POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: FeniX »

jesli chodzi o mnie to volvo nie polecam ze wzgledu na dosc wysoka awaryjnosc a pozatym odkad przejeli je chinczycy... to juz nie ta sama polityka chyba. Jesli ilosc miejsca nie ma znaczenia to zdecydowanie bedziesz zadowolona z IS 208km w is250 tez w zupelnosci wystarczy. Spalanie na poziomie 10miasto 6.9 trasa... (tyle moja zona robi z palcem w d...) ja tam musze przydusic zawsze choc chwilke i psuje spalanie :D i przy mojej nodze ma sie to jak 10.5 miasto i 7-8 trasa. Nie wiem czy to istotny aspekt ale tak postanowilem wspomniec... Wybieraj co chcesz tylko powaznie rozwaz zakup z sieci dealerskiej Lexusa. (my niepolecamy) ale oczywiscie zrobisz jak tam bedziesz chciec. Mam nadzieje ze z wyboru jaki by on nie byl bedziesz zadowolona.

MACIEJ LORENT . teraz zauwazylem cos a na co nie zwrocilem uwagi wczesniej.

Czy swoja Mazde 6 kombi zaliczasz do tej samej klasy co IS-a ?? mam nadzieje ,że zmieniłeś auto bo w innym przypadku uznam to za świetny żart.
Jak sam wiesz wcześniej sam jeżdziłem 6 MPS i teraz mam IS250 hmm cóż mogę napisać o porównaniu... w zasadzie za MPS było tylko to ,że silnik dysponował 300km i była 4x4. POzatym wszystko inne za IS natomiast jak porownac IS350 AWD to Mazda 6 Mps nie ma ani pół punktu przewagi. Choć mam nadzieję ,że ja się myle a Ty pomykasz już czymś innym niż Mazda 6
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: wOOx »

100 tys... co za VOLVO byś kupiła za to ? Klasa ISa to S40. Stare auto konstrukcyjnie i sie już mocno opatrzyło. Na nowe S60 bardzo ładne swoją drogą to za mało. S80 tki tracą na wartości w oczach dosłownie.

Z Volvo mam do czynienia troche bo mam C30 2009 R design w sumie full wypas co sie dało wsadzić w to auto. Materiały na gorszym poziomie niż w Lexusie. Mam też do czyenienia z XC60. Z zewnątrz bardzo ładne ale po 100 tys przejechanych auto nosi wyraźne oznaki zużycia a skóra na fotelu popękała jak w 10 letnim aucie.

Co do tego czy mamy racje ... Ja sam tam zarabiam na autach w rozliczeniu:)
Fenix dokładnie tak jak mówisz Salon Lexusa proponuje ok 65 tys za 2006 2007 rocznik i wystawia za min 80 tys.
doris36
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2011, o 10:06
Model Lexusa: gs300
Skąd:: legnica
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: doris36 »

Ja juz ogladalam(i to nie jedno)kazde z aut ktore mnie interesuje.
I z zewnatrz najmniej mi pasuje Mercedes C i Audi a4.
Inna rzecz to wnetrze.Tu najlepsze wrazenie JAKOSCI robi dla mnie Audi i...Volvo.Tyle ze w tym ostatnim to bylo wlasnie S80 a to flagowy produkt Szwedow i inna klasa niz IS.A ze duzo traci na wartosci to przeciez dla mnie kupujacej auto uzywane plus.Bo juz u"mnie"bedzie tracil mniej(relatywnie).IS-a deska bez nawigacji duzo dla mnie traci na wygladzie...

PS.WSZYSTKIM ZYCZE WESOLYCH SWIAT!i DZAIEKUJE ZA POMOC :)
doris36
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2011, o 10:06
Model Lexusa: gs300
Skąd:: legnica
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: doris36 »

FeniX pisze:jesli chodzi o mnie to volvo nie polecam ze wzgledu na dosc wysoka awaryjnosc a pozatym odkad przejeli je chinczycy... to juz nie ta sama polityka chyba. Jesli ilosc miejsca nie ma znaczenia to zdecydowanie bedziesz zadowolona z IS 208km w is250 tez w zupelnosci wystarczy. Spalanie na poziomie 10miasto 6.9 trasa... (tyle moja zona robi z palcem w d...) ja tam musze przydusic zawsze choc chwilke i psuje spalanie :D i przy mojej nodze ma sie to jak 10.5 miasto i 7-8 trasa. Nie wiem czy to istotny aspekt ale tak postanowilem wspomniec... Wybieraj co chcesz tylko powaznie rozwaz zakup z sieci dealerskiej Lexusa. (my niepolecamy) ale oczywiscie zrobisz jak tam bedziesz chciec. Mam nadzieje ze z wyboru jaki by on nie byl bedziesz zadowolona.

MACIEJ LORENT . teraz zauwazylem cos a na co nie zwrocilem uwagi wczesniej.

Czy swoja Mazde 6 kombi zaliczasz do tej samej klasy co IS-a ?? mam nadzieje ,że zmieniłeś auto bo w innym przypadku uznam to za świetny żart.
Jak sam wiesz wcześniej sam jeżdziłem 6 MPS i teraz mam IS250 hmm cóż mogę napisać o porównaniu... w zasadzie za MPS było tylko to ,że silnik dysponował 300km i była 4x4. POzatym wszystko inne za IS natomiast jak porownac IS350 AWD to Mazda 6 Mps nie ma ani pół punktu przewagi. Choć mam nadzieję ,że ja się myle a Ty pomykasz już czymś innym niż Mazda 6
Czytajac inne dzialy forum to innym posiadaczom IS250 pali 2l wiecej... ;)
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: wOOx »

Pali odpowiednio do stylu jazdy :) Liczę sobie il. litrów i kilometrów i mam wartości na poziomie 11 litrów miasto i 8 litrów trasa. Tylko że koleżanko co do S80 kupisz za 100 teraz za 3 lata bedzie warte 55 tys. S80 tki mają najwyższy spadek wartości. Co do wnętrza jakości wykonania itd bezapelacyjnie się zgodzę z Tobą nie tylko jako pracownik koncernu VW że Audi pozamiatało konkurencje i tyle w temacie( ale w nowych VW też jest już jak z klasy wyższej np. moje nowe Scirocco bije na głowę jakością obszycia deski skór plastików BMW X6 mojego ojca) Jeśli miałbym się kierować funem z jazdy to bym wybrał dupno napędowe BMW pod żadnym pozorem X drive! odradzam. Sprowadziłem niedawno 328 Xi Coupe E92 zdecydowanie napęd wszystko popsuł.
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Maciej Loret »

FeniX pisze:Lorent Ty nadal jeździsz Mazdą 6? pamiętam Cie z forum mazdy...
Święta są - zacznij czytać, naucz się poprawnie pisać...
doris36 pisze: Inna rzecz to wnetrze.Tu najlepsze wrazenie JAKOSCI robi dla mnie Audi i...Volvo.
Audi ma jedną fajną rzecz, o której być może nie wiesz... Napęd na cztery koła.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Ronin »

Maciej Loret pisze:
Ronin pisze: AD 1) Ceny w ASO Lexusa są znacząco mniejsze od odpowiedników niemieckich.
Kupując swojego IS-a odwiedziłem kilka różnych salonów i przetestowałem kilka aut np. w salonie AUDI poprosiłem o konfigurację A4 z tym samym wyposażeniem co IS 250 Prestige, usłyszałem niestety ale się nie da, mówię przejdźmy do A6 gość zdołał tylko w 70 % zbliżyć się do wyposażenia seryjnego IS-a a cena wyszła mu 380 tysięcy, a więc odbiegł znacząco od ceny IS-a czyli 225 tyle wtedy kosztował.
Czysta demagogia...
Przed chwilą sprawdzałem możliwość konfiguracji IS-a... Nie ma tam jakichś specjalnie nietypowych bajerów, których nie można dokupić w pozostałych autach premium tej wielkości...
Raczej odwrotnie. Lexus pomimo stosunkowo przyzwoitego wyposażenia standardowego, posiada bardzo mizerne możliwości konfiguracji, jeśli chodzi o wyposażenie... Całą lista wyposażenia dodatkowego, to .... 4 (słownie: cztery) pozycje... Listy wyposażenia dodatkowego niemieckich konkurentów są wielo- (nasto-?) krotnie dłuższe i znacznie ciekawsze...
Mnie osobiście najbardziej dziwi brak (przynajmniej w konfiguratorze na www) możliwość dokupienia do Lexusa ogrzewania postojowego... Rozumiem, że w ZEA tego nie oferują, ale u nas? Nawet w aucie za blisko 700kPLNów? Co dziwne na szwedzkiej stronie Lexusa również nie mogłem znaleźć ogrzewania postojowego... Oczywiście istnieją kit-y do montażu...
W Audi A4 za blisko 130k nie ma problemów z ogrzewaniem postojowym...
To nie demagogia to tylko stwierdzenie czystego faktu, sprawdź co jest zawarte w wyposażeniu standardowym w wersji Prestige, następnie w konfiguratorze Audi zestaw podobne. Podobne bo niestety parę opcji w Audi jest nie dostępne, nie możliwe, nie produkowane.
Konfigurator modelu A4, niestety nie chce zejść poniżej 300 tysięcy.
Nie jest sztuką zrobić samochód z zerowym wyposażeniem, a później za każdą listewkę doliczać dodatkową kasę i chwalić się jaka to lista wyposażenia dodatkowego jest wielka.

Co do ogrzewania postojowego, przy kupnie lexusa w salonie jest zawsze proponowane jako dodatkowe wyposażenie (z autopsji), koszt - 7551,80,- brutto, do tego masz sterowanie z modułem GSM, - gwarancja 24 miesiące.
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: FeniX »

Lorent ale dekiel z Ciebie w sumie nie wniosles nic do rozmowy, a swoimi kretynskimi uwagami zaczynasz znow prowokacje jak na mazdaspeed.pl wg Ciebie tylko audi ma 4x4? Myślisz że jesteśmy tak tępi że nie wiemy że auta występują z 1 napędem lub 2? Na pytania skierowane do Ciebie nawet wasza wysokość nie raczyła odpowiedzieć.
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Maciej Loret »

Ronin pisze: To nie demagogia to tylko stwierdzenie czystego faktu, sprawdź co jest zawarte w wyposażeniu standardowym w wersji Prestige, następnie w konfiguratorze Audi zestaw podobne. Podobne bo niestety parę opcji w Audi jest nie dostępne, nie możliwe, nie produkowane.
Konfigurator modelu A4, niestety nie chce zejść poniżej 300 tysięcy.
Nie jest sztuką zrobić samochód z zerowym wyposażeniem, a później za każdą listewkę doliczać dodatkową kasę i chwalić się jaka to lista wyposażenia dodatkowego jest wielka.
Przed napisaniem poprzedniego postu patrzyłem na wersję Prestige i nic specjalnie rewelacyjnego tam nie zauważyłem. Owszem, auto jest nieźle wyposażone, ale możliwości manewru są niewielkie. W Audi jest inaczej - można kupić golasa, ale doposażyć w rzeczy, których w Lexusie brak (a przynajmniej konfigurator się nimi nie chwali). Chcesz kombi z silnikiem benzynowym, w kolorze zielonym, z napędem 4x4 z jasnym wnętrzem - w Audi nie ma problemu ? W Lexusie jest inaczej, ale być może brak milijonów różnych konfiguracji jest świadomy i stanowi jeden z kolejnych czynników mających wpływ na niską awaryjność...
Ronin pisze: Co do ogrzewania postojowego, przy kupnie lexusa w salonie jest zawsze proponowane jako dodatkowe wyposażenie (z autopsji), koszt - 7551,80,- brutto, do tego masz sterowanie z modułem GSM, - gwarancja 24 miesiące.
No to kompletnie nie rozumiem polityki Lexusa... Jedna z ważniejszych rzeczy mająca wpływ na komfort z korzystania auta w naszych warunkach i ... brak w konfiguratorze... Jest klimatyzacja, automat, tempomat i inne rzeczy...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Ronin »

Polityka Lexusa jest bardzo prosta, pewne rzeczy w samochodzie są potrzebne jak powietrze człowiekowi do oddychania, dlatego w konfiguratorze ich po prostu nie ma, bo są montowane we wszystkich modelach jako standard.
Klimatyzacja automatyczna kilku strefowa, tempomat i wiele innych rzeczy jest standardem i nie ma możliwości kupna auta bez tego.
W niemieckich autach robią z takiego wyposażenia luksus i każą sobie za to płacić i jest tylko jako opcja.
Dlatego w stanach i innych normalnych krajach, samochód, mieszkanie nie traktuje się jako dobra luksusowe, tylko jako rzeczy codziennego użytku i kosztują odpowiednio mniej.
A Polak musi kombinować mieszkanie na kredyt na 50 lat samochód ściągnąć ze stanów bo tam kosztuje połowę mniej i tak dalej.
Niestety jest to przykre u nas IS250 v.Prestige to koszt 230 tysięcy w stanach ten sam model 110 tysięcy, tam za kwotę 230 tysięcy kupujesz IS-Fa. Ale to już nie polityka Lexusa.
A porównaj sobie zarobki, 10 lat temu pracowałem w stanach i zarabiałem 1,5K dolarów tygodniowo, mogłem sobie swobodnie odłożyć kasę na takiego IS-a w stanach w 7 miesięcy.
Odłóż z przeciętnej polskiej pensji na auto w polskim salonie w 7 miesięcy 230 tysięcy.
Ja tej polityki nie rozumiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość