Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

Lex pisze:
ledziu pisze: Wklejka ze zdjęciem komputerka to chyba nie z lexa mkII .
Właśnie poszedłem do swojego lexa MKII V8 zrobiłem zdjęcie kompa i..... nie moge go wkleić :angry:
widzę że nie doczytałeś tematu my piszemy tu o GS300 MKII 1998 r. również jest dla mnie zrozumiałe że nie widzisz na mojej focie wyświetlacza od MKII ale możesz go zobaczyć w realu jak jesteś częstym bywalcem na cargo gdzie Ralf pojawia się GS-em z tym wyświetlaczem

wracając do tematu GS300 MKII 1998 to wiekowy tapczan w dobrym stylu a przyjemność z jazdy nim jest warta nawet 20L na 100KM , polecam ten model z czystym sumieniem tym bardziej że za 15 tys.zł nie ma sobie równych na rynku jeśli chodzi o ten segment aut
Zwracam honor pobawiłem się wyświetlaczem w GSMKII z 98r i doszedłem do takich kolorów jak na zdjęciu :doh: od razu wizualizacja inna :biggrin2:
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Kowal »

Mam okazję kupić GS-a 300 z 1998 roku, przejechałem się, wszystko gra i jest w porządku.
Zastanawiają mnie dwie rzeczy - pali się kontrolka przeciwmgielnych tylnych, właściciel mówił że to patent na to by się paliły lampki w klapie bagażnika, czy da się to bezboleśnie usunąć ? Nie chciałbym świecić jak festyn ;)
Kolejna sprawa - nie działa ręczny (nożny). Ile może kosztować naprawa takiego czegoś ?

Mam nadzieję niedługo dołączyć do grona posiadaczy L ;)
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: michal_5000 »

Dlaczego festyn? Zgaduje ze ten GS jest europejski i wlasciciel po prostu chcial zeby tylne lampy swiecily tak jak w japonskim (wzglednie amerykanskim).
Anyway, jesli nie mozesz/nie chcesz z tym zyc - byle elektryk bez problemu Ci to ogarnie ;-)
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Kowal »

Po prostu - za dużo światełek i jeszcze paląca się kontrolka ;)
Jeszcze ma spojler, który moim zdaniem za bardzo nie pasuje.

Takie jest moje zdanie, jak kupię GS-a, zrobię co uważam, może to było tylko takie pierwsze wrażenie.
Kaban
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, o 13:11
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Kaban »

Witajcie :piwko:

to mój pierwszy post i od razu pytanie :fiu: nie wiem, czy w odpowiednim miejscu.

Czy mógłby mi ktoś co ma/miał GSa 1/2 generacji jak bardzo różnią się od siebie pod względem komfortu resorowania, wyciszenia wnętrza? A może ma ktoś porównanie do aut z podobnej półki klasowej np e39, e-klasa, s80, a6 ?

Zmieniłbym swoje dotychczasowe Volvo v70 na coś wygodniejszego, cichszego jednak nie chciałbym zbytnio powiększać gabarytów. Na moim celowniku jest Volvo s90 i właśnie Lexus GS 1/2. Wolałbym 1gena ze względu na to, że jednak jest sporo ładniejszy od 2gena. Nie boję się starszych aut. Będę się za nimi rozglądam poza granicą naszego wspaniałego kraju...

Pozdrawiam!

ps. Jeśli nie trafiłem w temat, proszę o podpowiedzi na pw :blush:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: klexus »

Kaban pisze:Witajcie :piwko:

to mój pierwszy post i od razu pytanie :fiu: nie wiem, czy w odpowiednim miejscu.

Czy mógłby mi ktoś co ma/miał GSa 1/2 generacji jak bardzo różnią się od siebie pod względem komfortu resorowania, wyciszenia wnętrza? A może ma ktoś porównanie do aut z podobnej półki klasowej np e39, e-klasa, s80, a6 ?

Zmieniłbym swoje dotychczasowe Volvo v70 na coś wygodniejszego, cichszego jednak nie chciałbym zbytnio powiększać gabarytów. Na moim celowniku jest Volvo s90 i właśnie Lexus GS 1/2. Wolałbym 1gena ze względu na to, że jednak jest sporo ładniejszy od 2gena. Nie boję się starszych aut. Będę się za nimi rozglądam poza granicą naszego wspaniałego kraju...

Pozdrawiam!

ps. Jeśli nie trafiłem w temat, proszę o podpowiedzi na pw :blush:
Z GS-a MK I będziesz zadowolony jednak ciężko wyrwać dobrze utrzymanego, szczególnie skóra na fotelach jest nadgryziona zębem czasu co nie wygląda zbyt estetycznie.
komfort na wysokim poziomie, jakość wykonania praktycznie nie widac zniszczenia nie wycierają sie przyciski radia, klimy itp.
Poszukaj moze ktoś z forum mieszka nie daleko Ciebie wsiądziesz i ocenisz i sporo sie dowiesz
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

klexus pisze:Z GS-a MK I będziesz zadowolony jednak ciężko wyrwać dobrze utrzymanego, szczególnie skóra na fotelach jest nadgryziona zębem czasu co nie wygląda zbyt estetycznie.
komfort na wysokim poziomie, jakość wykonania praktycznie nie widac zniszczenia nie wycierają sie przyciski radia, klimy itp.
Poszukaj moze ktoś z forum mieszka nie daleko Ciebie wsiądziesz i ocenisz i sporo sie dowiesz
Potwierdzam w 100% to co napisał kolega.

Posiadam oba GSy i MKI ustępuje: jakością wykonania, skrzynią biegów, przyśpieszeniem,cenami części (droższe) natomiast jest jeden zasadniczy plus kupując MKI możesz byc pewny że nie ma ich dziesięciu w okolicy a wygląd zewnętrzny jest ponad czasowy.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: legato97 »

Sa zamienniki, a jak nie chcesz ori to regeneracja.
Kaban
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, o 13:11
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Kaban »

Dzięki, dzięki :piwko:

A ma ktoś może porówanie GSa z jakimś autem podobnej klasy? Może jakiś artykulik, którego znaleźć za cholerę nie mogę w googlach.. :scratch: Jak z korozją w mk1? Skórą się nie martwię, ogarniam skórę i lakier sam.

Były dostępne manualne skrzynie biegów? Jak silniki znoszą dodatkowe doładowanie? (Bez większych ingerencji w bebechy) Mam doładowany motor w Volvo i nie wyobrażam już sobie jazdy autem wolnossącym...
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

Kaban pisze:Dzięki, dzięki :piwko:

A ma ktoś może porówanie GSa z jakimś autem podobnej klasy? Może jakiś artykulik, którego znaleźć za cholerę nie mogę w googlach.. :scratch: Jak z korozją w mk1? Skórą się nie martwię, ogarniam skórę i lakier sam.

Były dostępne manualne skrzynie biegów? Jak silniki znoszą dodatkowe doładowanie? (Bez większych ingerencji w bebechy) Mam doładowany motor w Volvo i nie wyobrażam już sobie jazdy autem wolnossącym...
Co do porównania GS z resztą aut tej klasy to każdy ma jakieś inne priorytety i każdemu co innego się podoba więc trudno Ci będzie wyciągnąć wnioski.

GSy seryjnie nie posiadały manuala ale zawsze można :klucz: turbo znoszą nad wyraz dooobrze :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość