POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: michal_5000 »

FeniX pisze:Lorent ale dekiel z Ciebie w sumie nie wniosles nic do rozmowy (...)
Rozumiem, że "dekiel" to każdy, kto nie zachłystuje się jedną marką, tak? :roll:

Akurat wg mnie kolega Maciej wniósł do tej rozmowy jedne z wartościowszych postów - bo to co pisała reszta (w większości) można streścić do "kupuj Lexusa, tylko Lex jest zajebisty".
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: hydrant23 »

nie ma co się sprzeczać ,lexus jest najlepszy i tyle...wybór lexa będzie strzałem w dziesiątkę
w końcu czego się spodziewać po forum lexa i jego użytkownikach... to że kupno lexa się zachwala i doradza jest w tym przypadku naturalne i nie podlega dyskusji i to iż lexus jest w tej chwili najlepszym wyborem i pod każdym względem przerasta niemiecką konkurencję ...
mimo wszystko jak widać po tym poście ludzie związani z tą marką są na tyle inteligentni i wyrozumiali ,że nie są jednostronni za mocno , ale dodatkowo szukają plusów u konkurencji
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Ralfx »

ja to widze tak :

Rolls Royce > Bentley > Lexus > BMW, Mercedes > Audi
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Maciej Loret »

michal_5000 pisze: Akurat wg mnie kolega Maciej wniósł do tej rozmowy jedne z wartościowszych postów - bo to co pisała reszta (w większości) można streścić do "kupuj Lexusa, tylko Lex jest zajebisty".
Żeby było jasne - sam się czaję na Lexa... Ale nie jestem ślepo w niego zapatrzony, nie mam klapek na oczach, inne marki nie stoją na straconej pozycji....
Przeżyłem nie jedno auto, nie jedno forum... Nie stać mnie na auto moich marzeń... Ale gdyby nawet, to jestem świadomy, że ono również ma swoje wady i nie zamierzam go - nawet na forum onej marki - wychwalać pod niebiosa ani pisać bzdety, że to najlepsze auto świata...
A żeby nie było całkiem OT - jest jeszcze Jaguar X-type, też nie stoi na każdym rogu, jest jakiś wybór karoserii, silników, napędów oraz skrzyń biegów...
No i oczywiście Alfę 159 oraz wspomniane Volvo ale S60, bo S80 to raczej konkurent GS-a.
Najważniejsze jest jedno - za 100k PLNów jest naprawdę spory wybór i nie należy się napalać na pierwsze napotkane albo sugerowane przez rodzinę auto...
hydrant23 pisze:nie ma co się sprzeczać ,lexus jest najlepszy i tyle...wybór lexa będzie strzałem w dziesiątkę
w końcu czego się spodziewać po forum lexa i jego użytkownikach... to że kupno lexa się zachwala i doradza jest w tym przypadku naturalne i nie podlega dyskusji i to iż lexus jest w tej chwili najlepszym wyborem i pod każdym względem przerasta niemiecką konkurencję ...
Demagogia...
Ile kosztuje IS czy GS kupiony w polskim salonie z napędem odpowiadającym Quattro?
Ile kosztuje najtańszy sedan Lexa z napędem 4x4?
Któy Lex ma podgrzewaną przednią szybę?
Gdzie w Polsce serwisować Lexa poza Warszawą? Nie pytam o wymianę klocków czy oleju... Kilka lat temu, gdy nieomal zostałem właścicielem GS300, szukałem serwisu i jako pierwszy nawinął się bydgoski dealer Toyoty - usłyszałem, że olej wymienią i z klockami też może sobie dadzą radę ale więcej zrobić nie da rady... To był niestety gwóźź do trumny GS-a. O braku niezależnego serwisu nawet nie ma co wspominać. Są serwisy zajmujące się autami japońskimi, ale czy potrafią coś więcej - jeszcze nie wiem... Lubię auta, lubię jeździć... Ale dla mnie wyjazdy po kilkaset kilometrów, po to by serwisować auto, to lekkie przegięcie, bo mój urlop jest zbyt cenny... Ze wszystkich marek, które można uznać za premium, a dostępnych dla normalnego człowieka, tylko Jaguar ma tak "niedostępny" serwis. Dla mnie osobiście, największy minus Lexa, to właśnie serwis... Kupno Audi, BMW czy Mercedesa, powoduje, że nie tylko jest dostęp do ASO, ale również jest duża szansa na serwis niezależny specjalizujący się w danej marce.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: michal_5000 »

Maciej Lorent pisze:Żeby było jasne - sam się czaję na Lexa...
Ok - ja też czaję się na Lexa - co nie zmienia faktu, że miałem też do czynienia z innymi ciekawymi autami - i w każdym potrafię wskazać zarówno plusy jak i minusy.
Nie będę wychwalał pod niebiosa jakiegoś auta (a nawet nie tyle auta co marki) a na inne mówił że to g*** - tylko dlatego, że właśnie takie mam.
hydrant23 pisze:w końcu czego się spodziewać po forum lexa i jego użytkownikach... to że kupno lexa się zachwala i doradza jest w tym przypadku naturalne i nie podlega dyskusji
Nie wiem, ja oczekiwałbym od ludzi pewnego obiektywizmu i zdrowego rozsądku, które sam staram się mieć. Bezkrytyczne podejście i robienie sobie religii z (dowolnej) marki mnie śmieszy i żenuje.

W ogóle czytając forum mam wrażenie, że Lexus jest dla wielu osób pierwszym autem premium z którym mają do czynienia, i może przez to tak się zachłystują jakby złapali Pana Boga za nogi... :?
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Ronin »

michal_5000 pisze: Nie wiem, ja oczekiwałbym od ludzi pewnego obiektywizmu i zdrowego rozsądku, które sam staram się mieć. Bezkrytyczne podejście i robienie sobie religii z (dowolnej) marki mnie śmieszy i żenuje.

W ogóle czytając forum mam wrażenie, że Lexus jest dla wielu osób pierwszym autem premium z którym mają do czynienia, i może przez to tak się zachłystują jakby złapali Pana Boga za nogi... :?
Nikt na tym forum raczej nie robi religii z marki, poprostu jest to forum Lexusa i ludzie wreszcie trafili na to czego szukali a przy okazji, każda pliszka swój ogonek chwali. I podejrzewam że wielu z forumowiczów tutaj, zanim doszło do Lexa to trochę samochodów zmieniło.
Bez obrazy ale, co do zachłystywania się, to poczytaj posty na innych forach to jest dopiero ślepa wiara
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 4&t=172772
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Maciej Loret »

Ronin pisze: Nikt na tym forum raczej nie robi religii z marki, poprostu jest to forum Lexusa i ludzie wreszcie trafili na to czego szukali a przy okazji, każda pliszka swój ogonek chwali.
Kilka postów wyżej mamy np.:"[...]nie ma co się sprzeczać ,lexus jest najlepszy i tyle[...]"
Ronin pisze: Bez obrazy ale, co do zachłystywania się, to poczytaj posty na innych forach to jest dopiero ślepa wiara
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 4&t=172772
Tak jest na prawie każdym forum...
Nikt nie twierdzi, że Lexus jest mało atrakcyjny. Celem zwrócenia uwagi na to, że inne marki również istnieją i mogą być konkurencyjne pod pewnymi względami...
Ja mając pewną nadzieję na stanie się posiadaczem większej, bogato wyposażonej kanapy, z benzynowym V8 (w ostateczności V6) i automatyczną skrzynią biegów oraz nadzieją na odwiedzanie dobrego serwisu raz do roku by wymienić płyny, zrobić przegląd oraz dokonać ewentualnej niezbędnej naprawy bądź wymiany, spoglądam w kierunku LS430 od września 2003 wzwyż ewentualnie GS430. Ale nie ogłaszam całemu światu, że LS430 nie ma konkurencji, bo reszta to cieniasy... na A8, BMW7 czy S-klasse a nawet XJ-a też spoglądam... Nie interesują mnie funkcje reprezentacyjne auta czy kłócie sąsiadów czym to ja nie jeżdżę... Po prostu zawsze miałem auta, które czymś się wyróżniały i nie można ich było zobaczyć co pol godziny na ulicy. I nie chodzi ani o kaszaniaste 22 calowe felgi, dołożone kompresory czy pieski kiwające głowami na tylnych półkach...
Główne minusy Lexusa dla mnie - to serwis, stylistyka zewnętrzna oraz nijakie wnętrze, ewentualne problemy z dostępem do części zamiennych, nie wiem czy wejdzie do garażu ;)
Ode mnie to chyba tyle OT...
Mam nadzieję, że więcej będzie postów mówiących jakie są plusy dodatnie a jakie ujemne Lexów i porównania do aut innych marek a nie haseł typu Lexus jest najlepszy, bo tak i basta...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: wOOx »

A8 ma poważna zaletę w postaci alu nadwozia łatwo wyczaić czy był puknięty :) mój tata miał A8 z 4.2 FSI przez 3 lata 2006( polift). Nie wiele mogę powiedzieć na temat bezawaryjności bo od nowości przez te 3 lata zrobił18 tys. km. psuł się tylko źle zainstalowany antynapad i GPS który notorycznie rozładowywał aku.

A już tak pisząc na temat innych marek polecam forum Hond gdzie właściciele civiców z lat 90 tych roku z silnikami 1.6 VTEC 125 - 160 koni wypisują w dziale street racing. Wydaje im się ze paroma kilogramami różnicy są w stanie wyprzedzić auta np. takie jak GS300 350 czy bmw 540i tym podobne opisując te auta jako krowy. Ja kiedyś mając nowego Type Ra przymierzyłem się do GS450h o ile do 100 nie wyglądało to tak źle to powyżej 100 to już nie było ciekawie. Na każdym forum znajdziecie fanatyków i tyle :) Choć akurat na forum Mazdaspeed nie było tak źle :) Każda próba krytyki danej marki na jej forum to jak włożenie kija w mrowisko :P
Ostatnio zmieniony 26 gru 2011, o 14:31 przez wOOx, łącznie zmieniany 1 raz.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: ledziu »

Wszystkim osobom watpiącym w forum lexa i obiektywność lexusowców proponuje zrobić test.
Przejedźcie się civicem typeR albo celicą TS i wrzućcie temat na forum celicy i hondy w którym stwierdzicie że TyperR, TS dużo bucy i nie jedzie. Gwarantuje wam że wywołacie taką wojnę że po dwóch dniach pod tematem będzie 100 stron wypowiedzi :pala:

[quote="Maciej Loret"]I nie chodzi ani o kaszaniaste 22 calowe felgi, dołożone kompresory czy pieski kiwające głowami na tylnych półkach...
Główne minusy Lexusa dla mnie - to serwis, stylistyka zewnętrzna oraz nijakie wnętrze, ewentualne problemy z dostępem do części zamiennych, nie wiem czy wejdzie do garażu

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100% :ok: chociaż z tym kompresorem to przesada.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: hydrant23 »

jak można przeczytać w powyższych postach nikt nie neguje(a raczej się nie nabija) z niemieckiej konkurencji (co jest mocno teraz modne i w sumie się ja z tym zgadzam w wielu kwestiach - nasłuchałem się o tych autach od znajomych posiadaczy i drobnych usterek skrzyń w a6 , turbo w tdi o mercach nie wspomnę...) ,

pewnie się powtórzę , ale na plus znaczka L to przede wszystkim unikalność na drogach , wykonanie i bezawaryjność(is -troszkę zaniża)
ja również wybieram zawsze auta z takich co się o nie nie potykam idąc po chleb i jak na razie Gs mnie mocno zadziwia wykonaniem i bezawaryjnością no i unikatowością, osiągi rzecz względna (jak na tę chwilę 222KM to trochę mało , ale nie powiem że nie da się tym sprawnie poruszać)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości