Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

legato97 pisze: Co do spalania to wynik podany przez Macka jest jak najbardziej mozliwy.
.

Pewnie że jest możliwy tylko trudny do osiągnięcia.

[/quote]
LPGK pisze:
DjBakus pisze:A mam jeszcze takie pytanko czy GS 300 jest np jak Audi A6 posiada wielowahaczowe zawieszenie? a jesli tak to ile jest na jednym kole z przdou i z tylu.
Tak jest wielowahacz i dla uzupełnienia powiem, że jest 4 x droższy od audi bo nie ma zamienników, a jak są to nie tanie i cienkiej jakości.
Zapomniałeś dodać że 4xdroższy od audi i 4xmniej wymieniany niż w audi. Porównanie trwałości zawiasu audi do :LEXUS: jest nie na miejscu :biggrin2:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: hydrant23 »

Trochę tanio jak za zadbany egzemplarz moim zdaniem i oby tak było , ja w swoim mam już ponad 270000 na budziku i z zawiasu padają mi tylko sworznie dolne wahacza ok 250zl szt. , reszta jak do tej pory wporzo , zresztą był wątek o awaryjności lexusów w tym gs t3 , przejrzyj trochę forum kolego to sporo dowiesz się o bezawaryjności i bolączkach tych aut , dużo tego nie będzie ponieważ większość problemów wśród L to zdarza się w IS-ach
Lex

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Lex »

ledziu pisze:
legato97 pisze: Co do spalania to wynik podany przez Macka jest jak najbardziej mozliwy.
.

Pewnie że jest możliwy tylko trudny do osiągnięcia.
wychodzi na to że mój GS był popsuty bo palił 17L (MIASTO) nie wspomnę co działo się zimą na częstej ssawce na pewno wynik był lepszy :sarcastic:
pamiętam też letnie recordy np. zejście poniżej 17L to uwieczniłem fotosem 16,4L to był wyczyn 4 szyby uwalone jaja spocone , tak więc potwierdzam jest możliwe bez trudu do osiągnięcia :laugh1:
Obrazek
najlepiej niech właściciele GS-ów podadzą cyferki ile ich lochy jarają z klimą w cyklu miejskim
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

Jesli chodzi o Gs to jest super fajny,wiec teraz zmieniam na taki model a aut juz mialem troche w przedziale 10 tys do 55tys i kasa na czesci sie znajdzie ale nauczylem sie w zyciu zeby nie inwestowac w cos co ledwo kupuje:/ jasne jak padna po 10 tys itp zeby sie chcociaz nacieszyc autem.I po przygodach z Audi A6 C6 2.0TDi (Filtr czastek stalych i turbo) poprostu wole sie popytac zanim podejme decyzje,w Volvo S60 tez robilem zawieszenie koszt 2500zl i ok ale wczesniej posmigalem ponad 50tys km.Czy znajde tutaj na forum sklepy w ktorych mozna zobaczyc ceny za czesci oryginalne i zamienniki? bo pytalem kilka osob i powiedziano mi zeby kupowac w iParts
czy sa lepsze sklepy ktore moga dac rabaty itp???
I chyba najlepszym sposobem jest kupowanie poprzez swojego mechanika bo wtedy wiadomo ze maja wieksze znizki no ale moge sie mylic.

LPGK :pala: z tym VW przegioles :najper: :acute:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2012, o 13:04 przez DjBakus, łącznie zmieniany 1 raz.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

Lex pisze:
ledziu pisze:
legato97 pisze: Co do spalania to wynik podany przez Macka jest jak najbardziej mozliwy.
.

Pewnie że jest możliwy tylko trudny do osiągnięcia.
wychodzi na to że mój GS był popsuty bo palił 17L (MIASTO) nie wspomnę co działo się zimą na częstej ssawce na pewno wynik był lepszy :sarcastic:
pamiętam też letnie recordy np. zejście poniżej 17L to uwieczniłem fotosem 16,4L to był wyczyn 4 szyby uwalone jaja spocone , tak więc potwierdzam jest możliwe bez trudu do osiągnięcia :laugh1:
Obrazek
najlepiej niech właściciele GS-ów podadzą cyferki ile ich lochy jarają z klimą w cyklu miejskim
Wklejka ze zdjęciem komputerka to chyba nie z lexa mkII .
Właśnie poszedłem do swojego lexa MKII V8 zrobiłem zdjęcie kompa i..... nie moge go wkleić :angry: ale nigdy przenigdy nie doszedłem do takich wartości nawet w totalnych korkach. Ostatnie moje wskazania dotyczą pseudo trasy na extremizera gdzie albo stałem w korku albo zapier...(mam swiadków :biggrin2: ) i to w cztery osoby z klimą a spalanie wyszło 12,5-13l w miście dodaje 2l czyli okoł 14,5 l. gdzie co czwartek i niedzielę jestem na cargo i bronię honoru :LEXUS: :laugh1:
No i jeszcze jest ważne to że tankuje pod korek więc wskazania kompa nie sa dla mnie wiążce w 100%.

Oczywiście mówie o jeździe a nie upalaniu....
Lex

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Lex »

ledziu pisze: Wklejka ze zdjęciem komputerka to chyba nie z lexa mkII .
Właśnie poszedłem do swojego lexa MKII V8 zrobiłem zdjęcie kompa i..... nie moge go wkleić :angry:
widzę że nie doczytałeś tematu my piszemy tu o GS300 MKII 1998 r. również jest dla mnie zrozumiałe że nie widzisz na mojej focie wyświetlacza od MKII ale możesz go zobaczyć w realu jak jesteś częstym bywalcem na cargo gdzie Ralf pojawia się GS-em z tym wyświetlaczem

wracając do tematu GS300 MKII 1998 to wiekowy tapczan w dobrym stylu a przyjemność z jazdy nim jest warta nawet 20L na 100KM , polecam ten model z czystym sumieniem tym bardziej że za 15 tys.zł nie ma sobie równych na rynku jeśli chodzi o ten segment aut
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

U mnie ekran wygląda tak (GSMKII z 02r) Wskazania dotyczą ostatniego wyjazdu czyli szybka trasa trochę korków i miasto. Drugi :LEXUS: GS MKII z 99r ma taki sam ekran tylko mniejszy dlatego zdziwił mnie Twój wyświetlacz.
Załączniki
.
.
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Kowal »

Czy GS-y z 98 a 02 roku różnią się silnikiem, skrzynią i innymi rzeczami które wpływają na spalanie ?
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

Kowal pisze:Czy GS-y z 98 a 02 roku różnią się silnikiem, skrzynią i innymi rzeczami które wpływają na spalanie ?
Niczym się nie różnią, co ciekawe mam też GS300 MKI i spalanie jest na poziomie GS300 MKII z 99r. i przy spokojnej jeździe minimalnie mniejsze od GS MKII V8

Wklejam zdjęcia licznika dziennego i paragonu po zatankowaniu pod korek. Więc nie wiem skąd 17l spalania przy nawet ostrej jeździe.

Od licznika trzeba odjąć 1 km

W/g cyferek spalanie wychodzi 12,08 l
Załączniki
paragon.jpg
lex licznik.jpg
Lex

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Lex »

Kowal pisze:Czy GS-y z 98 a 02 roku różnią się silnikiem, skrzynią i innymi rzeczami które wpływają na spalanie ?
ledziu pisze:Niczym się nie różnią,
i wszystko jasne :piwko:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości