kto posiada takiego LS

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: tomekb »

moj brat mial aud a8 4,2 i jadac w trasie 150-170 do chorwacji na autobanie 12l wyszlo
oslek
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2010, o 16:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: oslek »

Maciej Loret pisze: To auto ma nawet 8 biegów. I umówmy się, że przy lekko sprzyjających okolicznościach, typu lekko z górki,wichura od tyłu zero bagażu, kierowca chodzący w wadze papierowej po kilkuletniej kuracji odchudzającej, w baku paliwa na 20km, żadnych pojazdów na autostradzie, wbity ostatni bieg przy możliwie najniższej prędkości (60-70km/h) i podejrzewam, że w okolicy 9l/100km może da się osiągnąć. Ale przy jeździe zgodnej z przepisami generalnie pewnie będzie około 11l/100km. A przy jeździe z traktowaniem ograniczeń prędkości jedynie informacyjnie (ale bez przeginania) pewnie 12-13l/100km.
Hmm, ciężko się dyskutuje jeśli ktoś wie lepiej. Nigdzie nie napisałem, że to spalanie, które było na zdjęciu osiągam regularnie na trasie po mieście i gdzie tam tylko chcę. Owszem, zostało one osiągnięte w sprzyjających warunkach, wiatr był w plecy, w samochodzie kierowca i pasażer, ale droga była bez spadków i wzniesień. Jeśli bardziej rozwinąć temat to samochód jadąc, jak napisałeś, 60-70 więcej pali niż przy jeździe 90-100. Co do wyniku 8,4 o którym napisałem, że został osiągnięty na trasie 300km to jest to całkowita prawda, taki wynik pokazał komputer, mogę zrobić kolejne zdjęcie ale myślę, że i tak Cię nie przekonam. Była to trasa wawa-rzeszów, na ekspresowej nie przekraczałem 120, później raczej zawsze poniżej 100km/h. Przede wszystkim w moim pierwszym poście w tym temacie napisałem "Spalanie nie jest duże pod warunkiem, że masz lekką nogę" i nadal to podtrzymuję. Jeśli ktoś jeździ zero jedynkowo czyli albo gaz albo hamulec to te wyniki można bez wysiłku podwoić. Podsumowując, jeśli dalej nie wierzysz proponuję pójść do salonu i wyciągnąć ls-a na jazdę testową, na krótką trasę i samemu spróbować.
Maciej Loret pisze:
oslek pisze: Polecam vw polo 1.2tsi, w zimie trzeba minimum 10minut, żeby leciało coś ciepłego.
Silniki z kosiarki mnie nie interesują... ;)
haha polecam przeczytać dane tego silnika, może mały ale wcale nie słaby, a 105km w małym polo potrafi zaskoczyć :D
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: Maciej Loret »

oslek pisze:Jeśli bardziej rozwinąć temat to samochód jadąc, jak napisałeś, 60-70 więcej pali niż przy jeździe 90-100.
Zakładając, że:
1. nie jest tak, że akurat przy 71km/h wskakuje wyższy bieg
2. w obu przypadkach, jest to jazda na najwyższym możliwym biegu, to mam nadzieję, że masz jakieś wsparcie... ;)
oslek pisze: Co do wyniku 8,4 o którym napisałem, że został osiągnięty na trasie 300km to jest to całkowita prawda, taki wynik pokazał komputer, mogę zrobić kolejne zdjęcie ale myślę, że i tak Cię nie przekonam.
Łatwo mnie przekonasz, jeśli napiszesz że zatankowałeś do pełna, wyjeździłeś pół baku i znów zatankowałeś do pełna i uzyskałeś 8,4. Oczywiście wciąż pod warunkiem, że jechałeś w sposób maksymalnie oszczędny... Oczywiście wolałbym być przy tym teście albo żebyś miał dwóch świadków z Forum... ;)
oslek pisze:
Maciej Loret pisze:
oslek pisze: Polecam vw polo 1.2tsi, w zimie trzeba minimum 10minut, żeby leciało coś ciepłego.
Silniki z kosiarki mnie nie interesują... ;)
haha polecam przeczytać dane tego silnika, może mały ale wcale nie słaby, a 105km w małym polo potrafi zaskoczyć :D
Wsadź sobie silnik ze swojego auta do Malucha? Będziesz pozytywnie zaskoczony?
A gdyby ten silnik z Polo miał 400KM, to myślisz, że Lex by go odkupił i wsadzał do LSa? Obok LS460 i LS600 byłby LS120... Czyżby auto dla prezia Greenpeace ?
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
oslek
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2010, o 16:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: oslek »

ok, nie chce mi się kłócić, każdy wie swoje
w ls-ie od około 70km/h można mieć najwyższy bieg
co do spalania 8,4/100, jak pisałem w pierwszym poście było ono pokazane przez komputer, wyraźnie napisałem tam, że w rzeczywistości lekko on przekłamuje i wychodzi bliżej 9/100. Chcesz wierz, nie chcesz nie wierz, nikogo nie muszę przekonywać.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci z silnikiem w polo. Ja napisałem tyle, że to mały samochód, a z tym silnikiem jest całkiem szybki, tyle.
Jakby nie było myślę, że nie warto dalej kontynuować tej dyskusji.
Serdecznie pozdrawiam
Konrad
carfun

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: carfun »

tomekb pisze:moj brat mial aud a8 4,2 i jadac w trasie 150-170 do chorwacji na autobanie 12l wyszlo
To akurat jest normalne.
Bo takie auta są stworzone na trasy właśnie - wjedziesz w miasto i pyk 20L bite.
delix76
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 13:31
Model Lexusa: GS moze LS
Skąd:: ENGLAND
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: delix76 »

Panowie ale kogo obchodzi zuzycie paliwa kupujac takie auto?
Co za roznica 12 15 czy 17 przy mojej jezdzie wydam pare funtow wiecej na paliwo.
Aktualnie jezdze 300c 3.0 CRD miasto 11, 12 trasa 7, 8 jak dlamnie wporzadku.
Widzialem ostatnio program motoryzacyjny w ktorym testowano miska S klasa,Bmw 7i Lexusa LS i wedlug tego programu(niemieckiego)
wygrala S klasa jak wy na to patrzycie,bo dla mnie to juz nie te same mietki co 20 30 lat temu robily po milion kilometow ;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: maniek_ls400 »

Maciej Loret pisze: To auto ma nawet 8 biegów. I umówmy się, że przy lekko sprzyjających okolicznościach, typu lekko z górki,wichura od tyłu zero bagażu, kierowca chodzący w wadze papierowej po kilkuletniej kuracji odchudzającej, w baku paliwa na 20km, żadnych pojazdów na autostradzie, wbity ostatni bieg przy możliwie najniższej prędkości (60-70km/h) i podejrzewam, że w okolicy 9l/100km może da się osiągnąć. Ale przy jeździe zgodnej z przepisami generalnie pewnie będzie około 11l/100km. A przy jeździe z traktowaniem ograniczeń prędkości jedynie informacyjnie (ale bez przeginania) pewnie 12-13l/100km.
Maciej,
z tego co pamiętam nie miałeś możliwości użytkowania lexusa ?.. Zgadzam się z właścicielem LS460 - wynik osiągnięty 8.4 jest możliwy. Mam też zdjęcie ze swojego LS400 (starsza konstrukcja 3906ccm, 'tylko 5' biegowy automat) z trasy Warszawa - Wrocław - Bydgoszcz - spalił mi 7,7 (zawsze tankowałem pod korek więc dane nie z kompa tylko z excela). Jechałem wieczorem/nocą mając ustawione na tempomacie 100kmph - zwalniałem tylko tak gdzie było to konieczne.
Jeżdżąc do 160kmph (średnia wychodzi na poziomie 80-95kmph) trasę Wawa- Gdańsk w LS400 spalanie jest na poziomie 11,5-13,0l/100kmph.
Dzisiaj jadąc na Mazury i spowrotem LS430 (średnia 93kmph) miałem średnie 10.7
Nasze lexy niestety potrafią zniweczyć te wyniki jazdą po mieście - szczególnie trafiając w czerowną falę zaprojektowaną przez jakiegoś bezmózga - np. dzisiaj na Puławskiej - spalanie od razu goni do 20l/100 :(
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: Travis »

Panowie nie chciałbym być zgryźliwy ale to nie jest temat o spalaniu LS, kolega delix76 szuka LS i na tym skupmy się wszyscy. Pomóżmy mu czy też doradźmy co i jak a nie dyskusje o tym ile pali :D

Wydaje mi się że MB S to wciąż jeden z lepszych samochodów luksusowych w tym segmencie dlatego nie dziwi mnie fakt że wygrał, tylko trzeba też patrzyć z przymrużeniem oka na to jak zostały ocenione te samochody bo w końcu to niemiecki a oni lubią faworyzować swoich ;)
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: Maciej Loret »

maniek_ls400 pisze: Maciej,
z tego co pamiętam nie miałeś możliwości użytkowania lexusa ?.. Zgadzam się z właścicielem LS460 - wynik osiągnięty 8.4 jest możliwy. Mam też zdjęcie ze swojego LS400 (starsza konstrukcja 3906ccm, 'tylko 5' biegowy automat) z trasy Warszawa - Wrocław - Bydgoszcz - spalił mi 7,7 (zawsze tankowałem pod korek więc dane nie z kompa tylko z excela). Jechałem wieczorem/nocą mając ustawione na tempomacie 100kmph - zwalniałem tylko tak gdzie było to konieczne.
Nie miałem okazji, ale to nie ma żadnego znaczenia. Konstrukcyjnie nie odbiega on on setek innych silników wyprodukowanych kilka lat przed nim czy po nim, więc nie będzie innego zużycia paliwa niż w innych autach, przy niskich prędkościach większe znaczenie ma masa, przy wyższych cx (pomijam pierdoły typu spasowanie elementów lepkość oleju, współczynnik tarcia pary opona/nawierzchnia i pewnie milijon innych), a czy silnik z Lexa czy z Daewoo, to mniej ważne... Będzie mi ciężko wmówić co innego... Jak napisałem mocno naginając warunki można spokojnie uzyskać na odcinku 20km zużycie np. 1,0l/100km. A naginając trochę mniej (puste drogi, brak wyprzedzania, brak świateł lub zielona fala, brak korków i wypadków, brak zbędnego bagażu, umiejętne wykorzystywanie jazdy z biegiem lub na luzie, odpowiedni wiatr,odpowiednia różnica poziomów startu oraz mety i pewnie wiele innych) można wykręcić taki wynik. Ale powtarzam - nie jest on normalne...
maniek_ls400 pisze: Jeżdżąc do 160kmph (średnia wychodzi na poziomie 80-95kmph) trasę Wawa- Gdańsk w LS400 spalanie jest na poziomie 11,5-13,0l/100kmph.
Ja się zmieszczę swoim w 9+9,5l. Ale zdarza się średnia 60km/h i zużycie 9,5l/100km, bo bywa 90% prędkości maksymalnej na autostradzie, a potem 10% prędkości maksymalnej na drodze międzynarodowej...Więc tu jakaś sensowna proporcja między moim i Twoim jest zachowana. Zaznaczam, że mam porównania z kilku moich aut i często pokonywanej identycznej trasy od bodaj 11 lat. Pomiary są dosyć zbieżne, ale pomiędzy skrajnymi bywa nawet 25-30%.
maniek_ls400 pisze: Dzisiaj jadąc na Mazury i spowrotem LS430 (średnia 93kmph) miałem średnie 10.7
Jeśli to wyliczenia z baku, to ... nie wierzę...Chyba, że miałeś naprawdę sprzyjające okoliczności...
maniek_ls400 pisze: Nasze lexy niestety potrafią zniweczyć te wyniki jazdą po mieście - szczególnie trafiając w czerowną falę zaprojektowaną przez jakiegoś bezmózga - np. dzisiaj na Puławskiej - spalanie od razu goni do 20l/100 :(
Mój rekord z wyświetlacza, to chyba 167l/100km... ;)
Travis pisze:Panowie nie chciałbym być zgryźliwy ale to nie jest temat o spalaniu LS, kolega delix76 szuka LS i na tym skupmy się wszyscy. Pomóżmy mu czy też doradźmy co i jak a nie dyskusje o tym ile pali :D
Jasneee..... A o Mecedesach, to jest? ;)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, o 21:20 przez Maciej Loret, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: kto posiada takiego LS

Post autor: maniek_ls400 »

Travis pisze:Panowie nie chciałbym być zgryźliwy ale to nie jest temat o spalaniu LS, kolega delix76 szuka LS i na tym skupmy się wszyscy. Pomóżmy mu czy też doradźmy co i jak a nie dyskusje o tym ile pali :D

Wydaje mi się że MB S to wciąż jeden z lepszych samochodów luksusowych w tym segmencie dlatego nie dziwi mnie fakt że wygrał, tylko trzeba też patrzyć z przymrużeniem oka na to jak zostały ocenione te samochody bo w końcu to niemiecki a oni lubią faworyzować swoich ;)
Już wracamy 'na tory', ale czy widział ktoś test z przedruków niemieckich, by wygrał japończyk ? Lexus przez kilka lat zdobywał nagrody za najmnej awaryjne auto, rewelacyjny silnik i co... w testach ani słowa - najlepsze jest MB, audi i cała reszta europejskiej produkcji..
Co do MB S - mam znajomego, który miał LS400, kupił S500 pojeździł rok i czym prędzej kupił LS400. Nie mógł nadąrzyć z ilością usterek (niby pierdół), ale drażliwych. Swoją drogą nie widziałem lexusa (poza RX) na lawecie do tej pory a MB nie raz :biggrin2:

Do autora wątku - przyjmij, że utrzymanie takiego auta będzie kosztowało w okolicach 5-10% wartości rocznie (nie mówię o awariach), ale o ubezpieczeniu, przeglądach, klockach, tarczach, olejach, filtrach itp.. (z ciekawostek - filtr do klimatyzowanego fotela do LS430 kosztuje ... 350zł a ma kształ owalu tak na oko 8cm x 5cm i wysokości 1cm).
Oprócz tego każde auto trzeba też zatankować (chyba, że masz kartę firmową :-) )
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości