IS 200 kupno za ok 20tys

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Lenny
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 cze 2011, o 12:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Odp: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: Lenny »

Do 20k spokojnie dostaniesz is200
Dobry gaz to koszt ok. 3600-4000 + przegląd ok150pln - orientowałem sie, bo sam sie zastanawiam czy nie założyć.

Żeby być szczerym to kilka wad is200:
- kiepski widok na światła na skrzyżowaniu, is ma małą przednia szybę i bynajmniej mnie jak podjadę pod linie na skrzyżowaniu wszelkie sygnalizatory giną z widoku i musze sie wychylać
- zawiasy tylnej klapy w sedanie, mega zło, niby wejdziesz z bagażem ale jakie zdziwienie cie ogarnie jak będziesz próbował zamknąć klapę ;) zawiasy potrzebują troszkę miejsca w bagaju po bokach, bardzo wkurzające.
- brak siłowników maski, no przepraszam ale lexus mógł juz dorzucić te 2kg do tych 1,5t, wstyd.
- napęd na tył mimo swoich zalet potrafi przeszkadzać - latem spróbuj wycofać skręcając na takim piasku ala plaża, robisz pług z przednich kol i dobranoc, zima znowu gorsze prowadzenie, tam gdzie przednionapedowkę uratujesz kontrami i dobrym operowaniem gazem tak z tył napędem tylko w zasadzie modlitwa, na szczęście is maja kontrole trakcji (choć tez nie bez wad) i przy odrobinie rozsądku nie jest zima wcale źle :)
- za slaby silnik przy niskich obrotach, paradoksalnie zima ułatwia jazdę z napędem na tył ;)
- brak komputera podroży za to jest wskaźnik chwilowego spalania
- nawi bezużyteczna w Polsce, nie ma map.

Zalety:
- Zawieszenie dla mnie idealne, nie za twarde i nie za miękkie
- Prowadzenie
- dźwięk silnika
- nie tylko w is ale składane elek. Lusterka - gdzie ja sie nie przeciskałem :)
- zegary i mimo wszystko wnętrze
- szybko sie nagrzewa zima i dobre działanie klimy latem
- dużo miejsca pod maska i generalnie konstrukcja przyjazna mechanikom
- b.niska awaryjność w zasadzie eksploatacja czyli zawieszenie, hamulce,
- dobre fabryczne audio
- Tanie części na giełdzie bo nie ma popytu
- części ze sklepu w normalnych cenach, niestety gorzej dostępne np. zapomnij o filtrach w norauto czy żarówkach na stacji.
- zerowe zużycie oleju po 200k o czymś swiadczy :)
- zabezpieczenie antykorozyjnie nadwozia

mimo wszystko ja uważam, ze warto :)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: michalm320 »

Wahacze z tego co czytałem można regenerować. Poza tym ta firma oferuje dużo części http://eurotradeplus.pl/WPMain.aspx?lang=00
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: tomekb »

michalm320 pisze:Wahacze z tego co czytałem można regenerować. Poza tym ta firma oferuje dużo części http://eurotradeplus.pl/WPMain.aspx?lang=00
Dokładnie wszystkie regenerowac mozna
Lex

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: Lex »

dS pisze:za 20k zł spokojnie znajdziesz zadbanego IS200 00/01r.
za 20k zł to spokojnie zakupisz ostatnie larwy z tego modelu 04/05r. a to że piszą w ogłoszeniach wiecej 30-33k to kompletnie nie ma znaczenia właściciele chętnie zejdą nawet 10k zł z ceny bo klientów jest na te auta bardzo mało bo to egzotyczne auto na naszych drogach a to właśnie przekłada się na jego cenę i sprzedaż , ceny tego już dość starego auta np. w roczniku 99/00 schodzą już poniżej 3 tys. euro w EU również i PL , dodam od siebie że jest to naprawdę bez awaryjne auto z mocnymi blachami
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

To że ekskluzywne to mnie nie odstrasza Alfa 166 to też nie mały rarytas na drogach, w moim dużym mieście nie ma ani jednej sztuki albo ktoś jeździ nią tylko po obrzeżach;) Ja sobie zamarzyłem auta nietuzinkowego, dla którego wiek nie ma znaczenia bo zawsze będzie przyciągał oko(nie złodzieja). Wygląda zgrabnie i ciekawi mnie napęd na tył, czy dla człowieka który nigdy takowego nie prowadził będzie to coś skomplikowanego aby się przestawić? Czy tyłek ucieka na rondzie po deszczu?
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: dead_beat »

migcool pisze:czy dla człowieka który nigdy takowego nie prowadził będzie to coś skomplikowanego aby się przestawić? Czy tyłek ucieka na rondzie po deszczu?
sam nie ucieka, nie ma opcji, trakcja działa, ale jak na mokrym dociśniesz gaz i strzelisz ze sprzęgła... trakcja zadziała dopiero jak już zawrócisz ;-) dla mnie jest to bardzo fajne ;-)
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

Ok to już wiem że silnik bezobsługowy (oprócz części eksploatacyjnych wiadomo), blachy jak nie bity to są nie rdzewiejące, a zawieszenie nie dostałem konkretnej odpowiedzi, czy jak będę często jeździł po kocich łbach to szybko się sypnie? Jak to się ma do zawieszenia Audi gdzie występuje wielowachacz aluminiowy? Skrzynia rozumiem manual nie do zdarcia, automat mnie nie interesuje, spalanie duże ale akceptowalne (rozumiem 6 garów to trzeba zalać) ale i tak mniej pali jak 6 ułożona w V :smile:

Jeszcze bym chciał wiedzieć jak wygląda spasowanie plastików we wnętrzu? Czy trzeszczą na nierównościach? Jak ten motor brzmi? Nie miałem okazji posłuchać nigdzie takiego silnika.
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: Bania »

Co do brzmienia motoru to jak na dwu-litrówkę na pewno będziesz zadowolony, może nie to co 3.0 V6 w 166, ale jest naprawdę przyjemnie :ok2:
Plastiki raczej nie trzeszczą, przynajmniej u mnie.
Jedyne co mnie niepokoi to zmechacona alcantara na fotelach... Jak kupowałem 12latka to wyglądała jak nowa, a po pół roku jazdy wygląda coraz gorzej... Ktoś się wypowie na ten temat?
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

A gdyby oddać do tapicera i jakaś skórka do auta? Czy to za wysokie koszta by były?;)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: janasek »

migcool pisze:...? Skrzynia rozumiem manual nie do zdarcia, automat mnie nie interesuje, spalanie duże ale akceptowalne (rozumiem 6 garów to trzeba zalać) ....
Skrzynia w IS200 lubi haczyc na pierwszych dwóch biegach więc nie wiem czy w przyszłości nie znaczna czasami padać. Automat jest ospały ale wytrzymały nawet ich troszke jest. Tomekb w białąsie ma AT i nie narzeka a ma chyba już sporo nalatane. Jeszcze nie słyszałem o awarii/hałasowaniu automatu...
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, o 19:59 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości