Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
sweetepete
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2012, o 22:04
Model Lexusa: lexus gs300 MK2
Skąd:: irlandia
Kontakt:

Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: sweetepete »

Panowie czy uwazacie ze taka zamiana ma sens?
Soarera jeszcze nie ogladalem,facet mieszka 200km od mojego miasta, ale zastanawiam sie czy jechac.
Zapewnia mnie ze auto jest w dobrym stanie tylko uwagi wymaga przednie zawieszenie.
Mam swojego gs300 i odkad go kupilem nigdy nic sie nie stalo.Nie wiem czy ten soarer pomimo swojego wieku
bedzie sie tez dobrze spisywal no i czy 2.5 twin turbo da mi odczuc jakas roznice w osiagach.
Powiem ze gs300 na poczatku robil na mnie wrazenie ale teraz szukam czegos mocniejszego :LEXUS: oczywiscie.
Bardzo podoba mi sie wyglad tego soarera ale jak z jazda? moze ktos mial doswiadczenia z takim autem,
prosze o pomoc. Wstepna ustawka z gosciem w sobote wiec zalezy mi na waszych opiniach.
Auto mozna zobaczyc na stronie: donedeal.ie jest ich tam kilka ale tylko jeden chyba za 3895 euro,ogloszenie z filmikiem.

Dzieki
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: ledziu »

Różnice w osiągach odczujesz i to sporą. Poza tym za parę złoty możesz dołożyć trochę pałera (prawie jak cips tuning) i już jest elegancko :biggrin2: . A jak Ci się to znudzi to tylko Twój budżet może ograniczyć możliwości rozbudowy auta bo są naprawdę imponujące.
Trwałość motorowni jest gitarowa czyli nie psuje się.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: janasek »

Ja mam SC400, w zasadzie jest to to samo ale z motorem 4,0 V8. Auto w zasadzie na lato, zime przestało w hangarze pod pokrowcem, mam go 2 rok i żadnej awarii nie miałem. 2,5 litra ma spore możliwości rozbudowy, dwie turbinki warto zastąpić jedną z uwagi na to że po kilkunastu latach potrafia juz puszczać olej a big single jest bardziej wydajna i podatna na modyfikacje. Auto jest świetne, komfort i właściwości jezdne są bardzo fajnie, ale trzeba pamiętać że to są juz prawie 20 letnie auta.

Ten egzemplarz, który znalazłeś jest drogi, ja bym poszukał coś o połowę tańszego i sam go dogłaskał tak jak bym tego sobie życzył. Wtedy masz kase na takie naprawy i mody jakie trzeba i jak chcesz.

Jezeli jeździsz GS-em na codzień, w moim przekonaniu taka zamiana nie ma sensu. tTo jest auto typowo do zabawy a nie do wożenia rodziny. Ale jeżeli się zdecydujesz na pewno będziesz miał kupe fanu z takiej zamiany. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: Ralfx »

Ja jeździłem Soarerem z TEMS, bardzo fajnie sie prowadzi, znacznie lepiej jak SC300 i SC400. W serii z automatem koło 6.0 do setki jak w miare zdrowa jednostka, całkiem fajne daje todoznania z jazdy :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
sweetepete
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2012, o 22:04
Model Lexusa: lexus gs300 MK2
Skąd:: irlandia
Kontakt:

Re: Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: sweetepete »

janasek pisze:Ja mam SC400, w zasadzie jest to to samo ale z motorem 4,0 V8. Auto w zasadzie na lato, zime przestało w hangarze pod pokrowcem, mam go 2 rok i żadnej awarii nie miałem. 2,5 litra ma spore możliwości rozbudowy, dwie turbinki warto zastąpić jedną z uwagi na to że po kilkunastu latach potrafia juz puszczać olej a big single jest bardziej wydajna i podatna na modyfikacje. Auto jest świetne, komfort i właściwości jezdne są bardzo fajnie, ale trzeba pamiętać że to są juz prawie 20 letnie auta.

Ten egzemplarz, który znalazłeś jest drogi, ja bym poszukał coś o połowę tańszego i sam go dogłaskał tak jak bym tego sobie życzył. Wtedy masz kase na takie naprawy i mody jakie trzeba i jak chcesz.

Jezeli jeździsz GS-em na codzień, w moim przekonaniu taka zamiana nie ma sensu. tTo jest auto typowo do zabawy a nie do wożenia rodziny. Ale jeżeli się zdecydujesz na pewno będziesz miał kupe fanu z takiej zamiany. :)

Pozdro
Auto ma byc dla 2 osob czasami ktos wiecej,ale na codzien tylko 2 osoby.No jedyna moja obawa to rocznik.
Pojade go zobaczyc tylko moze powiesz mi jak sprawdzic czy ta turbina puszcza olej.
Dzieki za podpowiedzi panowie.
W sobote wycieczka moze jeszcze na cos innego warto zwrocic uwage?
Zalezy mi na tym zeby byl power. Gs300 fajny ale juz.......czas na cos z wiekszym kopem
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: BeeMiX »

Za takie pieniadze szukaj juz cos poliftowego jak ten http://www.ebay.co.uk/itm/Lexus-toyota- ... 3f158d2cd9

A wiec tak.
Ciezko bedzie zeby komfortowo 2 dorosle osoby podrozowaly z tyłu

Bagażnik jest mniejszy niż może się wydawać, kiedyś podwoziłem koleżankę z jej mała siostrzenicą i nie mogłem włożyć do niego wózka

Bardzo komfortowe auto na trasie, wg mnie nawet bardziej od GSa.

Nie ma wiekszych bolaczek tych aut, to solidne samochody, mam swojego od prawie 5 lat i zadnych powazniejszych problemow.

Mojego SC przelozylem wlasnie na 1JZGTE + automat wiec mam to samo auto tylko z kierownica po wlasciwej stronie. Zrobilo sie troche szybsze, bo teraz musi miec kolo 5.9-6.1s do 100. Jechalem moim Soarerem pare km, tez byl starszy rocznik jak ten z ogloszenia i wg mnie nie byl tak dobrze wytlumiony i komfortowy jak moj SC.

Co do turbin, zobacz czy nie kopci na niebiesko na wolnych obrotach jak jest rozgrzany albo przy przyspieszaniu. Na zimnym przy odpaleniu ma prawo zakopcic a potem kopcic leciutko na biało zanim sie rozgrzeje.

Aha, i spalanie bedzie mniejsze jak w GS300
sweetepete
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2012, o 22:04
Model Lexusa: lexus gs300 MK2
Skąd:: irlandia
Kontakt:

Re: Zamiana gs300 2002r na soarer 2.5 twin turbo

Post autor: sweetepete »

ten z ebay'a fajny ale 2 razy drozszy,ja sie chce zamienic a nie kupic,pojade zobaczyc tamtego
na ilosci miejsca mi nie zalezy,jak komus ciasno to niech jedzie autobusem :biggrin2: ja siedze zawsze
za kolkiem :dance3: jak bedzie wszystko ok to zamieniam,zobaczymy w sobote dam znac czy byl bigdeal

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości