POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: wOOx »

hydrant23 pisze: pewnie się powtórzę , ale na plus znaczka L to przede wszystkim unikalność na drogach , wykonanie i bezawaryjność(is -troszkę zaniża)
Chyba ten w dieslu !
qlmate
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:16
Model Lexusa: rx330
Skąd:: SWE
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: qlmate »

wOOx pisze:
hydrant23 pisze: pewnie się powtórzę , ale na plus znaczka L to przede wszystkim unikalność na drogach , wykonanie i bezawaryjność(is -troszkę zaniża)
Chyba ten w dieslu !
Myślę, że nie tylko.
Wnętrze nowego isa niestety jest bardziej plastikowe, zabawkowe od aut z zachodniej granicy.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: klexus »

Panowie prosta sprawa stać Nas na to co kiedyś było tylko marzeniem dla wielu z Nas. Nowy IS plastikowy, ale tak musi być bo konkurencja schodzi z ceny,
A porównania tego typu są bez sensu. Jednym podobają sie blondynki innym czarne , wysokie szczupłe, innym puszyste rude. Ja wcale nie uważam że Lexus jest najlepszy.
Jest dobry lubię go bo jest go mało na drogach i przez to nie jest nudny
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: michal_5000 »

Ja tez lubie Lexusa (mowie o modelach z konca lat '90) za pewna egzotyke, prostote w porownaniu z niemieckimi autami premium i podobno niezawodnosc (zobaczymy jak w praktyce). Ponadto jestem zakochany w zegarach Optitron :) plus wiele sobie obiecuje po 2JZ.

Nie przeslania mi to jednak faktu, ze Lexy (znow - mowie o modelach, o ktorych cos wiem) sa wyposazone raczej podstawowo w swojej klasie a jakosc wnetrza jest moze i "premium" - ale raczej jak na standardy amerykanskie a nie europejskie. I jesli ktos twierdzi inaczej to albo jest slepy albo nigdy nie siedzial w BMW E38, E39, Mercedesie W126, W140, Audi A8 D2 czy Jag'u X308.
Awatar użytkownika
Artur_Alpida
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:06
Model Lexusa: SC 430 oraz GS 300
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Artur_Alpida »

Ja moge wypowiedziec sie co do IS 250 kotra GS 300

nie ma porównania co do, komfortu jazdy, GS wygrywa - musle że to z powodu długości. i chyba tez we wszystkich innych kategoriach

IS ma piękne propowcje sedana - GS to taki sedan lekko ukryty - jakby liftback

Jest jeszcze coś czego nikt nie poruszył do tej pory na forum - GS nie jest kobiecy - on jest poprostu męski- nie wydaje mi się by jakaś kobieta sam z siebie kupiła GS-a
dla kobiety proponuje IS-c , SC -430, lub chyba juz bardziej IS -

ale byc może ja jestem tylko meskim szowinistą
Artur
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: maniek_ls400 »

michal_5000 pisze:Ja tez lubie Lexusa (mowie o modelach z konca lat '90) za pewna egzotyke, prostote w porownaniu z niemieckimi autami premium i podobno niezawodnosc (zobaczymy jak w praktyce). Ponadto jestem zakochany w zegarach Optitron :) plus wiele sobie obiecuje po 2JZ.

Nie przeslania mi to jednak faktu, ze Lexy (znow - mowie o modelach, o ktorych cos wiem) sa wyposazone raczej podstawowo w swojej klasie a jakosc wnetrza jest moze i "premium" - ale raczej jak na standardy amerykanskie a nie europejskie. I jesli ktos twierdzi inaczej to albo jest slepy albo nigdy nie siedzial w BMW E38, E39, Mercedesie W126, W140, Audi A8 D2 czy Jag'u X308.
A czego nie ma lexus w swoim podstawowym wyposażeniu ? Jeśli wspominasz o A8 to postaw go przy LS430/460/600 a nie przy GS. Nie bierzesz też pod uwagę, że w lexach za dużo nie można podokładać wyposażenia w czasie zakupu w salonie z jednego powodu - z fabryki wyjeżdża prawie 'full wypas' - łącznie z podstawowym zawieszeniem pneumatycznym za co u konkurencji wykłada się grube tysiące/dziesiątki itp.
Niemieckie modele są częściej odświeżane i może z tego powodu wydaje się, że ilość gadżetów jest większa...
Z niezauważonych może ciekawostek - poprzednie moje auto - LS400 produkowany od końca 1997 roku - miał dotykowy kolorowy wyświetlacz (!) pozwalający na sterowanie audio, klimą i z navigacją z trybem voice a nie strzałek jak niemieckie blaupunktopochodne wyroby z tamtych czasów.
VW zaczęło jakiś rok temu reklamować rewolucyjny (ich zdaniem) system automatycznego parkowania - pamiętasz kiedy i w jakim aucie pojawił się fabrycznie jako pierwszy ? Moim zdaniem był to :LEXUS: LS460/600 od dnia premiery czyli początek 2007 itp.
Nie jestem lexusowym szowinistą, ale uważam, że te auta są wyposażone ponadczasowo (skrzynia 8 biegów - najpierw obrzucona komentarzami PO CO ? a teraz proszę bmw X6 ma taką na pokładzie itp.). Stary LS430 - system bezkluczykowego otwierania, zamykania i uruchamiania auta (smart system) pojawił się w nim od 2001 roku - wydaje mi się, że też ładne lata przed innymi markami ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: lassar@tlen.pl »

Kupilem Lexa bo mi sie znudzila niemiecka "technologia". Pokladalem w nim wielkie nadzieje. W tej chwili na codzien uzytkuje 2 SUVy - RH400h i X5 E53 4,8is. Od dwoch tygodni Lexa odpalam tylko jak mi sie przypomni, ze stoi na podjezdzie. X-a tankuje co drugi dzien. Jak znajde czas to opisze dlaczego tak jest. Napisze prawde. Bo tak naprawde Lex to nie jest zle auto. Na tle Hyunadaia czy Peugeotow nawet fajne. Ale do BMW jednak mu daleko. Nie mowie tutaj o wykonaniu, materialach czy skrzypiacych bagaznikach - mowie o ergonomi, uzytkowosci i ogolnym funie z jazdy. Co do aut w klasie BMW serii 3 - mam do dyspozycji 320d z 2006 roku, Exceo z 2010 i Avensisa z 2010. I taka kolejnosc zachowajmy.
Takze jesli ktos bedzie chetny wymienie wam wszystkie wady i zalety czy to RXa czy Avensisa na tle niemieckiej konkurecji.
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: bedok »

napisz prosze, bardzo mnie interesuje (i pewnie nie tylko mnie) opinia uzytkownika, to zupelnie cos innego niz test w np ''auto swiecie''.
A jak wypada porownanie awaryjnosci i kosztow serwisu ?

Pozdrawiam
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: lassar@tlen.pl »

porownanie BMW X5 4.8is 2004 rok z RX400h 2007:

1. Wykonanie (materialy)
Bmw - najwyzszej klasy "miekkie" plastiki, sietnej jakosci skora. Najwiekszy sprzedawca swiata aut premium i to widac.
Lex: - rownie swietne materialy. Prawdziwe drewno na kierownicy i galce biegow. Zastrzezenia - drewno ulega odksztalceniu przy kazdym kontakcie z obraczka np. no i powoduje to nierowna powierzchnie i widoczne wglebienia. Z plastkiow schodzi lakier. Wyglad plastikow troche tandetny. Skora miekka w dotyku i bardzo przyjemna - niestety rowniez duzo bardziej podatna na zniszczenie niz w BMW - mam juz dziurke na prawym siedzeniu, a na tylnym, na szczescie szybko sie kapnalem - fotelik dziecka odcisnal dwie linie. Zeszlo po jakims miesiacu.
Zapach wnetrza (dla mnie bardzo wazne kryterium, a nie uzywam choinek) stanowczo dla BMW. W Lexie troszke mi traci akwarium :)

2. Ergonomia:
Zacznijmy od Lexa - swietne siedzenia. Moim zdaniem wygodniejsze niz w BMW i mniej sliskie. Widocznosc - prawie remis. Przynajmniej patrzac do przodu i na boki. Do tylu Beema deklasuje Lexa.
Obsluga uzadzen - to co wazne w Beemie zawsze pod reka i mozna w grubej rekawicy narciarskiej wszystko zrobic. W Lexie niby podobnie ale np. wlaczniki ogrzewania siedzen to jakis zart. Jak juz jestesmy przy ogrzewaniu siedzen - w Lexie siedzenie nie grzeje cala powierzchnia, ma wyczuwalnie cieplejsze i chlodniejsze strefy. Mnie to wkurza. Grzeje troche szybciej od BMw ale z kolei w niemcu jest dokladniej i milej.
Duza wada Lexa to nawigacja - jak ktos juz zakuma ta logike - jest calkiem znosna, ale w porownaniu do dostepnych na rynku....

Bagaznik jest wiekszy w Lexie ale sposob zaladunku - znow wygrywa BMW. Tylna klapa dzielona z mozliwoscia zrobienia laweczki bezcenne - ja narciaz wiec dla mnie to ma znaczenie. Skoro juz o nartach mowa - worek na narty w Beemie to wielka zeleta.
Reasumujac - bardziej pojemny Lex. Ale bagaznik bardziej sciety.

Manewrowanie samochodem:
Lex jest dluzszy. Brak pipczykow z pdc rekompensuje niby kamera. Ale tak naprawde nijak ma sie do latwosci w manewrowaniu BMW. Skret, wyczucie dlugosci, widocznosc do tylu - wielka przewaga BMW.

Prowadzenie:
Lex zestrojony na rynek amerykanski jest. Troche buja ale w granicach przyzwoitosci. Predkosc ograniczona do ok 210 km/h. Swietnie sie jezdzi do ok 180 km/h. Potem zaczyna irytowac dzwiek silnika. Ogolnie cisza w samochodzie to wielki plus. I ta miekkosc majaca znamiona delikatnosci.
Najwieksza wada: uklad kierowniczy. A mianowicie: przy ostrym przyspieszaniu oprocz stalego wycia silnika (strasznie irytujacy dziwek dla mnie) dochodzi zygzakowanie. Jezeli dojda do tego koleiny robi sie niebezpiecznie. To auto nie ma prwadziwego napedu na cztery kola i to czuc. Wyczucia ukladu nie ma bo uklad jest elektryczny. Podobnie z ABSem. Ze dziala wiemy tylko dlatego, ze mruga jakas kontrolka pedal hamulca jest nieruchomy.
Osiagi calkiem przyzwoite, spalanie tez.

BMW : superprecyzyjny uklad kierowniczy + adaptacyjne pneumatyczne sportowo zestrojone zawieszenie ktore dodatkowo sie nie tlucze na dziurach. Pierwsza klasa. Do tego auto nie rusza, tylko sie katapultuje. Spalanie po miescie okolo 18 litrow (do 20 zima). Przy 120 km/h spali mniej niz Lex. Do tego jest gaz...
Silnika nie oceniam bo to nie fair. V8 zawsze wygra dzwiekowo z hybryda :). Zreszta osiagami tez.

Krotkie podsumowanie:
Za BMW
1. prowadzenie
2. wykonanie
3. sprzet grajacy
4. nawigacja
5. praktycznosc w codziennym uzytkowaniu
6. skrzynia biegow
7. mozliwosc wylaczenia systemow poslizgowych
8. pdc :)
9 stanowczo ESP (DSC) duzo lepiej dzialajace i lepiej kontrolujace to co sie dzieje mimo ze mozna sie troche poslizgac jak ktos chce

za Lexem

1. pojemnosc
2. wygoda siedzen
3. cisza na miescie
4. Bardzo dobre swiatla.
5. Niezle hamulce choc latwiej je dozowac w Beemie.
6. dotykowy panel jest fajny.

Nieocenianie:

przyspieszenia, osiagi - nie ma sensu
wyglad zewnetrzny - kwestia gustu
ekologia

Najwieksze wady

BMW
zla opinia o uzytkownikach :)
podobno drogie w eksploatacji
wysoka cena odkupu auta w niezlym stanie
mozliwosc latwego trafienia na sztrucla po przejsciach

Lex
uklad kierowniczy
dziwnie dzialajace uklady bezpieczenstwa - zdazalo mi sie obrocic na sniegu w miejscach w ktorych nie ma za bardzo to sensu
klimatyzacja w trybie auto - bez mozliwosci zamkniecia 2 wylotow co powoduje przeciagi w samochodzie
wkurzajace kontrolki - np brak plynu w spryskiwaczach oznajmiany jak conajmniej uszkodzenie skrzyni biegow :)


To co mnie najbardziej wkurza to drobnostki - miejsce gdzie trzeba nacisnac jak sie chce zatankowac, miejsce gdze jest wylacznik tylnej klapy, zywotnosc akumulatora i dostepnosc zamiennikow, poszukiwania spalonego bezpiecznika (trzy skrzynki i dalej nie wiem gdzie jest), skrzypienie tylnej klapy,koniecznosc wykonywania dziwnych procedur po zmianie aku itd...

Ocena moim zdaniem rzetelna, bez uwzgledniania osobistych sympatii. Przynajmniej sie staralem :)
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: bedok »

bardzo ciekawe i fajnie napisane porównanie, dzięki ! :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość