Różnice między ES a GS

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Sebabukos
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 sty 2012, o 21:12
Model Lexusa: jeszczeżaden
Skąd:: gdańsk
Kontakt:

Różnice między ES a GS

Post autor: Sebabukos »

Witam ponownie,

Mam możliwość kupna ładnego egzemplarza Lexusa ES. Jako że do tej pory szukałem głównie GS, to niewiele wiem o ES. Auta wydają mi się jednak być całkiem podobne (poza wyglądem). Będę wdzięczny za wskazanie różnić pomiędzy tymi modelami.

Pozdrawiam
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Różnice między ES a GS

Post autor: michal_5000 »

Kolegom pomogłoby pewnie, gdybyś sprecyzował o które generacje ES-a i GS-a pytasz... ;)

Ja niestety nie pomogę, bo z ES-em nie miałem do czynienia (kojarzę tylko że to Camry w innej budzie).
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Różnice między ES a GS

Post autor: ledziu »

Podstawowa różnica to rodzaj napędu ES ma FWD i silnik V6 a GS ma RWD i motorek R6 (MK III V6).
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Różnice między ES a GS

Post autor: BeeMiX »

Zupełnie inne auta
Sebabukos
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 sty 2012, o 21:12
Model Lexusa: jeszczeżaden
Skąd:: gdańsk
Kontakt:

Re: Różnice między ES a GS

Post autor: Sebabukos »

Chodzi mi o najnowsze generacje obu aut. Różnią się więc jedynie rodzajem napędu? Czy da się te auta jakoś porównać i stwierdzić który ma więcej plusów? Czy ES był sprzedawany w Polsce (jak sądzę nie i z tego wynika jego niepopularność...)? Czy na forum znajdę jakiś wątek nt. ES'a?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Różnice między ES a GS

Post autor: janasek »

Nie tylko napędem. Inna jest płyta podłogowa, ES jest na podwoziu Camry, inna jest też skrzynia, zawiecha z Camry, natomiast cały GS był projektowany od podstaw (poprzednie geenracje na bazie Toyoty Aristo-jest to to samo tyle że oferowane w Japoni). Moga byc problemy z dostaniem części do ES, szczególnie blacharki i oświetlenia zewnętrznego (mówię o zamiennikach i używkach).

Słabo na forum z info na temat ES szcaególnie najnowszego, musisz poczytac troszke na forach US.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości