IS 200 kupno za ok 20tys

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

Witajcie, do tej pory myślałem o autach Audi A6 C5, Volvo S60, Mazda 6, Alfa 166 3.0, teraz napotkałem na Lexusa IS200, który to bardzo mi się spodobał. Czy mając do wydania na sam zakup auta 20tys zdołam kupić zadbany egzemplarz? Jaki koszt LPG do tego autka? 6 garów w rzędzie to jak narazie dla mnie nowość :blush:
czaqu
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:34
Model Lexusa: Poluje...
Skąd:: Elbląg
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: czaqu »

Stoje również przed tym samym zadaniem... z tym, że ja kupuje jesienią ale od stycznia śledzę forum by wszystkiego się wywiedzieć.

Na pewno będzie to IS tylko nie wiem który....??

Powracając do tematu...

is 200 i is 300 aż tak bardzo się nie różnią kwestia wyboru silnika....moc i etc.....

Jeśli chodzi o LPG to tutaj wszystko masz wypisane i podane jak na tacy : viewtopic.php?f=96&t=85

Ja osobiście wziąłbym pod uwagę opcje wyjazdu do Niemcowni...

Koledzy niech się wypowiedzą

pzdr.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: dS »

IS200 to znacznie mniejsze autko od A6, S60 czy 166 jeśli już interesujesz się LEXem to raczej rozejrzyj się za GS300
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

Tak IS 200 jest mniejszy ale jeśli autko okaże się ok i za 20tys kupię jakiś zadbany egzemplarz to mogę się poświęcić( jestem młody 22 lata:P:). Domyślam się że koszt utrzymania Lexa IS 200 będzie napewno niższy jak pozostałych wymienionych modeli. GS średnio mi się podoba, bardziej dla starszego użytkownika jest, a IS 200 lub 300 ma to coś co mnie młodego przyciąga. Autko będę kupował na początku lipca, może ktoś będzie chciał sprzedać swojego IS-a?;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: dS »

za 20k zł spokojnie znajdziesz zadbanego IS200 00/01r.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

Może orientacyjnie jesteś w stanie wypowiedzieć się w kwestii komfortu IS-a a takiej Alfy 166 albo Volvo s60? Audi C5 mnie nie interesuje już bo AC mnie zje, a nie od dziś wiadomo że to auto jest chodliwe.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: dS »

z alfą nie miałem do czynienia, S60 może przewyższać nieco komfortem bo jak by nie było szwedzkie auta z tego słyną, ale IS na pewno komfortowym autkiem jest, w swojej klasie OFC, bo do takiego LSa napewno nie ma polotu, i sam byłem zachwycony jeśli chodzi ten aspekt,
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: michalm320 »

Co prawda nie jeździłem autami o których piszesz ale mogę tylko powiedzieć że IS200 nie jest wybitnie komfortowy. Mojego ojca Primera P11.144 jest bardziej komfortowa od mojego IS-a. Primerą po nierównościach się płynie a w IS-e czuć każdą nawet najmniejszą nierówność. Ale z drugiej strony jest to autko o sportowym zacięciu a nie rodzinne wozidełko więc to że jest sztywny jest dla mnie atutem :)
Obrazek
migcool
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: migcool »

Jeszcze nie poczułem jakiegoś wygodnego auta, to moje pierwsze własne auto a do tej pory ujeżdżałem różne Renault z 00r i Passata B5, szczyt to było A8 ale tylko raz i to nie jest mój punkt odniesienia, najwięcej najeździłem się Megane z 97roku i to jest mój punkt odniesienia, auto musi być wygodniejsze i mocniejsze, godzę się ze spalaniem na poziomie 13l, bo biorąc pod uwagę v6 od Alfy muszę się liczyć z jeszcze większym spalaniem. Stoję pod wielkim pytaniem czy wole zwinne autko, lekko utwardzone czy limuzynę, która płynie po nierównościach :mda:


EDIT: Jakie zawieszenie ma IS? Czy jest to jakieś skomplikowane? Ile kosztuje wymiana kompletnego zawieszenia? Wiadomo na naszych drogach jest to dość istotne. :wink:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: IS 200 kupno za ok 20tys

Post autor: LinkPL »

Zawias to wielowachacz, koszt jednej sztuki to jakieś 400 PLN a z przodu jest ich 4 ;) jeśli byś chciał wymienić wszystkie ... Tył to tylko tuleje i jakieś stabilizatory, nie droższe jak w bmw. Wszystko jest do zrobienia ...

Ten samochód nie płynie i płynął nigdy nie będzie, ale na ori zawieszeniu, bardzo ładnie tłumi wszelkie nierówności. Z pewnością jest zwinnym autem i dość wygodnym jeśli siedzisz z przodu ;) komfort to już kwestia podejścia, dla mnie to słowo oznacza szybkie zakręty, a to auto mi je umożliwia ;)
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość