POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: janasek »

doris36 pisze:...Tu pytanie do wszystkich.
Wspominaliscie o kruczkach cenowych przy zakupie niektorych czesci w ASO Lexusa.Tzn.o ich kosmicznych cenach.Czy i IS250 ma takowe niespodzianki?JAKIE? :angry:
Z kosmicznych cen, które przychodza mi teraz do głowy:

Reflektor ok 4,5k zł wersja Luxury
Kamera cofania: 3,5k zł
Dysk twardy/komputer NAVI 7k zł

Może niektórych to nie szokuje ale mnie tak, na pewno znajdzie się więcej takich perełek. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
doris36
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2011, o 10:06
Model Lexusa: gs300
Skąd:: legnica
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: doris36 »

janasek pisze:
doris36 pisze:...Tu pytanie do wszystkich.
Wspominaliscie o kruczkach cenowych przy zakupie niektorych czesci w ASO Lexusa.Tzn.o ich kosmicznych cenach.Czy i IS250 ma takowe niespodzianki?JAKIE? :angry:
Z kosmicznych cen, które przychodza mi teraz do głowy:

Reflektor ok 4,5k zł wersja Luxury
Kamera cofania: 3,5k zł
Dysk twardy/komputer NAVI 7k zł

Może niektórych to nie szokuje ale mnie tak, na pewno znajdzie się więcej takich perełek. :)

Pozdro
Te ceny dotycza IS-a?
hm... :(
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Ralfx »

lepsze perełki można znaleźć w BMW ;D a rzeczy wymienione przez Janaska to sie zawyczaj pokrywa z ubezpieczenia ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: michal_5000 »

Ale co Was tak dziwi??

Może zapytajmy inaczej: u jakiego innego producenta (klasy premium) navi, kompletny reflektor czy kamera cofania kosztują znacząco mniej?? Zresztą przecież tyle samo kosztują te rzeczy jako opcje przy zamawianiu nowego auta.

ASO jest po prostu cholerenie drogie - żadne odkrycie.
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: Maciej Loret »

michal_5000 pisze: Może zapytajmy inaczej: u jakiego innego producenta (klasy premium) navi, kompletny reflektor czy kamera cofania kosztują znacząco mniej??
Pewnie żadnego. W moim aucie (nie premium!) zaliczanym do tej samej klasy co IS (choć w rzeczywistości IS, to przerośnięty kompakt), reflektor kosztuje 60% podanej wyżej ceny.
Różnica będzie natomiast na rynku wtórnym, gdzie wybór zamienników (nowych i używanych) dla niemieckich konkurentów IS-a będzie wielokrotnie większy, o cenach nie wspominając...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: FeniX »

Lorent Ty nadal jeździsz Mazdą 6? pamiętam Cie z forum mazdy...


Jeśli chcesz kupić zadbanego Is-a i z pewnego źródła (zancznie taniej niż 100tys) Is250 automat wersja prestige (kamera cofania , navi, radar tempomatu , itp) w pięknym kolorze bordo ;) to daj znać :P jak znajde uczciwego kupca to przesiadam sie na IS-F ;D
doris36
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2011, o 10:06
Model Lexusa: gs300
Skąd:: legnica
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: doris36 »

Ja raczej skorzystam z programu UZYWANE Z SALONU Lexusa ...
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: wOOx »

doris36 pisze:Ja raczej skorzystam z programu UZYWANE Z SALONU Lexusa ...
Błąd ;)
Mechanizm działa tak :
1) Klient kupił ISa w salonie
2) Serwisował w jednym ASO auto i klient znane pracownikom
3) klient szuka nowego auta związany z danym ASO przyjeżdża i pyta o wycene samochodu
4) podana mu jest cena samochodu gdzie od ceny podanej odliczony jest :
- podatek który musi odprowadzić salon
- prowizja sprzedawcy (x% zysku z auta)
- prowizja salonu do 10-20 % w zależności od tego jak bardzo klient dał się zrobić w ....
5) auto nie jest sprawdzane w żaden sposób oprócz miernika lakieru jeśli jest serwisowane w tym aso ( tak możecie się łudzić dalej że 5 dni rozbierają auto na części zanim dadzą plakietkę lexus select) jeśli jest to auto nieznane danemu salonowi to mogą zrobić pomiary jak na zwykłej stacji diagnostycznej za 30 zł + sprawdzenie vinu i lakier.
6) część aut to auta klientów( znajomych sprzedawców) wystawione tylko grzecznościowo niesprawdzone w żaden sposób

NA PW Ci napisałem coś.
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: FeniX »

no dokładnie woox ;) ale ludzie wiesz jakoś im lżej na sercu jak wiedzą ,że kupuja z salonu ;) Sam sie miałem na tą opcję zdecydować. ale po 1 ceny sporo wyższe niż rynkowe i przypadkiem spotkałem się z właścicielem auta ktore chciałem kupic ;) salon zaoferował mu 65tys za jego IS a wystawił za 89900... swoja droga nie kumam ludzi którzy decydują się auto sprzedać w ten sposób:/. ale ten temat chyba nie od tego.. Zeby nie było całkiem OT to dodam ze cena np reflektora z Lexa i z nowego BMW serii 3 rozni sie o 150zł. :) liczác po stawkach aso Mysle ze pod tym aspektem (czésci) róznice sa niewielkiemi nie ma sensu wybierac auta w oparciu o to... to raczej bardziej kwestia gustu.. BMW piékne z zewnátrz , dobre osiági - w srodku jak stary kredens, na dorgach tego duzo odpowiada kupuj Lexus piekny z zewnatrz i wewnatrz ,conajwyzej przecietne osiagi mala awaryjnosc(o BMW nie pisze bo nie wiem jaka awaryjnosc). lubisz? kupuj. Mercedes?.... jak dla mnie kojarzy sie z ludzmi powaznymi w wieku po 50tce. awaryjnosc duza z zewnatrz ladny w srodku mnie sie wogole nie podoba, osiagi lepsze niz lex. lubisz? kupuj. wszystkie te auta nad ktorymi sie zastanawiasz sa porownywalne i sa w jednej klasie. nie mniej jednak jezeli liczy sie dla ciebie ilosc miejsca na tylnej kanapie npo masz 3 dzieci to is zdecydowanie odpada , w takim wypadku bierz pod uwage GS z lexow (drozszy i brzydszy z zewnatrz od is-a) i jak dla mnie w srosdku tez brzydszy. Nie bez przypadku faworyzuje IS-a (sam stalem przed podobnym dylematem 8miesiecy temu, ale ja juz wiem ze wybralem najhlepiej jak moglem! i jednego co jestem pewnien to nastepny bedzie albo IS-F albo is 350 (tak tak w is250 troszke mocy brakuje) ale napewno bedzie to LUXUS ;)
doris36
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2011, o 10:06
Model Lexusa: gs300
Skąd:: legnica
Kontakt:

Re: POROWNANIE is250 z GS300 oraz BMW320 i Mercedesem C

Post autor: doris36 »

wOOx
feniX
>>>>>>>>hm,obaj macie duzo racji... :scratch:
Musze to przemyslec...
Auto rzadko bedzie wozic wiecej niz 2 osoby wiec ilosc miejsca z tylu jest nieistotna.
Korzystajac z Waszej wiedzy...Co sadzicie o Volvo.Jak dla mnie sa ladne.W sieci i u znajomych czesto slysze ze to...Ford w lepszym opakowaniu.Ale...idac tym tropem to VW i Audi-jest podobnie.Przynajmniej w wersjach na ktore mnie stac:)
W niemieckich rankingach niezawodnosci wypada srednio.
Pzdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości