[GS300/430 II Gen] co wybrać

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: michal_5000 »

Oki, wiec musisz sie liczyc , ze V8 bedzie Ci wiecej palil, wiecej kosztowal w czesciach i byl bardziej skomplikowany (wiec i drozszy) w serwisowaniu, niz wszystko do czego jestes przyzwyczajony (zakladam ze nie jezdziles zadnymi wsciekliznami typu Impreza STI). Nie strasze, ale z mojego wlasnego doswiadczenia - tak to wyglada.

Z drugiej strony - bedzie to zauwazalnie lepiej jezdzilo, jesli dotad miales auta w okolicach 200hp. ;)

Ekran dotykowy jest bardzo fajny - steruje radiem, klima, komputerem pokladowym (tak, jest) i teoretycznie navi (nie, nie mozna wgrac map PL).

Co do porownania z wyposazeniem aut niemieckich (mowie o segmencie premium) - calkowicie sluszne spostrzezenie. Choc niektorzy tu maja klopot z przyznaniem tego ;) Z lista opcji bedzie klopot (zauwaz, ze taka lista zmienia sie per rynek i per rocznik). Jednak popatrz po ogloszeniach i bedziesz prawie wszystko wiedzial - lista rzeczy do wyboru w Lexach (zwlaszcza na USA i zwlaszcza z tamtych lat) byla raczej skromna, nic w stylu wyzszych modeli BMW.

Skrzynia biegow dziala jak kazdy Tiptronic/Steptronic - mozesz jezdzic jak zwyklym automatem - albo przelaczyc w specjalny tryb, gdzie zmieniasz samodzielnie (guzikami - "wyzej" i "nizej").
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: rsz1981/2 »

w polifcie masz navi dvd wiec sa mapy PL. Jesli musi dzialac navi to bierz auto po 2001r.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: klexus »

maniek_ls400 pisze:
klexus pisze:2JZ duzo wytrzymalszy motor, tańszy w utrzymaniu, jak się nie mylę bezkolizyjny rozrząd, kultura pracy 5+
UCF30 z tego co słyszałem, droższy w utrzymaniu, słaba dostępność części praktycznie tylko (ASO), spalanie na pewno wyższe jak w 2jz,

teraz zastanów się czego oczekujesz, trochę lepszego przyśpieszenia, kosztem spalania, bo reszta tj buda i wyposażenie jest bez zmian
Co nazywacie kulturą pracy ? Bo ja ciszę na N oraz w trakcie jazdy, brak drgań przenoszonych na budę, ładny 'gang' przy wkręcaniu na obroty.
Dostępność części do 430? Bez problemu - jest kilku gości w PL, którzy mają na stanie kilka silników - rozkładają je też na części. Przy okazji - ja mam takie doświadczenia - zadbane silniki nie padają - olej, rozrząd, płyny na czas i oryginalne filtry..
Spalanie - nie wiem jak się ma 2jz do UCF30 (mam dane z LS430) jeśli ktoś się podzieli realnymi osiągami 2jz będzie można porównać.
kultura pracy to m.in.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lMGH-RMV ... ature=plcp[/youtube]
co do ciszy w kabinie to duża zasługa jest w samym wygłuszeniu, uszczelkach
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: michal_5000 »

"Kultura pracy" to dosc dobrze zdefiniowane pojecie - i odnosi sie do wywazenia silnika i powiazanych z tym wibracji. A to wynika scisle z konfiguracji ukladu korbowego, ktora - jak pisalem - jest najlepiej wywazona w I6 (oraz blizniaczym V12) a nie V8.
tomzi
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2012, o 10:55
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Wałcz
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: tomzi »

na ktoś instrukcję do GS II w PL
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: ledziu »

A więc przyszedł czas porównania GS 300 MKII i GS 430 MKII w podstawowym temacie czyli spalanie i osiągi. Porownanie będzie dotyczyć PB ponieważ narazie nie zamontowałem LPG.
Spalanie sprawdzilem w realu czyli nie według kompa tylko tankowałem pod korek.
Trasa jazda w 3osoby do 120km/h raczej spokojnie bez częstego wyprzedzania GS430 9,3l a GS300 trzeba liczyć 9l natomiast miasto ostre przyśpieszanie, sprawdzanie osiagów :biggrin2: itp. GS430 13,5 l a GS300 12,4 l. Miastowe wartości podane są bez stania w korkach. Chociaż wydaje mi się że z GS300 było troche spokojniej. Więc mozliwie że jak postarałbym się mooocniej to doszedłbym do 13l.

Co do osiagów to jest spora różnica zarówno w odczuciach jak i realnej jeździe. Oczywiscie lepiej wypada GS430 ponieważ fajnie zbiera się od dołu. Wykonałem dwie próby czyli kreska i rolka. W każdym tych przypadków 300ka nie mogla nawet nawiazać rywalizacji pozostając sporo w tyle.
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: michal_5000 »

Wolnossace 300 to wiadomo - po prostu auto o przecietnych osiagach. Co do spalania dodam, ze pewnie rozbieznosc miedzy 300 a 430 pojawilaby sie w regularnej jezdzie w korkach.

Dla mnie ciekawe byloby przetestowanie 430 z podobnymi sedanami z V8. Masz moze jakies porownanie z BMW E39 540i albo Audi S6 lub czyms podobnym?
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: Maciej Loret »

michal_5000 pisze: Dla mnie ciekawe byloby przetestowanie 430 z podobnymi sedanami z V8. Masz moze jakies porownanie z BMW E39 540i albo Audi S6 lub czyms podobnym?
Troszkę tu:
http://www.insideline.com/lexus/gs430/2 ... s-430.html
http://www.autobild.de/artikel/passat-w ... 34838.html
http://www.autobild.de/artikel/gebrauch ... 86017.html
http://www.clublexus.com/forums/gs-seco ... at-w8.html
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: legato97 »

Michal ja wiem, ze Ciebie dalej do BM ciagnie :biggrin2: , ale temat jest tylko o GS :rtfm:
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300/430 II Gen] co wybrać

Post autor: michal_5000 »

Ej Piotrek, bez przesady! :D I wiem ze temat jest o GS, ale sam przyznasz ze porownanie 300 do 430 to raczej malo ciekawe ;) Porownujmy jablka do jablek!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość