chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

nie no wiem ze równicy nie odczuje moze w spalaniu ale chyba też i w komforcie jazdy prawda? no to w górach to współczuje ja jeżdze po całej polsce i wiem jak ejst w górach itp. czy na mazurach te cholerne drugi mają,...a o dolnym śląsku nie wspomne hehe...
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Narf »

lubelak88 pisze:na mazurach te cholerne drugi mają
na mazurach sa bardzo fajne drogi... chyba ze ktos lubi jazde na wprost :)
lubelak88 pisze: lex mi się podoba strasznie jedynie troche spalanie boli
lubelak88 pisze: póki co mnie stać na benzyne więc tylko benzyna mnie interesuje...
skoro Cie stac to co za roznica ile pali?
lubelak88 pisze:a poza tym wolałbym jak juz to sam założyć gaz na gwarancji i bym wiedział na czym stoje bo sam bym wybrał jaka to ma być instalacja
wybor instalacji to nie jest taka prosta sprawa, trzeba miec jakas tam wiedze na ten temat, obstawiam ze Ty takowej nie posiadasz...
w VVTI chyba jest mniejszy problem z tym gazem niz w VTECu
Jestem szczesliwym posiadaczem vti i chcialbym przesiasc sie na lexa, jest na pewno wiekszy komfort, ale myslalem ze osiagi is200 beda niewiele gorsze od mojej hondy, okazuje sie ze sprint do 100km/h hondzie zajmuje 7.8s wg. danych producenta co jest lepsze nawet od is300 ktory ma 8.2s troche zalamka... :doh:
moze troche zbocze z tematu, ale ile dmucha kompresor? moze dolozyc soft turbo ktore dmuchnie troche wiecej na seryjnym dole, moze to pozwoli is200 na "normalne" przyspieszenie?
w moim przypadku przesiadka na wolniejsze auto to troche strzal w kolano, przesiadka na is200 to strzal w oba kolana...
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

jak jeździsz dla frajdy swoim autem to i owszem napsiałem ,że jeżdze do rpacy więc dla mnie to uciążliwe jest na mazurach ...i nie gadaj ,że nie jestes zmęczony po takiej jeździe np 2,5godziny redukowania...

co do spalania stać mnie ale jak sam mowisz o przyspieszeniu cię to boli a mnie to troche boli i też nie chce strzelać sobie w żadne kolano...


co do gazu mam kolege mechanika z hondy który wie więcej niż kolesie co zakładają nawet gaz...i zaufam mu w 100% ale nawet nie myśle o gazie....


ps. po co się czepiać?? założ swój temat
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

Mam do was pytanie ejszcze chodzi mi o wymiane częsci taki jak rozrząd itp. dwumas i zaciski spieczone ile to mniej wiecej kosztuje?? albo zawieszenie jeszcze?
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Narf »

lubelak88 pisze:jak jeździsz dla frajdy swoim autem to i owszem napsiałem ,że jeżdze do rpacy więc dla mnie to uciążliwe jest na mazurach ...i nie gadaj ,że nie jestes zmęczony po takiej jeździe np 2,5godziny redukowania...
jezdze do pracy, wieczorami dla frajdy, dla mnie to przyjemnosc, po 8 godzinach jazdy bylem zmeczony, ale bardziej halasem i brakiem komfortu niz zmiana biegow ;) ale to nie temat o tym...
lubelak88 pisze: co do spalania stać mnie ale jak sam mowisz o przyspieszeniu cię to boli a mnie to troche boli i też nie chce strzelać sobie w żadne kolano...
to zupelnie Cie nie rozumiem, boli Cie to ze lex sporo pali a piszesz ze stac Cie na paliwo.
jak mnie stac na paliwo, to leje do pelna i ogien, nie patrze ile pali, pali tyle ile musi, a jak mnie nie stac to jezdze ekonomicznie albo zakladam gaz. a w is200 to chyba dobra inwestycja, na dynamice sie duzo nie traci, bo i tak jej praktycznie nie ma, a w portfelu cos tam zostanie. oczywiscie to tylko moja opinia, nie zmuszam Cie do zakladania gazu.
lubelak88 pisze: ps. po co się czepiać?? założ swój temat
nie czepiam sie, wyrazam tylko swoja opinie, nie musisz czytac jesli Ci to nie odpowiada
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Marchol »

Narf pisze:na dynamice sie duzo nie traci, bo i tak jej praktycznie nie ma,
Nie przesadzajcie, zarówno w trasie jak i w mieście jest dostateczna ilość mocy aby wykonywać manewry wyprzedzania. A jak się chce więcej wrażeń to SC kupcie i nie będzie problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: elektrownik »

lubelak88 pisze:Mam do was pytanie ejszcze chodzi mi o wymiane częsci taki jak rozrząd itp. dwumas i zaciski spieczone ile to mniej wiecej kosztuje?? albo zawieszenie jeszcze?

Rozrząd zrobiony w Aso Toyota Lublin koszt 900zł troszkę ponad rok temu, koło dwumasowe to według mnie największy wydatek ok. 3500zł a aso na puławskiej do tego sprzęgło także ok 4000zł plus wymiana, zapieczone zaciski zrobiłem sam i kosztowało mnie to ok. 200zł dumki, prowadnice, blaszki... największy problem w zawieszeniu to według mnie tylna tuleja pływająca jest tania ale jest problem, żeby wymienić, amortyzatory tył ok. 300zł sztuka. Sporo rzeczy u siebie wymieniłem. Grupa lubelska się rozrasta także proponuję zorganizować spot :beach: i będzie okazja do wymiany informacji na temat :LEXUS:
Obrazek
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

dzięki za odpowiedź:)to koszty są ... głownie ten dwumas drogiii ale jak dopatrzeć się ,że jest coś z nim nie tak przy kupnie lexusa?? jeśli kupie lexsa to chętnie się pojawie;) na spocie;)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Travis »

poszarpywanie przy startowaniu z pierwszego biegu ale dwumas zawsze można zregenerować. Koszt to ok 600-800zł
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

chłopaki a mam takie pytanie bo kolesie mi odsuwają pomysł na ts-a , ja wiem ,że pytac was co lepsze to dla was to pewnie lexus ale może ktoś by rzucił jakieś porównanie?? bo mi np w lxusie chodzi o wyposażenie no i ma 2 pary drzwi a ts ma głownie jedno pare drzwi i , nie ma podgrzewanych siedzen itp.... może ktoś rzuci więcej porównań?? jeszcze ts chyba ma mniejsze spalanie?? ale nie ejstem pewien :dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości