Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

A jeszcze jedno wazne pytanie czy sa Lexy eurpejskie w ktorych komputer liczy przebieg w kilometrach? czy Lexus ogolnie liczy przebieg w milach?
ten jest kupowany w DE i predkosciomierz ma zamontowany w kmh pytam bo musze wiedziec.Np Chrysler Pacifica ma w milach i kilometrach obojetnie jaka wersja zreszta byla tylko jedna wiec zza pacyfiku:)
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: angrzeda »

Wersja europejska ma prędkościomierz wyskalowany tylko w km/h. Wskazania przebiegu również... Szkoda że sprzedawca potwierdził stereotyp "handlarza" :angry:, ale nie zrażaj się. Jeśli masz trochę czasu, to szukaj, powodzenia ;)
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

Szukam pewno moze wkoncu znajde zadbany model :beach: a sprzedawca sie okresla handlowce.A jak nie to kupie cos tez fajnego no ale wole lexa;-)
samochod ktory daje wiele satysfakcji z samego posiadania;-)jasne jak kazde inne auto musi sie zepsuc no ale daje cos co czlowieka uskrzydla,pamietam jak mialem 300M wielka duza czarna ciemne szyby i jak wjechalem na stacje benzynowa budzilem zainteresowanie tym autem nawet wlasciciele nowych B..mek patrzyli na ten samochod;-) i jak stala przed domem to ludzie zwracali uwage,pozniej jak bylo Volvo S60 T5 250ps 7/100kmh jak jezdzilem po niemczech na autostradach i jaka frajde sprawialo przegonienie innych samochodow ktore sa uwazane za szybkie lub tez kupowane dla lansu;-) i ospojlerowane na maxa a ze swiatel ostatni :ok: i mistrz jednej prostej bo na zakrecie musi zwolnic.A teraz musze szukac Lexa ktory bedzie naprawde ok.

Jak macie jakies namiary na GS 300 to dawac na pw;)

Pozdro
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

angrzeda pisze: Lex - mój też jest wobec tego zepsuty... Nie mam wyświetlacza, mogę sobie tylko policzyć - wczoraj 370 km (cykl mieszany) i tankowanie do pełna - 54 litry LPG. Wychodzi 14,6/100km... A jeśli jeżdżę więcej lokalnie i na krótkich dystansach to podchodzi do 16 litrów na 100 km.Zazdroszczę i gratuluję ledziu
Ale tu nie ma czego gratulować :biggrin2: bo nie uprawiam ecojazdy i nie zszedłem do 8l.
Podajesz swoje wyniki na LPG a ja na PB. Co do GSa430 to nie wiem bo jest tylko PB ale mojej żony MKI pali 14-16lpg i brata MKII GS300 dokładnie tyle samo może minimalnie więcej ale to kwestia samego kierownika.
Więc wszystko gra :biggrin2:
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: sandr »

ledziu pisze:
angrzeda pisze: Lex - mój też jest wobec tego zepsuty... Nie mam wyświetlacza, mogę sobie tylko policzyć - wczoraj 370 km (cykl mieszany) i tankowanie do pełna - 54 litry LPG. Wychodzi 14,6/100km... A jeśli jeżdżę więcej lokalnie i na krótkich dystansach to podchodzi do 16 litrów na 100 km.Zazdroszczę i gratuluję ledziu
Ale tu nie ma czego gratulować :biggrin2: bo nie uprawiam ecojazdy i nie zszedłem do 8l.
Podajesz swoje wyniki na LPG a ja na PB. Co do GSa430 to nie wiem bo jest tylko PB ale mojej żony MKI pali 14-16lpg i brata MKII GS300 dokładnie tyle samo może minimalnie więcej ale to kwestia samego kierownika.
Więc wszystko gra :biggrin2:
Fakt, od nogi kierownika zależy najwięcej... Swoją drogą, dane które podał angrzeda są zbieżne z moimi wyliczeniami.
Dzisiejsze tankowanie LPG: mieszane 380 km na 52 litrach (13,7 l/100km - w samym mieście bywa ok. 16 l/100km).
Kiedyś (eko trasa) udało mi się zejść ciut poniżej 10 l/100km (tylko po co się katować?), zimy jeszcze nie przerabiałem...
lvlex
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 maja 2012, o 09:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: lvlex »

DjBakus pisze:Witam Panowie!

Wiec tak napisze krotko bo jestem zmeczony dzis wyjechalem z Berlina 0 9 a wrocilem teraz wiec 20:30 :kawa:
A teraz opis pieknego Lexa GS 300 w Szczecinie :doh:

Lakier-troszke porysowany ale to normalne wkoncu 98 r

Srodek dosc zadbany-ale plastiki porysowane

Silnik strasznie brudny jakby jedzil w TERENIE ale zero wyciekow

Samochod po odpaleniu zaczynaja skakac obroty i jak dodalem gazu na P to hmm dziwny stukot i wejscie samochodu na wyzsze obroty ciezkie (Ponoc swiece ale telefonicznie i na ogloszeniu silniczek smiga mmm mniam mniam;-)

Smieszne bo po 10 min i odpaleniu auta nawet nie zdecydowalem sie na jazde probna,samochod niby serwisowany (Co jest potwierdzone w serwisie no ale nie powiedziano mi co bylo robione wiec moze tylko oleje i filtry wiec w dokumencie serwis byl;) ale sprawia wrazenie ze trzeba inwestowac ciezko to napisac co dokladnie mnie odstraszylo...Poprostu glos mi powiedzial Seba uciekaj!!!ten samochod cos naprawde boli :dance:

Wiec pojechalem po jakis 3 h napisalem ze autka nie bede kupowal poniewaz chcialem zobaczyc co bedzie sie dzialo dalej wiec po zobaczeniu auta ustalilem ze przyjade za 3 h i pojedziemy na jazde probna i tak wlasciciel lecial do urzedu rejestrowac inne auto:/

Ale jak napisalem ze nie jestem zainteresowany po 10 min dostaje SMS :secretyb: Panie Sebastianie mam dla Pana mega cene za Lexa :shout: nie spytalem jaka :pala: a teraz widze zmiane w ogloszeniu
za auto chce albo chcial 16900zl po uzgodnieniu tel bylo 15500 a teraz padlem chlopaki juz cena uwaga 14900zl wklejam nowy aktualny link ponizej.

http://otomoto.pl/lexus-gs300-gs-300-al ... 42090.html

Ten samochod jest warty jakies max 12tys i jestem pewien ze trzeba robic zawieszenie,swiece i cos jeszcze napewno! jeszcze podam link do auta w innym dziale zeby ktos kto szuka Lexa nie musial jechac! albo niech ustala nizsza cene...Bo koles telefonicznie sprawia wrazenie uczciwego i wiarygodnego.

Gdyby napisal ze samochod ma swoje wady szybciej by sprzedal to wiem.

A ja mam swojego trupcia i jeszcze bede nim brykal chyba ze znajde Lexa w DE no ale brak czasu na sprowadzanie bo trwa to okolo 1 tydz a kase trzeba zarabiac.

No nic wiec chyba znowu bede czekal 2 lata :piwko: az dolacze do grona ludzi szczesliwych posiadaczy :LEXUS:

Albo kupie VW i bede kozak :dirol:

Ogolnie jestem tak w...ny ze szok no ale mam leszka i warke wiec jakos to bedzie :piwko:

Dzwoniłem do salonu Lexusa w ktorym był serwisowany, faktucznie był. Klocki tarcze oleje w silniku i skrzyni wszystko na czas, rozrzad tez w salonie przy 150 000 ostatnio serwis był w lutym 2011 roku. Z tego co mi mówil hanldarz puka łącznik stabilizatora. Może faktycznie to pierdołki są to porobienia? Tym bardziej że przebieg jest sprawdzony a od ostatniego serwisu to chyba nie mógł zajechać tego auta. Ja myśle że sie wybiore po to auto z znajomym który pracuje w Lexusie w Poznaniu.
Chyba zaryzykuje
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: klexus »

myślę że zakup powinien być udany, co do spalania wszystko zależy gdzie sie jeździ bo ileż można jechać z wciśniętym gazem, śmigam GS300 3 rok i tak trasa spokojnie 11l, a na wsi wychodzi 15-17 ( czyli tak jak miasto bo nie mam tu świateł ale kury, gęsi i typy na łowerach z 3 promilami tak ze muszę praktycznie zwalniać do zera) wszystko na lpg, na Pb 1-2 mniej
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

lvlex ja bylem zobaczylem i nie kupilem;-)nawet nie wyjechalem na droge tym GS no ale moze chcialem autko prawie salonowe za tekie pieniadze :szok:
ale moja omcia wyglada lepiej od tego GS choc autko niby ladne no ale...Tak puka cos i cena byla 16900zl poczatkowa pozniej 15500zl a teraz po mojej wizycie 14900zl
ja powiem tak wiecej jak 12000zl ten samochod nie bedzie warty pamietaj ze puka lacznik tak? a moze wahacz bo wlasciciel jest jedynie sprzedawczykiem autek...
Do handlowca itp jeszcze duzo,oczywiscie jest mily itp ale nie przedstawia stanu auta! skoro po nacisnieciu gazu auto stuka i wchodzi dziwnie na obroty...sie poprostu mowi a nie jedziesz i nagle to i tamto!
Zycze udanego zakupu ale dawaj cene nizsza bo koles ma cisnienie zeby sprzedac zreszta do 27.05.12 ponoc byl ubezpieczony wiec zaplacil ubezpieczenie i znizyl cene...:/i sprzedaje bo chcial bialego lub srebrnego a kupil czarnego :beach:
lvlex
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 maja 2012, o 09:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: lvlex »

A co to może być to pukanie w silniku? I te falujace obroty?
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

Naciskam pedal uslyszalem pu delikatny wiec ok naciskam znowu i znowu puk tez delikatny...
Dodaje gazu delikatnie a obroty maja przeskok! tzn 500-800...Mam swoja omcie i wiem ze przyczyny moga byc takie Sonda,Czujnik walu,Silniczek krokowy,Dysza zawalona,Swiece koszt duzy itp

Ogolnie cena byla 16900zl

Teraz 10000zl ??? NAGLE wiec napisze tak Halol???

Kupujac tego Lexa musimy zrobic zawieche i czujniki;-) wiec koszt okolo 5tys

Jak chcesz to smigaj ogolnie GS ladny:/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości