektronika moze cos pozniej swirowac lub cos 'zlego' ;) dziac sie z silnikiem?)
Mogły, dlaczegóż by nie... Silnik za kilka tysięcy używany pewnie kupisz, a z elektroniką można walczyć aż do opchnięcia auta...
Rum83 pisze: I pytanie - jak to sie moze miec do poduszek? Na stronie co wyzej podalem jest: "Poduszki powietrzne: 2", a jest ich kilkanaście, czyzby wszystie wystrzelily a zostało 2? ;|
Może dwie jeszcze są sprawne? Przecież to tylko ogłoszenie... Można wpisać co tylko ślina na język przyniesie...
By mieć kilkanaście poduszek w tym aucie, trzeba kilka dokupić w Tesco, a w ogłoszeniu masz wyżej o poduszkach...
Rum83 pisze: Auto mozna powiedziec ze mam zarezerwowane - z papierami do PL wyniesienie mnie ok 52tys + akcyza. Jest to najbogatsza wersja z 4x4, kamera cofania, naglosnienie ML itp...
Jak myslicie, warto? ;)
Rewelacja... Tylko śnieg odgarnąć i można śmigać...Ja mam tylko jedną prośbę... Jak będziesz sprzedawał, to wklej te zdjęcia i uczciwie opisz auto, żeby ktoś się nie naciął...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Rum83
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 08:07
Model Lexusa: przymierzany IS 250
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Rum83 »

Spokojnie, po prostu pytam o rade i opinie, a te 'zabawne' ironie moze zatrzymaj dla siebie i nie ma co się spinać.

Auto kupuje dla siebie, nie na sprzedaz, i chcialbym je uzytkowac jak najdluzej a juz napewno nie mam zamiaru nikogo oszukiwac przy ewentualnej pozniejszej odsprzedazy. Wiadomo ze 90% aut z USA to auta powypadkowe - mniej lub bardziej uszkodzone. W powyzszym przypadku nie jest zle, jedyne z czym moze byc problem to ze zbieznoscia prawego przedniego kola, reszta powinna byc ok - co zostanie sprawdzone (o czym nizej). Jesli jest to dobrze naprawione to napewno jest to dosc dobra alternatywa. I sprzedawca nie kreci typu 'tylko blotnik lekko malowany' itp. Auto dzisiaj sprawdze w carfaxie, powinno byc jeszcze troche informacji. A jesli nie ten egzemplarz, to rozwazam jeszcze drugi, poki co sprawdzilem w Lexusie w Wawie i wyglada wszystko ok, ale juz nie jest 4x4, jeszcze od sprawdzenia na zywo.

Potrzebuje programu do diagnostyki IS250 (lub innego modelu zakladajac ze bedzie kompatybilne z IS250) aby podlaczyc lapka i sprawdzic elektryke itp. Moze ktos wie czy mozna taki soft gdzies na necie znalezc, lub go posiada i moglby udostepnic?
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS 250/220d sugestie/wnioski

Post autor: Maciej Loret »

Rum83 pisze:Spokojnie, po prostu pytam o rade i opinie, a te 'zabawne' ironie moze zatrzymaj dla siebie i nie ma co się spinać.
Spina się ten, kto próbuje kupić coś co przynajmniej wygląda inaczej od przystanku?
Rum83 pisze:W powyzszym przypadku nie jest zle, jedyne z czym moze byc problem to ze zbieznoscia prawego przedniego kola, reszta powinna byc ok - co zostanie sprawdzone (o czym nizej). Jesli jest to dobrze naprawione to napewno jest to dosc dobra alternatywa.
Na pewno ?
Rum83 pisze: I sprzedawca nie kreci typu 'tylko blotnik lekko malowany' itp. Auto dzisiaj sprawdze w carfaxie, powinno byc jeszcze troche informacji.
Dał oświadczenie, że nie kręci?
Rum83 pisze: A jesli nie ten egzemplarz, to rozwazam jeszcze drugi, poki co sprawdzilem w Lexusie w Wawie i wyglada wszystko ok, ale juz nie jest 4x4, jeszcze od sprawdzenia na zywo.
IMHO w Europie nie sprzedawano IS z napędem 4x4. Gdybym miał do wyboru przystanek z napędem 4x4 i jako-tako wyglądające auto,to wybrałbym raczej to drugie... ;)
Rum83 pisze: Potrzebuje programu do diagnostyki IS250 (lub innego modelu zakladajac ze bedzie kompatybilne z IS250) aby podlaczyc lapka i sprawdzic elektryke itp. Moze ktos wie czy mozna taki soft gdzies na necie znalezc, lub go posiada i moglby udostepnic?
W Bydgoszczy chyba mógłbym pomóc (ale chyba tylko na miejscu), kolega posiada ELM-a,który powinien zadziałać z tym autem.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości