IS 220D czy IS 250?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Vegus
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 13:52
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: Vegus »

jesli 220d to tylko po 2008 roku, wczesniejsze modele mialy problemy z glowicą a to praktycznie wymiana silnika, okolo 30k pln
spalanie na trasie przy 130km/h okolo 5l, w miescie da sie jezdzic na okolo 9 bez korków i 12 w korkach

skrzynie biegów sa 3 w is220, jedna strasznie krótkie przełożenie, sup[er dynamiczna ale sie namachasz gałką, druga ma gigantyczną turbo dziurę na 1 i 2, trzecia jest ok, cos pomiedzy pierwszą i drugą - jezdziłem wieloma is220d po kilka tysiecy kilometrow kazdym

dobrze zchipowany is220 jest lepszy od is250

przewaga is250 to automat - jedyna przewaga
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: bedok »

jak odróżnić która skrzynia jest zamontowana ?
czyli w 220d wogóle nie ma automatu ?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: klexus »

Vegus pisze:jesli 220d to tylko po 2008 roku, wczesniejsze modele mialy problemy z glowicą a to praktycznie wymiana silnika, okolo 30k pln
spalanie na trasie przy 130km/h okolo 5l, w miescie da sie jezdzic na okolo 9 bez korków i 12 w korkach

skrzynie biegów sa 3 w is220, jedna strasznie krótkie przełożenie, sup[er dynamiczna ale sie namachasz gałką, druga ma gigantyczną turbo dziurę na 1 i 2, trzecia jest ok, cos pomiedzy pierwszą i drugą - jezdziłem wieloma is220d po kilka tysiecy kilometrow kazdym

dobrze zchipowany is220 jest lepszy od is250

przewaga is250 to automat - jedyna przewaga
a jezdziłeś is250?? i jak ze spalaniem??
tak tylko ze jak w tym dieslu pózjdzie pompa z wtryskami to bedziesz płakał, o diesla trzeba dbac i uwazac na paliwo turbine rozgrzewanie studzenie, po co mi to??
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: ledziu »

Vegus pisze:jesli 220d to tylko po 2008 roku, wczesniejsze modele mialy problemy z glowicą a to praktycznie wymiana silnika, okolo 30k pln
spalanie na trasie przy 130km/h okolo 5l, w miescie da sie jezdzic na okolo 9 bez korków i 12 w korkach

skrzynie biegów sa 3 w is220, jedna strasznie krótkie przełożenie, sup[er dynamiczna ale sie namachasz gałką, druga ma gigantyczną turbo dziurę na 1 i 2, trzecia jest ok, cos pomiedzy pierwszą i drugą - jezdziłem wieloma is220d po kilka tysiecy kilometrow kazdym

dobrze zchipowany is220 jest lepszy od is250

przewaga is250 to automat - jedyna przewaga
Reasumując:
uważaj na skrzynie biegów
uważaj na głowicę
dobrze chipsuj
nie jedź szybko (spalanie)

zapomniałeś o :

wtryski
dwumasa
turbo

reszta jest niezawodna więc faktycznie IS250 ma tylko jedną przewagę automat :biggrin2:
Lex

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: Lex »

OjOjOj ale pojechana po klekocie no ale to już norma że się po toyo diesel jedzie tylko dziwne jest że nigdy tego nie robią użytkownicy tylko osoby nie posiadające tego engine , no dobra to może Ja się wypowiem jako świeży użyt. 220 jestem mega zadowolony niskie spalanie w mieście a trasa to po prostu baja zawsze 6 z przodu , nie wiarygodna cisza w kabinie przy małych prędkościach jak i przy tych większych , na 250 nie będę ani jechał ani zachwalał bo nie miałem takiego w posiadaniu powinni to raczej robić właściciele takich pojazdów jedynie mogę porównać z poprzednimi :LEXUS: . Ostatnio siedział is200 155KM to w porównaniu do 220 straszny zamulacz a posiadam serię bez box-a , wcześniej był gs300 który zbierał się z wiadomych powodów lepiej od 220 ale to tylko tyle komfort i cisza w kabince nie porównywalna naprawdę czuć nowsze i lepsze rozwiązania , tak więc IS MKII to świetne auto bez względu na siedzącą w nim jednostkę lepiej skierować swoją uwagę na historie danego pojazdu np. serwisowanie i bez wypadkowość .
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: forest »

No właśnie Maciek, sam już oglądam 220, ale jak to czytam to strasznie miesza mi w głowie... chu** wie co robić :/
SC430 '2002
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: ledziu »

Panowie pomijając wszystkie kwestie dotyczące jakości trzeba sobie przeliczyć koszty posiadania i użytkowania ISa 220 i 250. Jak mój kolega kupował IS250 to był tańszy o 10-12tyś zł. niż porównywalny rocznikiem 220. Więc tak kolokwialnie ta różnica to 2000l ON. doliczymy jeszcze koszty serwisu które niestety przy dieslu są wyższe i robi się przepaść którą nie jesteśmy wstanie przejeździć.
Co do kwestii jakości mówię to co wiem od pracownika ASO który ma do czynienia nie z jednym silnikiem 220 tylko z dziesięcioma ale miesięcznie i wie ile aut przyjeżdża na short block-a.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: carinus »

Przyjemnośc posiadania wyższego momentu i mniejsze spalanie to przyjemnośc za którą trzeba prędzej czy później zapłacić.Jak porównamy koszty związane z zakupem paliwa i do tego doliczymy ewentualne naprawy diesla to nie wiem dla kogo bedzie korzystne.Ja bym bardzo chciał diesla,jednak sąsiad mechanik cały czas uswiadamia mnie o tym że gdyby miał naprawiać tylko silniki benzynowe to poszedły z torbami.Diesle to teraz żyła złota dla mechaników.
Lex

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: Lex »

ledziu pisze: Co do kwestii jakości mówię to co wiem od pracownika ASO który ma do czynienia nie z jednym silnikiem 220 tylko z dziesięcioma ale miesięcznie i wie ile aut przyjeżdża na short block-a.
ledziu to podpytaj jeszcze kolegę z ASO o stosunek sprzedanych DIESEL do BENZYNY i dyskusja rozwinie się dalej jak mają się np. 10 sprzedanych diesel do 1 benzyny , ja również z chłopakami z ASO na ten temat rozmawiałem i tak właśnie mi to przedstawili
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 220D czy IS 250?

Post autor: klexus »

era porządnych diesli sie skończyła na 1,9tdi, i 2,5 tdi R5, wszystkie diesle 2.o tdi, wszystkie dci i toyoty poza 2.0 (115KM) to tragedia, mam kolege który siedzi tylko w dieslach pompy i wtryski, zaciera łapska tyle ma roboty:)
Normy ekologiczne zmuszają producentów do jak najefektowniejszego podawania paliwa wysokie cisnienie 2400 barów, i brak czasu na testowanie tego przez producenta, bo po co niech ludzie to testują i wychodzi pózniej siadający dwumas, zacierająca sie pompa od paliwa gdzie opiłki dostają sie do wtryskiwacza i zacierają go.
wymiana samych wtryskiwaczy nic nie daje, bo opiłki są w baku i poi 2000km mamy to samo.
Ja sie boje diesla jak ognia:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości